Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

O nás

Sme najviac cool agenti v Česku, na Slovensku a možno aj v celej strednej Európe. Sme totiž COOLAGENT!

Sme partia, ktorá nadovšetko miluje 2 veci – cestovanie a spokojných klientov, ktorým k dobrodružstvu a nevšedným zážitkom rada pomáha.

Sme ale predovšetkým tým, čo o nás hovoríte vy sami. Tak sa mrknite nižšie, čo o nás napísali naši klienti, ktorým sme už pomohli vyplniť si životné sny a túžby.

Takto hovoria o práci v zahraničí naši klienti

Ku každému klientovi máme individuálny prístup

Máme viac ako 28 rokov skúseností

História COOLAGENTu sa začala písať roku 1995 a odvtedy sme zažili a úspešne vyriešili toľko vecí, že už nás niečo len tak neprekvapí, a my vám tak s čímkoľvek dokážeme bleskovo pomôcť. Ruku na to!

Pomohli sme viac ako 20 000 spokojným klientom

Našimi prvými klientkami boli Zuzana J. a Mária M., ktoré už v roku 1995 vyrazili na Au Pair do Británie. Odvtedy plníme životné priania a sny vás všetkých ako na bežiacom páse a veľmi nás to baví!

Ku každému klientovi máme individuálny prístup

Dobre vieme, že každý z vás má svoje špecifické potreby, túžby, plány i ciele, ktoré si vždy starostlivo vypočujeme, aby sme vám mohli pomôcť vybrať ten najlepší program pre vás. A tým to nekončí, k ruke sme vám po celú dobu pobytu.

Spoznajte náš tím

Jarka Dudíková

majiteľka COOLAGENT – všetky programy

jarka@coolagent.cz

Volám sa Jarka a v COOLAGENT som začala pracovať hneď po škole v roku 2005 a postupom času som sa stala jej majiteľkou. Svoju akčnú prácu milujem rovnako tak ako cestovanie, hory a výlety 🙂 Procestovala som toho veľa (napr. Vietnam, Thajsko, Kambodžu, Austráliu, Srí Lanku, Európu), nejaký čas som žila v Anglicku a Austrálii, kde som pracovala. . Rada tiež športujem a trávim čas so svojimi priateľmi. Veľmi rada komunikujem s ľuďmi a motivujem a podporujem svoj skvelý team 🙂

 
 
 
 
 

Emília Michálková

koordinátorka programov kultúrnej výmeny

emilia@coolagent.sk

Moje meno je Emília, som síce zo Slovenska, no už mnoho rokov žijem a pracujem v Českej republike. Aj keď sa Česko stalo mojim milovaným domovom, stále si aj rada odskočím spoznávať krásy iných krajín a miest. Som rozhodne viac mestský typ ako horský turista, preto milujem spoznávať architektúru, pamiatky, kaviarne a hlavne dobré reštaurácie všade po svete. Mojou najväčšou láskou sa po absolvovaní programu Work and Travel stala Amerika. Ameriku totiž človek musí zažiť. 🙂 No a keďže som tiež veľký gurmán, milujem ochutnávať a variť nové veci a najdokonalejší relax je pre mňa aj šálka dobrej kávy s knihou v ruke (ideálne niekde pri mori :)).

Markéta Havlíčková

koordinátorka pracovných pobytov

praca@coolagent.sk

Volám sa Markéta a v COOLAGENT som začínala ako brigádnica ešte na vysokej škole. Po pauze som sa vrátila na plný úväzok a teraz po rodičovskej dovolenke som zase späť. Pomáhať ľuďom plniť ich cestovateľské sny ma totiž veľmi baví. A keď práve nerobím to, trávim rada čas na horách, chodením, jazdou na bicykli, alebo na lyžiach. Predtým som si užívala drsnejšie zjazdy na bicykli, dnes skôr učím deti pri výletoch obdivovať dokonalosť prírody. Život si neviem predstaviť bez priateľov, kníh, kávy a červeného vína 🙂 Zahraničné skúsenosti som nazbierala pri dobrovoľničení v Nemecku a na jazykovom kurze vo Veľkej Británii.

Markéta Kučerová

koordinátorka pracovných programov v Írsku

zahranici@coolagent.sk

Som Markéta a v COOLAGENT sa venujem klientom programu v Írsku av USA. Sama som cestovala naprieč štyrmi štátmi v USA a za štúdií sa zúčastnila programu Work&Travel. Skúknuté mám mesto anjelov :), hazardu, národné parky i slávnu Route 66. Skrátka všetko, čo nesmie cestovateľ pri svojej premiére v USA minúť 🙂 V Európe sa rada vraciam do Talianska pre jej atmosféru, belostné pláže na Sicílii a stredomorskú kuchyňu. Vo voľnom čase sa rada púšťam do nových výziev, baví ma fitko, tanec, kvalitné filmy a starostlivosť o domácich miláčikov 🙂

Šárka Kuchtová

koordinátorka jazykových pobytov v zahraničí a stredná škola v zahraničí

studium@coolagent.sk

Volám sa Šárka av COOLAGENT som začala pracovať už v roku 2007. Výhodou tejto práce je, že ste neustále v kontakte s ľuďmi, pomáhate im a zoznamujete sa s novými miestami. A to je presne to, čo ma napĺňa a baví. Každý pobyt v zahraničí Vám pomôže získať nové skúsenosti, nových priateľov a posuniete svoje osobné hranice. Voľný čas trávim so svojou rodinou, zatiaľ len v SR, pretože s 2-ročným prďolou v čase COVIDU toho veľmi nenacestujete:-)Ale určite by som im rada dala možnosť spoznávať svet.

 
 
 
 
 

Alena Raunerová

koordinátorka pracovných pobytov

alena@coolagent.sk

Volám sa Alena a som novým členom COOLAGENT tímu. V lete 2023 som sa rozhodla vyjsť cez COOLAGENT do Grécka a bola to skúsenosť na nezaplatenie. Tak veľmi sa mi páčil prístup a komunikácia agentúry, až som sa do tímu pridala tiež, aby som rovnakú skúsenosť poskytla aj svojim klientom. Mojou vášňou je cestovanie, najviac milujem USA, kam som v roku 2022 vyrazila prvýkrát sama a Grécko, kde som ako malá chodila do škôlky, čo odštartovalo aj moje učenie sa gréčtiny. Dnes už sa po grécky dohovorím všade bez problému. Mojím cestovateľským snom je Kostarika, ktorú by som si tento rok rada splnila. A pretože verím, že nič nie je nemožné, tak by som cez pracovné pobyty v zahraničí chcela pomôcť plniť cestovateľské sny aj ostatným.

Niečo z histórie našej agentúry

04/1995

BABY COOLAGENT – Jeho rodné meno bolo EuroPair – zCOOLovatel až neskôr – detaily ďalej. Pre tých, ktoré zaujímajú detaily: COOLAGENT fungoval najskôr ako malá agentúrka – a z právnej stránky ako fyzická osoba.

06/1995

COOLAGENT’S FIRST HAPPY CLIENTS – do Británie odchádzajú prvé 2 klientky – Zuzana J. a Mária M. na krátkodobý letný pobyt Au Pair. Detail: Vtedy im bolo okolo 20 rokov – ktovie, čo robia teraz. Mária neskôr plánovala cestu na Nový Zéland. Holky, dajte o sebe vedieť! 🙂

01/1996

COOLAGENT WANTS TO BE THE NUMBER 1 – a je priekopníkom hneď od začiatku – ako prvý prinášame do ČR a SR program Au Pair USA ihneď po tom, čo nový americký zákon umožnil zúčastniť sa tohto COOL programu aj mladým ľuďom z našich krajín. Detail: Do USA odleteli aj 4 kamarátky z mesta Senica. Jednu z nich – Juditu Z. sme navštívili počas jej pobytu na jar 1997 v Las Vegas!🙂

07/1996

COOLAGENT GOES BIGGER – rastie a sťahuje sa do novej – svojej prvej skutočnej kancelárie v Bratislave. Detail: Možno si ju niektorí z Vás pamätajú – sídlila na Pražskej ulici 11 na prízemí! V budove mali svoje kancelárie aj rôzne ďalšie mládežnícke organizácie a spoločnosti – Stredoškolský parlament, Strom života atď.

12/1996

COOLAGENT GOES TO PRAGUE – je z nás medzinárodná agentúra a tiež PRAŽIAK 🙂 – otvára sa prvá pobočka v Prahe! Detail: Pobočka sa nachádzala v Husineckej ulici číslo 11 na 1. poschodí. Našimi prvými českými coolegy boli Milan R. a Markéta C. – Milan vyštudoval neskôr FAMU a Markéta sa vydala – žije v San Diegu v USA!🙂

Aj v ČR bol COOLAGENT najskôr pár rokov fyzickou osobou so živnostenským oprávnením, a aj tu používal svoje rodné meno – EuroPair🙂

01/1997

COOLAGENT GOES ON-LINE – začína fungovať naša prvá emailová adresa! Detail: Fakt sme sa snažili spomenúť, ale už vôbec netušíme, aká tá adresa bola – niečo ako europair@telecom.cz alebo tak nejako… Pamätáte tie doby? Neboli sme síce internetoví priekopníci, každopádne sme boli jedna z prvých agentúr s vlastným emailom a www stránkami!🙂

12/1997

HEY MORAVA, GIVE IT UP FOR COOLAGENT! 🙂 – otvárame prvú pobočku na Morave – samozrejme v Brne – v samom centre vo veľmi príjemnom dome Jozefínka v Jozefskej ulici. Detail: Do COOL teamu vtedy pribudla Jana B. – a je v ňom aj dnes (s 2 menšími prestávkami na svadbu a pobyt v Austrálii :-).

03/1998

COOLAGENT GOES LTD. – na Slovensku sa transformuje na právnickú osobu – S.R.O. – teda EuroPair, s.r.o., a taktiež získava povolenie Národného Úradu práce na sprostredkovanie práce v zahraničí, ktoré sa v tomto roku začalo vyžadovať. Detail: A tiež sa rozrastá jeho ponuka, počet pracovníkov, www stránky, katalógy atď.🙂

08/1998

COOL UPDATE – FROM ŽIŽKOV TO VINOHRADY 🙂 – zo Žižkova sa sťahujeme na nóbl Vinohrady – do Mánesovej ulice 2. Detail: Možno si niekto pamätá, že kancelária mala celkom príjemnú vlastnú záhradu a terasu!

1999

COOLAGENT IS BIG – už dávno to nie je len malá Au Pair agentúra – v ponuke sú Au Pair programy v Európe, USA, jazykové kurzy v zahraničí, štúdium na stredných školách v zahraničí, cestovateľské služby, atď. Detail: Tiež ste sa obávali kolapsu počítačov Y2K? Zálohovali sme všetky možné dáta a nakoniec – našťastie sa nedialo nič! :-).🙂

08/2000

COOLAGENT MOVES TO A BETTER PLACE – ďalšie pražské sťahovanie – do lepšieho a viac do centra – z Vinohrad do „Jungmannky“ úplne v centre mesta. Detail: Praha bola to leto COOL!🙂 Nielenže začalo 21. storočie, ale možno si pamätáte aj našu veľkú kampaň v metre a rádiách: „Ahoj Markéta, deti sú v škole, tak mám chvíľu voľno…“ :-). To leto tiež vznikla značka COOLAGENT a COOLAGENT bol konečne naozaj COOL!

01/2001

COOLAGENT GOES TO TV!!! – začala súťaž E!PAIR – v spolupráci s JoPom a hitparádou DEKA na TV Markíza vyhral každý mesiac jeden súťažiaci COOL jazykový pobyt v zahraničí – v New Yorku, Londýne a dokonca v Austrálii! Detail: O súťaži informovala raz za mesiac v DECE naša bratislavská coolegyňa Danka – bola z nej fakt tak trochu stará, dostávala emaily od fanúšikov a bola veľmi CHIC!

10/2001

COOLAGENT GOES LTD. IN CZECH – ďalšia transformácia – z fyzickej osoby sa stala právnická EuroPair, s.r.o. aj v ČR. Detail: A ponuka je už skutočne veľká. Bol vydaný aj náš prvý veľký katalóg Austrálie a Nový Zéland a zorganizovaná prvá séria úspešných COOL prednášok o pobytoch u protinožcov. A vlastne ešte niečo: www.coolagent.cz a www.coolagent.sk dostali úplne nový dizajn :-).

04/2002

COOLAGENT GOES NORTH & EAST! – otvára sa pobočka Košice a pobočka Ostrava. Detail: a tiež výrazne narastá počet nových členov COOL teamu – prichádza Mária, Romana, Peťa H., Aďa, Valika, Katka M., Miriam atď. BTW, Romana má krásne dievčatko, Peťa H. bola ako Au Pair v Amerike a Miriam tam ešte stále je! 🙂

08/2002

COOLAGENT GOES CENTRAL – takže ďalšie sťahovanie – tentoraz v Bratislave do pekných nových priestorov v renesančnom centre – na COOL pešej zóne „pod Michalskou“. Detail: Kto bol niekedy v poslednom čase v lete v Starom Meste v Bratislave, vie, o čom je reč – celé historické centrum hlavného mesta sa zmenilo na COOL korzo plné vonkajších kaviarní, reštaurácií, krásnych ľudí a laserových efektov! WOW!🙂 A okrem toho – všetky ambasády sú „za rohom“, takže to klienti majú „na skok“!🙂

10/2002

COOLAGENT GOES TO THE CINEMA – a to doslova – ako generálny partner prináša v spolupráci s SPI International pohodový film Erasmus a spol. do českých a slovenských kín. Detail: A všetci diváci sa mohli zúčastniť COOL súťaže o jazykový pobyt v Španielsku!

1/2004

HEY LONDON, HERE WE GO!!! 🙂otvára sa naše prvé kontaktné miesto mimo SR a ČR – a to priamo v Londýne! Detail: Contact Point London sa zameriava hlavne na záujemcov o program Au Pair USA, ktorí sú práve v Británii. Informácie o programoch v Británii nájdete v sekciách AU PAIR a PRACOVNÉ PROGRAMY V ZAHRANIČÍ.

1/2004

COOLAGENT HAS A NEW COOL FRIEND 🙂v spolupráci s cestovnou kanceláriou CONDOR môžu teraz záujemcovia o programy COOLAGENT získať viac informácií aj vo všetkých pobočkách tejto cestovnej kancelárie! Detail: Sú to najmä: Ostrava, Olomouc, Plzeň, České Budějovice a Teplice. Z tohto dôvodu sa naša pobočka Ostrava zlúčila s pobočkou Brno.

5/2004

COOLAGENT GOES TO EU! – no jasne, kto by nevedel, že v máji 2004 sme vstúpili do EÚ my aj všetci občania SR a Slovenska :-). Detail: COOLAGENT výrazne rozšíril svoju ponuku – najmä o programy rôznych asistenčných služieb, ubytovanie v Londýne, pracovných programov v Británii, programov Mother’s Help a Living with Elderly atď. Odvtedy sa ponuka neustále rozširuje.

01/2005

COOLAGENT GOES TO OZ – vďaka nášmu stálemu reprezentantovi v Sydney vzniká ďalší zahraničný CONTACT POINT – tentoraz v Austrálii!🙂 Detail: OZ [ou zi:] = skratka používaná v angličtine pre Austráliu, Austrálčana 🙂

01/2010

COOLAGENT GOES to a BETTER AND BIGGER OFFICE – došlo na ďalšie sťahovanie v Bratislave. Presťahovali sme sa do väčších a krajších priestorov hneď vedľa Obchodnej ulice. Detail: Viac miesta pre klientov, jednoduchšie parkovanie a stále v centre!

02/2014

COOLAGENT GOES TO CHICAGO – tentoraz sa sťahovala pražská pobočka. A rovno do Chicaga … teda paláca Chicago na Národnej. Detail: Príjemnejšie prostredie pre nás aj pre klientov a tiež…sídliť v Chicagu je jednoducho COOL!

7/2014

COOLAGENT AND NEW E-STYLE – nový web COOLAGENT pre väčší prehľad, nový a stále COOL design!:-)

2014 – doteraz

S COOLAGENT vycestovali tisíce spokojných klientov do sveta!

So všetkým poradíme a pomôžeme

Neviete, ktorý program si vybrať? Nie ste si istí, ako vyplniť prihlášku alebo čo všetko budete potrebovať? Alebo len potrebujete ďalšie informácie? Sme tu pre vás! Ozvite sa nám a my vám radi pomôžeme.

 

Kariéra v tíme COOL

Chceš sa aj Ty stať členom nášho tímu? Máš vlastnú skúsenosť zo zahraničia alebo v zahraničí žiješ? Ozvi sa nám a môžeme prebrať, či by sa pre Teba nejaká pozícia našla 🙂 Ponúkame väčšinou prácu na DPP alebo živnostenský list, práca je flexibilná a môže byť aj z domu. Naberáme posily na sezónu, na realizáciu prednášok na školách atď. Mal/a by si mať priateľskú povahu, príjemné vystupovanie, chuť motivovať ostatných k vycestovaniu do zahraničia a byť kreatívni. Svoj CV pošli na e-mail jarka@coolagent.cz. Budeme sa tešiť! 🙂

Au Pair – superhrdin(k)a pre rodiny s deťmi

Snaď každý Slovák alebo Slovenka pozná vo svojom okolí niekoho, kto bol na Au Pair, teda na kultúrne výmennom pobyte, kde sa stáva členom či členkou hostiteľskej rodiny. Ide o elegantnú a veľmi obľúbenú možnosť mladých ľudí, ako s trochou nadsázky skompletovať hattrick – vyraziť do zahraničia, spoznať nových priateľov na celý život a ešte si pri tom zarobiť. …

13 júna, 2024 | Uncategorized, Zaujímavosti

8 tipov, vďaka ktorým sa z Teba stane cestovateľský majster

Vďaka obsahu našich obľúbených travel influencerůov sa cestovanie zdá byť ako super dobrodružstvo plné nových zážitkov, priateľov a zaujímavých miest spoločne s obrovskou porciou osobného rastu. Lenže bez pozlátka sociálnych sieti k cestovaniu patria i tie o niečo menej príjemné veci (to je dobre!) a občas tak človek narazí na situácie, pri ktorých mu hlavou takmer nonstop prelietavajú myšlienky typu “Že…

11 januára, 2024 | Kemp Amerika

WEBinár s Magdou – choď na Kemp Amerika!

Chceš zistiť, čo je to Kemp Amerika? Láka Ťa spoznať USA? Nevieš, čo od programu čakať? Pripoj sa na náš webinár s Magdom dňa 16.1.2024 o 18. hodine, kde sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o tomto skvelom programe! Webinárom Ťa prevedie naša koordinátorka Emília s Magdou, ktorá s nami na Kemp Amerika vycestovala a povie Ti množstvo praktických rád a skúseností….

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?