Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Pracovný pobyt v Írsku – Killarney

Dobrý deň, ani neviem, čo ma viedlo k tomu, vydať sa do práve do Írska. Zelený ostrov s 90% daždivými dňami a priateľskými usmievavými Írmi ma jednoducho priťahoval.

Pracujem päť dní v týždni, osem hodín s 15-minútovou prestávkou na kávu a 30-minútovou na obed. Aktuálne je v hoteli viac práce, a tak nám chyžným volá manažérka, či môžeme prísť do práce navyše. Práca v hoteli je ale náročná. Izby sa upratujú a „dopĺňajú“ každý deň, s výnimkou hostí, ktorí si izbovú službu neprajú. Na mojej práci ma vážne tešia a občas prekvapujú sprepitné, ktoré nám hostia nechávajú na izbách. Tak napríklad v 23 rokoch mám prvýkrát v ruke 5 dolárovku.

Vo svojom voľnom čase sa snažím chodiť na výlety. Zatiaľ som tu 14 dní a už sa mi podarilo požičať si bicykel a prejsť okolo jazera a najbližších pamiatok okolo 40 km na bicykli. Druhý výlet bol peší z mestečka Kenmare do Killerney. Cesta mi trvala asi 8 hodín a ušla som 29 km. Hoci to bol výlet po naozaj 6 náročných pracovných dňoch, musím povedať, že ma duševne maximálne nadobudol. Druhý deň som sa dobíjala aj fyzicky pri seriáli.

„Našla som tu, čo som očakávala a ešte oveľa viac. Krátke dažďové prehánky, rozprávkovú prírodu a priateľské miestne.“

Každopádne musím povedať, že som so svojím rozhodnutí odísť a pracovať v Írsku naozaj spokojná. Zatiaľ tu plánujem byť osem mesiacov, ale viem, že už teraz sa nejakým spôsobom so svojou naozaj priemernou angličtinou dohovorím. V hoteli pracujú ľudia z južnej Ameriky ako Čile, Bolívia, ľudia zo Španielska, Bulharska, Poľska, Ukrajiny a samozrejme Íri. A musíme si porozumieť.

Keď sa na celý proces pozerám teraz spätne. Od podania prihlášky až po tento druhý týždeň tu v Kilarney, príde mi to celé celkom jednoduché. Jasne bola som nervózna a vôbec som si nedokázala predstaviť, čo ma tu čaká. Sem do Írska som prvýkrát cestovala úplne sama. Sama som vôbec po prvýkrát letela z Prahy cez Frankfurt do Corku. Nasledovala zábavná cesta so zamestnancom hotela do môjho ubytovania v Killarney ao dva dni som už odchádzala z hotela zo svojej prvej smeny.

Coolagent mi toto celé umožnil a za to som naozaj veľmi vďačná 🙂

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Michaela Svobodová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Michaela Svobodová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nemajte obavy. Všetko za Vás vybavíme.

Máme viac ako 29 rokov skúseností

História COOLAGENTu sa začala písať roku 1995 a odvtedy sme zažili a úspešne vyriešili toľko vecí, že už nás niečo len tak neprekvapí, a my vám tak s čímkoľvek dokážeme bleskovo pomôcť. Ruku na to!

Pár informácií z histórie

Pomohli sme viac ako 20 000 spokojným klientom

Našimi prvými klientkami boli Zuzana J. a Mária M., ktoré už v roku 1995 vyrazili na Au Pair do Británie. Odvtedy plníme životné priania a sny vás všetkých ako na bežiacom páse a veľmi nás to baví!

Pozrieť si referencie

Ku každému klientovi máme individuálny prístup

Dobre vieme, že každý z vás má svoje špecifické potreby, túžby, plány i ciele, ktoré si vždy starostlivo vypočujeme, aby sme vám mohli pomôcť vybrať ten najlepší program pre vás. A tým to nekončí, k ruke sme Vám po celý program.

Zistiť viac o nás
newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?