Štúdium a práca v Austrálii

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE – ALEBO PREČO PRÁVE AUSTRÁLIA

Austrália je symbolom exotiky, ktorý láka nielen cestovateľov, ale aj študentov. Nájdete tu nekonečné pláže, buš, púšť, ale aj veľké metropole. Kde inde si počas poobednej pauzy zasurfujete, urobíte barbecue s priateľmi alebo pohladíte klokana?

Štúdium s pracovným povolením
Pri pobyte v Austrálii je možné vycestovať na turistické alebo študentské víza. V prípade, že máte záujem zároveň aj pracovať, je potrebné žiadať o študentské víza. Základnou podmienkou je full-time štúdium v rozsahu min. 25 lekcií / týždeň a pritom je možné pracovať part-time, 20 hodín týždenne. (Resp. 40 hodín / 2 týždne). V rámci štúdia ponúkame jazykové kurzy angličtiny alebo rôzne odborné kurzy, ako napr. manažment, turizmus, business, IT a pod. Závisí len na tom, čo si zvolíte. Minimálna dĺžka pobytu pri žiadosti o študentské víza sú 3 mesiace. Je možné si aj rôzne kombinovať jednotlivé kurzy s tým, že medzi každým kurzom máte nárok na mesiac prázdnin, počas ktorých môžete pracovať na plný úväzok. Väčšinou odporúčame prihlásiť sa na prvé 2-3 mesiace na jazykový kurz angličtiny a potom na prípravu na niektorý Cambridgeský certifikát.

843019.TIF 200403738-001 78375973

Ak ste už angličtinu zvládli – tým lepšie. Pobyty v Austrálii totiž umožňujú za celkom výhodné ceny štúdium odborných predmetov a smerov. Zaujíma Vás marketing, manažment alebo cestovný ruch? Výborne – vitajte v Sydney! Dizajn, film a video či medzinárodný obchod so zameraním napríklad na Áziu? Welcome to TAFE (systém štátnych odborných škôl). Informačné technológie alebo webdesign? COOL! A ešte k tomu môžete päťkrát týždenne surfovať – nielen na nete, ale aj na pravých doskách na pravých vlnách pravého Pacifiku … 🙂

V Sydney máme partnerskú agentúru, kde je česky a slovensky hovoriaci personál, kde Vám radi pomôžu pri predĺžení pobytu a samozrejme aj s inými Vašimi otázkami :-). Ubytovanie si môžete zvoliť v hostiteľskej rodine, apartmáne, dome alebo hosteli. Odporúčame mať zaistené ubytovanie na prvé 2-4 týždne, pretože po túto dobu sa zorientujete a nájdete si sami ubytovanie, ktoré Vám bude vyhovovať najviac a zároveň bude aj cenovo výhodné. S ubytovaním Vám radi pomôžeme. V pobočke v Sydney sa formou konzultácií môžete informovať o rôznych pracovných pozíciách, ktoré závisia hlavne od úrovne angličtiny a prípadne aj na predchádzajúcich skúsenostiach. Počas doby Vášho pobytu môžete využívať kanceláriu našej partnerskej agentúry, napr. internet, telefón, skenery a pod.

89684385 95179641 97877041

Študijný pobyt v Austrálii prináša množstvo výhod a možností pre každého, kto čaká od života viac ako len stereotyp a priemernosť. Nie je to len príležitosť dostať svoju angličtinu napríklad na úroveň Proficiency, ale aj skvelá šanca študovať predmety, ktoré Vás bavia, zaoberať sa vecami, ktoré ste vždy odkladali a stráviť dlhšie obdobie v oblasti, kde pekné počasie znamená vážne pekné počasie – slnko, teplo, more, pláže …. Ak už máte niektorý z Au-Pair pobytov za sebou a ťahá vás to na druhý koniec sveta, môže byť pobyt v Austrálii s COOLAGENT tým, čo ste vždy chceli zažiť.
Austrálske študijné možnosti sú také, že môžu uspokojiť všetkých – od záujemcov o štúdium na univerzitách po večných začiatočníkov v angličtine. Angličtina je všade a nedá sa ju počas pobytu nezlepšiť. Naopak, sympatický „aussie“ prízvuk a kvalita kurzov umožňujú získať výrazný pokrok vo vedomostiach, pripraviť sa na skúšky na niektorý z certifikátov, zvládnuť angličtinu tak, že budete rozumieť Američanom rovnako dobre ako Britom a naviac – všetko oveľa rýchlejšie ako za mesiace či možno aj roky štúdia doma.

Melbourne1 Blanche Point Maslin Beach South Australia 99434698

Angličtina – ale nielen angličtina

Ponúkame veľmi výhodné ceny pre ČR i SR, u väčšiny škôl nižšie ako by ste získali, keby ste sa obrátili priamo na školu v Austrálii. Nie však preto, že by to snáď znamenalo nižšiu kvalitu. Ale preto, že je naším cieľom ponúkať kvalitné programy za primerané ceny, pretože neustále znižujeme naše náklady (vďaka dlhoročným skúsenostiam to ide), pretože denne robíme maximum, aby sme pre našich študentov získali výhodnejšie podmienky s samozrejme aj preto, že chceme byť Vašou agentúrou – a to tou najlepšou. 🙂

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…