Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Kurz francúzštiny pre teenagerov - Nice (13-21 rokov)

Kurz francúzštiny pre teenagerov – Nice (13-21 rokov) Slnko, more a dokonalá atmosféra s nádychom luxusu. Predstavte si, ako sa s kamarátmi z celého sveta prechádzate po krásnych promenádach alebo si užívate pri mori. Proste Azurové pobrežie! A k tomu francúzština – takou formou, že si ani nevšimnete, že sa učíte 😉

Nezáväzný dopyt
Kurz francúzštiny pre teenagerov - Nice (13-21 rokov)

Kurz francúzštiny pre teenagerov – Nice (13-21 rokov)

Slnko, more a dokonalá atmosféra s nádychom luxusu. Predstavte si, ako sa s kamarátmi z celého sveta prechádzate po krásnych promenádach alebo si užívate pri mori. Proste Azurové pobrežie! A k tomu francúzština – takou formou, že si ani nevšimnete, že sa učíte 😉

Lokalita

Nice je vyhľadávané mnohými turistmi pre svoju atmosféru, historické centrum, ale samozrejme hlavne kvôli plážiam a slnku. Je to jedno z hlavných miest Francúzskej riviéry. Neďaleko nájdete filmom preslávené Cannes alebo druhý najmenší štát na svete – Monako. Veľkou výhodou mesta je, že sa takmer všade dostanete pešo. A ak nie, je tu veľmi dobrý systém verejnej dopravy, vďaka ktorému sa dostanete do všetkých častí mesta.

Škola

Škola Sprachcaffe sa nachádza v centre mesta a len 15 až 20 minút chôdze od pláže.  Budova je moderná so slnečnými triedami a nájdete tu ako spoločenskú miestnosť, tak internetový kútik, odkiaľ môžete zdieľať svoje zážitky 🙂 K dispozícii je i študovňa a knižnica. Priemerný vek študentov: 15,6

Ubytovanie

Rezidencia:

 • ubytovanie v centre Nice
 • v izbách je klimatizácia a každá izby má vlastnú kúpeľňu
 • 1-lôžkové izby
 • plná penzia (obed formou balíčku, teplé večere)
 • vzdialenosť do školy a na pláž je 20 minút chôdze
 • vratná záloha na kľúč 100€

 

Cena

Nástupní termíny - Individuální Juniorské jazykové kurzy - Nice

Nástupní termíny
(příjezd neděle, odjezd sobota, kurz začíná v pondělí)
2024
Sezóna C:30.6.2024 - 18.8.2024

Ceník - Individuální Juniorské jazykové kurzy - Nice

Ceny v EURSezona C
Jazykový kurz s ubytovaním:2 týdny
Rezidence - plná penze - 1- lůžkové pokoje2 060
 

Cena zahrňa: 

 • zápisné
 • vstupný test
 • jazykový kurz v rozsahu 20 (príplatok za intenzívny kurz v rozsahu 30 lekcií týždenne + 70 EUR/ týždeň)
 • vybrané učebnice
 • záverečný certifikát
 • ubytovanie s plnou penzoiou podľa výberu
 • dohľad koordinátora (hovoriaceho francúzsky a anglicky)
 • rôzné voľnočasové aktivity (príklad programu) podľa pokynov organizátora (múzeá, šport, kino, disko, študentské párty, bowling, atď.) – pri 2-týždňových pobytoch 1 celodenná exkurzia a 2 poldenné, pri 3-týždnových pobytoch 2 celodenné exkurzie a 3 poldenné exkurzie
 • tričko školy

Pre prihlásenie stačí odoslať vyplnenú prihlášku emailom či poštou naším koordinátorkám, o všetko ostatné sa postaráme. A pretože máme so zahraničnými pobytmi už viac než 20 rokov skúseností, rádi poradíme s výberom typu kurzu i lokality a zodpovieme všetky Vaše otázky. Ak chcete venovať jazykový pobyt ako darček, využite naše darčekové certifikáty.

Typ

Všeobecný kurz francúzštiny – 20 lekcií/týždeň

Ide o všeobecný kurz francúzštiny, kde je kladený dôraz na všetky 4 oblasti jazyka – hovorenie, posluch, čítanie i písanie. Cieľom je rýchle a efektívne zlepšenie jazykových schopností. Rovnako dôležité ale je, aby výuka študentov bavila.

 • začiatok: každý pondelok, okrem sviatkov
 • počet lekcií: 20 lekcií týždenne / 1 lekcia 45 minút
 • úroveň: A1-C1

Intenzívny kurz francúzštiny – 30 lekcií/týždeň

Ide o rozšírenie všeobecného kurzu a ďalšie 2 lekcie denne. Študenti majíú viac priestoru k precvičovaniu a posun v jazyku je ešte rýchlejší.

 • začiatok: každý pondelok, okrem sviatkov
 • počet lekcií: 30 lekcií týždenne / 1 lekcia 45 minút
 • úroveň: A1-C1

Často se nás ptáte

Ako poznám svoju jazykovú úroveň?

Po príchode do školy budú študenti rozradení podľa jazykovej úrovne na základe úvodného testu – budete teda študovať so študentmi s podobnou znalosťou jazyka. Veľké množstvo škôl posielam rozraďovací test online už pred odchodom do zahraničia.

Ako prebieha prvý deň kurzu?

V prípade, že v pondelok nie je štátny sviatok, kurz začína vždy v pondelok. Po príchode do školy prebehne rozradenie do skupín. Väčšina škôl posiela test z daného jazyka ešte pred kurzom, aby už dopredu vedeli približnú úroveň daného cudzieho jazyka. Prvý deň školy potom už len dochádza ku konečnému rozradeniu a prebiehajú väčšinou už prvé lekcie.

Rozradenie do skupín – je možné požiadať o zmenu skupiny?

Áno, je to možné. Záleží na jazykovej škole, či má miesto v ďalších skupinách. Pri posudzovaní, či študent môže vymeniť skupiny, je dôležité aj stanovisko vyučujúceho, ktorý posúdi, či študent zvládne skupinu s vyššou úrovňou. Je možný aj posun do nižšej úrovne.

Môžu sa juniori mimo školy alebo ubytovania pohybovať samostatne?

Niektoré školy to povoľujú pre študentov starších ako 16 rokov. V prípade ubytovania u hostiteľskej rodiny sa študenti dopravujú do školy a zo školy sami.

Sú pobyty pre juniorov bezpečné?

 Pri kurzoch pre juniorov škola zaisťuje dohľad koordinátorov/team leaderov, ktorí sa starajú o študentov v ich voľnom čase. Koordinátori majú na starosť svoju skupinu študentov, plánujú pre nich aktivity, dohliadajú na dodržiavanie večierky, pomáhajú im s adaptáciou na nové prostredie, atď. Ďalej každá škola má svoje pravidlá, ktoré študentom predstavia počas prvého dňa kurzu.

Niektoré školy povolia študentom (nad 16 rokov) opustiť areál školy alebo ubytovanie v menšej skupine s ďalšími študentmi. Možnosti voľného pohybu je vždy možné overiť s koordinátormi školy.

Od koľkých rokov je možné na kurzy cestovať?

Kurzy pre dospelých sú od 16 rokov, kurzy pre juniorov sú od 10 rokov. V ponuke máme aj kurzy pre rodičov s deťmi, kedy je veková hranica od 6 rokov.

Sú v ponuke aj kurzy pre starších? Napr. 30+ alebo 50+ ?

Pre tých z vás, ktorí sú vo veku 30+, 40+, 50+ a nechcú byť v triede so žiakmi 16-30 rokov, je možné nájsť kurz špeciálne určený pre študentov starších ako 30 alebo 40 rokov.

Ponúkate aj kurzy, ktoré sú dotované z erasmus fondov?

Áno, časť partnerských jazykových škôl ponúka kurzy dotované z Erasmus + programu.

Aké typy jazykových kurzov si môžem vybrať?

Ponuka kurzov je široká, každá škola ponúka niekoľko typov. Medzi najčastejšie typy kurzov patrí všeobecný kurz, intenzívny kurz, business kurz, príprava na medzinárodné skúšky, kurz angličtiny zameraný na pedagogický personál škôl, kombinovaný kurz a súkromné ​​lekcie. Všeobecný kurz sa zameriava na všetky aspekty cudzieho jazyka – slovná zásoba, gramatika, písanie, počúvanie. Intenzívny kurz sa skladá zo všeobecného kurzu + niekoľkých lekcií zameraných viac na komunikáciu a počúvanie.

Pomáhate s vybavením víz?

Áno. Jazyková škola zasiela potvrdenie o akceptácii do kurzu a COOLAGENT pomáha s vyplnením a ďalšími krokmi na získanie víz.

Au Pair – superhrdin(k)a pre rodiny s deťmi

Snaď každý Slovák alebo Slovenka pozná vo svojom okolí niekoho, kto bol na Au Pair, teda na kultúrne výmennom pobyte, kde sa stáva členom či členkou hostiteľskej rodiny. Ide o elegantnú a veľmi obľúbenú možnosť mladých ľudí, ako s trochou nadsázky skompletovať hattrick – vyraziť do zahraničia, spoznať nových priateľov na celý život a ešte si pri tom zarobiť. …

13 júna, 2024 | Uncategorized, Zaujímavosti

8 tipov, vďaka ktorým sa z Teba stane cestovateľský majster

Vďaka obsahu našich obľúbených travel influencerůov sa cestovanie zdá byť ako super dobrodružstvo plné nových zážitkov, priateľov a zaujímavých miest spoločne s obrovskou porciou osobného rastu. Lenže bez pozlátka sociálnych sieti k cestovaniu patria i tie o niečo menej príjemné veci (to je dobre!) a občas tak človek narazí na situácie, pri ktorých mu hlavou takmer nonstop prelietavajú myšlienky typu “Že…

11 januára, 2024 | Kemp Amerika

WEBinár s Magdou – choď na Kemp Amerika!

Chceš zistiť, čo je to Kemp Amerika? Láka Ťa spoznať USA? Nevieš, čo od programu čakať? Pripoj sa na náš webinár s Magdom dňa 16.1.2024 o 18. hodine, kde sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o tomto skvelom programe! Webinárom Ťa prevedie naša koordinátorka Emília s Magdou, ktorá s nami na Kemp Amerika vycestovala a povie Ti množstvo praktických rád a skúseností….

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?