Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Kurz angličtiny - Oxford

Kurz angličtiny – Oxford Kurzy angličtiny v historickom centre Spojeného kráľovstva s nádychom elegancie.

Nezáväzný dopyt
Kurz angličtiny - Oxford

Kurz angličtiny – Oxford

Kurzy angličtiny v historickom centre Spojeného kráľovstva s nádychom elegancie.

Lokalita

Oxford je menším mestom, ale má o to väčšiu atmosféru a dlhodobú hisóriu. Oxford je známy predovšetkým prestížnou Oxfordskou univerzitou, ktorá patrí medzi najprestížnejšie a najstaršie univerzity nielen v Európe. V meste sa nachádza mnoho mladých ľudí vďaka veľkému množstvu nielen stredných a vysokých, ale i jazykových škôl, ktorých sídlom je práve Oxford. Mesto ponúka nielen priestor pre vzdelávanie, ale taktiež kultúru a zábavu.     

Škola

Jazyková škola Kaplan v Oxforde patrí do celosvetovej siete jazykových škôl s dlhodobou históriou. Škola sa nachádza 20 minút pešo od centra Oxfordu. V škole nájdeme 11 plne vybavených tried, v ktorých sa študenti učia. V triedach je vždy len 11-15 študentov, takže skupinky študentov sú menšie a učiteľ sa im môže naplno venovať. Mimo týchto priestorov je možné využívať i spoločenskú miestnosť, knižnicu, prípadne terasu, kaviareň a záhradu, kde sa môžete stretávať so svojími spolužiakmi a nadvädzovať nové kontakty.

   

Kde školu nájdete:

Ubytovanie

Ceny v GBP za týden
+ poplatek za nalezení ubytování 35 GBP
2024
Hostitelská rodina-polopenze (2-lůžko)205
Hostitelská rodina-polopenze (1-lůžko)240
Hostitelská rodina-polopenze (1-lůžko, vlastní koupelna)290
Koleje - Student Castle-bez stravy (1-lůžko, vlastní koupelna)350
Všetci študenti musia spĺňať podmienku 18 rokov. Pre ubytovanie pre nedospelých kontaktujte našu koordinátorku.

Cena

DO 31. 3. 2023 ZĽAVA 20 % NA VŠETKY TYPY KURZOV (uvedené ceny sú pred zľavou)

Ceny v GBP za týden
+ zápisné 135 GBP
1-4 týdny5-11 týdnů12-19 týdnů20 a více týdnů
Všeobecná angličtina
325320285245
Intenzivní angličtina415405365310
Business angličtina415405365310
Jazyková škola ďalej ponúka: Academic Semester/Year, Intensive Academic Semester/Year, IELTS  Pre konkrétne kalkulácie ceny kontaktujte naše koordinátorky. Možné sú i pobyty na dlhšie obdobie. Výsledná cena sa vypočíta aktuálnym kurzom v deň uzavrenia zmluvy. 

  

Typ

Kurz všeobecnej angličtiny

Kurz všeobecnej angličtiny prináša kombináciu lekcií zameraných na gramatiku, slovnú zásobu a výslovnosť.

 • začiatok: každý pondelok okrem štátnych sviatov
 • dĺžka kurzu: minimálne 1 týždeň
 • počet lekcií: 20 lekcií týždenne, 1 lekcia trvá 45 minút
 • úroveň: základná až pokročilá

Kurz intenzívnej angličtiny

Kurz intenzívnej angličtiny rozširuje základné vedomosti vďaka špecifickým lekciám, ktoré sú zamerané na slovnú zásobu, Business English a miestnu kultúru. Okrem týchto lekcií Vám škola poskytne prístupy do vzdelávacieho systému a materiály na samoštúdium počas kurzu.

 • začiatok: každý pondelok okrem štátnych sviatkov
 • dĺžka kurzu: minimálne 1 týždeň
 • počet lekcií: 28 lekcií týždenne, 1 lekcia trvá 45 minút
 • úroveň: základná až pokročilá

Príprava na IELTS skúšku

Intenzívny kurz je zameraný na prípravu na skúšky IELTS. Kurz sa skladá z 20 lekcií, ktoré sú zamerané na všetky časti skúšky. Okrem toho sa kurz zameriava v 8 lekciách na špecifiká v rámci slovnej zásoby, Business English a lokálnu kultúru. Okrem lekcií Vám škola poskytne i prístupy do vzdelávacieho systému a materiály na samoštúdium počas kurzu.

 • začiatok: každý pondelok okrem štátnych sviatkov
 • dĺžka kurzu: minimálne 2 týždne
 • počet lekcií: 28 lekcií týždenne, 1 lekcia trvá 45 minút
 • úroveň: pokročilá

Často se nás ptáte

Ako poznám svoju jazykovú úroveň?

Po príchode do školy budú študenti rozradení podľa jazykovej úrovne na základe úvodného testu – budete teda študovať so študentmi s podobnou znalosťou jazyka. Veľké množstvo škôl posielam rozraďovací test online už pred odchodom do zahraničia.

Ako prebieha prvý deň kurzu?

V prípade, že v pondelok nie je štátny sviatok, kurz začína vždy v pondelok. Po príchode do školy prebehne rozradenie do skupín. Väčšina škôl posiela test z daného jazyka ešte pred kurzom, aby už dopredu vedeli približnú úroveň daného cudzieho jazyka. Prvý deň školy potom už len dochádza ku konečnému rozradeniu a prebiehajú väčšinou už prvé lekcie.

Rozradenie do skupín – je možné požiadať o zmenu skupiny?

Áno, je to možné. Záleží na jazykovej škole, či má miesto v ďalších skupinách. Pri posudzovaní, či študent môže vymeniť skupiny, je dôležité aj stanovisko vyučujúceho, ktorý posúdi, či študent zvládne skupinu s vyššou úrovňou. Je možný aj posun do nižšej úrovne.

Môžu sa juniori mimo školy alebo ubytovania pohybovať samostatne?

Niektoré školy to povoľujú pre študentov starších ako 16 rokov. V prípade ubytovania u hostiteľskej rodiny sa študenti dopravujú do školy a zo školy sami.

Sú pobyty pre juniorov bezpečné?

 Pri kurzoch pre juniorov škola zaisťuje dohľad koordinátorov/team leaderov, ktorí sa starajú o študentov v ich voľnom čase. Koordinátori majú na starosť svoju skupinu študentov, plánujú pre nich aktivity, dohliadajú na dodržiavanie večierky, pomáhajú im s adaptáciou na nové prostredie, atď. Ďalej každá škola má svoje pravidlá, ktoré študentom predstavia počas prvého dňa kurzu.

Niektoré školy povolia študentom (nad 16 rokov) opustiť areál školy alebo ubytovanie v menšej skupine s ďalšími študentmi. Možnosti voľného pohybu je vždy možné overiť s koordinátormi školy.

Od koľkých rokov je možné na kurzy cestovať?

Kurzy pre dospelých sú od 16 rokov, kurzy pre juniorov sú od 10 rokov. V ponuke máme aj kurzy pre rodičov s deťmi, kedy je veková hranica od 6 rokov.

Sú v ponuke aj kurzy pre starších? Napr. 30+ alebo 50+ ?

Pre tých z vás, ktorí sú vo veku 30+, 40+, 50+ a nechcú byť v triede so žiakmi 16-30 rokov, je možné nájsť kurz špeciálne určený pre študentov starších ako 30 alebo 40 rokov.

Ponúkate aj kurzy, ktoré sú dotované z erasmus fondov?

Áno, časť partnerských jazykových škôl ponúka kurzy dotované z Erasmus + programu.

Aké typy jazykových kurzov si môžem vybrať?

Ponuka kurzov je široká, každá škola ponúka niekoľko typov. Medzi najčastejšie typy kurzov patrí všeobecný kurz, intenzívny kurz, business kurz, príprava na medzinárodné skúšky, kurz angličtiny zameraný na pedagogický personál škôl, kombinovaný kurz a súkromné ​​lekcie. Všeobecný kurz sa zameriava na všetky aspekty cudzieho jazyka – slovná zásoba, gramatika, písanie, počúvanie. Intenzívny kurz sa skladá zo všeobecného kurzu + niekoľkých lekcií zameraných viac na komunikáciu a počúvanie.

Pomáhate s vybavením víz?

Áno. Jazyková škola zasiela potvrdenie o akceptácii do kurzu a COOLAGENT pomáha s vyplnením a ďalšími krokmi na získanie víz.

Ako zvládnuť pohovor v cudzom jazyku like a boss

OMG, čože? Pohovor? V angličtine? Alebo inom jazyku? POMOC PROSÍM! Ale jasné, bez problémov. Veď dobre vieme, že pohovory – a už v cudzom jazyku – nie sú práve obľúbenou zábavou a na žebre najobľúbenejších koníčkov by sme ich asi hľadali márne. Úroveň stresu stúpa a vo výhernom jackpotu pohovoru sú všetky tvoje túžby a životné sny. Čo ak to…

12 septembra, 2023 | Práca v Grécku

Práca v Grécku? Prečítaj si skúsenosti Krištofa

Ahoj, volám sa Krištof, mám 19 rokov a rozhodol som sa svoje prázdniny stráviť v zahraničí. Po doštudovaní strednej školy ma totiž čakali tie najdlhšie prázdniny, rovnako ako raz čakali alebo budú čakať teba. To bol jeden z dôvodov, prečo som sa pre tento krok rozhodol – až príliš veľa voľného času. Tými hlavnými dôvodmi však boli zisk…

11 januára, 2024 | Kemp Amerika

WEBinár s Magdou – choď na Kemp Amerika!

Chceš zistiť, čo je to Kemp Amerika? Láka Ťa spoznať USA? Nevieš, čo od programu čakať? Pripoj sa na náš webinár s Magdom dňa 16.1.2024 o 18. hodine, kde sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o tomto skvelom programe! Webinárom Ťa prevedie naša koordinátorka Emília s Magdou, ktorá s nami na Kemp Amerika vycestovala a povie Ti množstvo praktických rád a skúseností….

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?