Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Ísť do USA ako au pair? Prečítajte si Pavlinu skúsenosť

Chcete byť au pair v USA a neviete, ako na to?

Nechajte sa inšpirovať príbehom Pauly, ktorá vám so všetkým rada pomôže – stačí jej napísať 🙂

Ako sa to všetko začalo?

Po štúdiu na strednej škole v USA a skúsenostiach ako au pair vo Francúzsku a Anglicku mi po čase začali USA opäť chýbať a v roku 2015 som sa rozhodla vrátiť ako au pair do USA a bolo to jedno z najlepších rozhodnutí vôbec! Amerika mi veľmi chýbala a chcela som tam opäť žiť, nielen byť turistkou.

„Program Au pair bol skvelou voľbou… po mojich skúsenostiach ho môžem odporučiť naozaj každému!“

Program au pair v USA je finančne veľmi výhodný – väčšinu nákladov hradí americká rodina (spiatočné lety, poistenie, vreckové, strava, ubytovanie, príspevok na štúdium, platená dovolenka a ďalšie). Tak prečo to nevyskúšať?

Zamilovala som si štvorčlennú rodinu z Chevy Chase v štáte Maryland, ktorý je veľmi blízko Washingtonu, hlavného mesta USA. Otec David, právnik, matka Kim, zdravotná sestra, dve dievčatá, Olivia a Sofia, vo veku 8 a 10 rokov, a Greta, bígl, hostili už niekoľko au pair predo mnou, takže vedeli, čo môžu od programu očakávať. Rodina žila vo veľkom rodinnom dome so záhradou, kde často grilovali s priateľmi. Každé z dievčat malo vlastnú izbu s priľahlou kúpeľňou. Moja izba sa nachádzala na prízemí, kde bola aj detská herňa s klavírom, na ktorom dievčatá usilovne cvičili.

Au Pair USA

„Rodina ma privítala českou vlajkou, vlajka bola síce hore nohami, ale tá námaha stála za to! :-))“

Aký bol môj pracovný program?

Ráno som obom dievčatám pripravila raňajky a obed, ktorý si zobrali so sebou do školy. Hlavným jedlom dňa je večera, pri ktorej sa celá rodina stretne a rozpráva o udalostiach dňa.

Obe dievčatá navštevovali súkromnú dievčenskú školu a mojou úlohou bolo bezpečne ich dopraviť do školy a späť. Šoférovanie v USA nie je ťažké, cesty sú široké a autá majú automatické radenie. Prekvapilo ma, že niektorí Američania skutočne jazdia autom takmer všade, aj na vzdialenosti, ktoré by sa dali prejsť pešo za pár minút.

Doma bolo mojou úlohou po raňajkách upratať kuchyňu a vyvenčiť psa Gretu.

Potom nasledoval voľný čas až do popoludnia, keď som mal možnosť zúčastniť sa na vzdelávacích kurzoch, preskúmať okolie alebo relaxovať. Často som chodil na bicykel a navštevoval som aj miestnu univerzitu, kde som študoval angličtinu pre cudzincov (na ktorú mi prispievala rodina).

Okolo tretej hodiny popoludní som opäť vyzdvihla dievčatá a odviezla ich na rôzne mimoškolské aktivity, napríklad na klavír, tanec, dramatický krúžok alebo plávanie. Po príchode domov z mimoškolských aktivít okolo 17.00 h som Sofii a Olivii pomáhala s domácimi úlohami, kým sa dievčatá mohli hrať alebo odpočívať.

Potom sa Kimina mama vracala z nemocnice a spoločne sme varili večeru. O Američanoch sa často hovorí, že sa stravujú veľmi nezdravo, najmä v reštauráciách rýchleho občerstvenia, a majú nadváhu (čo nebola pravda v našej rodine, kde sa stravovali zdravo).

Au Pair USA

Po večeri som bol voľný a rodičia dievčat pripravili dievčatá do postele bez mojej pomoci.

V letných mesiacoch bol môj program úplne iný, dievčatá nechodili do školy, takže som bola hlavnou organizátorkou hier a aktivít.

Počas voľných víkendov, dvoch týždňov platenej dovolenky a posledného mesiaca na cestovanie som sa snažila vidieť čo najviac z Ameriky! som navštívila veľa nádherných miest. Cestoval som s kamarátmi, s hostiteľskou rodinou alebo aj sám!:-)

„V USA som si našiel priateľov na celý život!“

Po návrate z USA som dostala miesto učiteľky angličtiny v Číne, neďaleko Šanghaja. Potom som študovala v Škótsku… ale to je už iný príbeh… 🙂

Momentálne som späť v Českej republike a pracujem pre COOLAGENT ako koordinátorka stredoškolských a au pair programov v USA. Veľmi rada by som ti pomohla zažiť rovnaké dobrodružstvo ako ja… kontaktuj ma 🙂

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Mohlo by vás tiež zaujímať

Au pair usa

1 augusta, 2023 | Au Pair USA

10 dôvodov, prečo musíte zažiť Au Pair USA na vlastnej koži

„Chcem žiť, aby som mal čo rozprávať svojim vnúčatám. Chcem byť super babičkou, ísť príkladom ostatným a vidieť svet, kým som mladá.“ Je to začiatok bestselleru? Ach jaj, tak sa začína recenzia jednej z našich klientiek, ktorá absolvovala program Au Pair USA. Chcete byť jedného dňa super babičkou alebo dedkom? Bavilo vás opatrovať deti priateľom alebo úplne...

Webinár s našou au pair Adelou z USA – 22.6.2023

11 júla, 2023 | Au Pair USA

Webinár s našou au pair Adelou z USA – 22.6.2023

Pozrite si záznam webinára s našou au pair Adelou, ktorý sa konal 22.6.2023 Veríme, že sa dozviete veľa zaujímavostí o au pair živote v USA a možno vás to inšpiruje k tomu, aby ste sa pustili do vlastného dobrodružstva:-) A o čom Adéla rozprávala? 😉 Ak máte záujem o viac informácií alebo chcete pomôcť s procesom podania žiadosti, kontaktujte nás. Naši koordinátori, ktorí...

Au Pair USA

22 decembra, 2022 | Au Pair USA

Záznam webinára o Au Pair USA s Marty a Baru – 10.11.2022

Pozrite si záznam webinára s našimi au pair Martyou a Baru, ktorý sa konal naživo 10.11.2022 Veríme, že sa dozviete veľa zaujímavých informácií o au pair a živote v USA:-) O čom sa Marta a Baru rozprávali? 😉 Ak máte záujem o viac informácií alebo chcete pomôcť s procesom podania žiadosti, kontaktujte nás. Naši koordinátori, ktorí majú osobné skúsenosti s prácou v zahraničí, vám radi...

Alebo si môžete vybrať inú kategóriu

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?