Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

10 dôvodov, prečo musíte zažiť Au Pair USA na vlastnej koži

„Chcem žiť, aby som mal čo rozprávať svojim vnúčatám. Chcem byť super babičkou, ísť príkladom ostatným a vidieť svet, kým som mladá.“

Je to začiatok bestselleru? Ach jaj, tak sa začína recenzia jednej z našich klientiek, ktorá absolvovala program Au Pair USA.

Chcete byť jedného dňa super babičkou alebo dedkom? Bavilo vás opatrovať deti priateľom alebo úplne cudzím ľuďom a tráviť s nimi čas? A čo cestovanie, láka vás? Potom sa pozrite na 10 dôvodov, prečo by vás Au Pair USA nemala minúť!

  1. Získate neoceniteľné skúsenosti

Čo môže byť lepším spôsobom, ako spoznať USA, než žiť rok s ľuďmi, ktorí tu žijú celý život, a spoznať ich kultúru a zvyky naozaj do hĺbky? Presne to si myslela Adela, ktorá roky premýšľala, či sa pustiť do veľkého dobrodružstva, ale aj veľkej neistoty. Našťastie prevážila jej zvedavosť a túžba nepremeškať obrovskú príležitosť, ktorá sa už nemusí opakovať.

„Ak váhate, či urobiť tento krok do neznáma, urobte ho! Určite si to vyžaduje odvahu vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, ale nikdy som od nikoho, kto tento krok nakoniec urobil, nepočula, že by niečo ľutoval. Ani ja nie,“ opísala Adéla emócie, ktoré sa v nej odohrávali pred programom a po ňom, a dodala, že vďaka Au Pair USA si splnila mnohé sny, spoznala novú kultúru a priateľov a získala cenné skúsenosti.

Využite toto ročné obdobie na splnenie svojich detských snov a vycestujte za oceán objavovať nový svet a zbierať zážitky ako huby po daždi.

  1. Objavíte svoje silné stránky

Kláriným celoživotným snom vždy bolo spoznávať svet, a keď ju neprijali na vysokú školu, uvedomila si, že je ten správny čas začať si tento sen plniť. Adéla chcela počas strednej školy pre zmenu vycestovať ako au pair, ale nakoniec sa do zahraničia dostala až po prerušení štúdia na vysokej škole, ktoré ju nenapĺňalo.

Určite by sa našlo oveľa viac dôvodov, prečo opustiť domov a ísť pomáhať do domácností na druhom konci sveta. Všetky však majú spoločného menovateľa, a to túžbu postaviť sa na vlastné nohy, nájsť si vlastnú parketu, spoznať svoje silné stránky a pohnúť sa v živote smerom, ktorý má zmysel. Skrátka, venovať sa tomu, čo nás baví, a rozvíjať svoj talent.

  1. Nájdete si svoju druhú rodinu

A komu budem robiť opatrovateľku, pomyslíte si možno, však? Čo ak sú nevychovaní, hyperaktívni alebo sa ku mne jednoducho nehodia? Nie je to tak trochu ruská (alebo americká) ruleta, ktorú rodinu „dostanem“?

Nie je. Nebojte sa. Stará dobrá múdrosť hovorí, že rodinu si nemôžete vybrať, ale v tomto prípade môžete. Nikto vám ju nedá zadarmo, naozaj si môžete vybrať, ktorá rodina na vás urobí dobrý dojem. Môžeš ju nájsť hneď, môže to trvať dlhšie, ale rozhodne nie je dobré nič uponáhľať – výber správnej hostiteľskej rodiny je absolútne kľúčový.

„Môj pôvodný plán bol nájsť si hosťovskú rodinu niekde na Havaji a žiť rok na mieste s neopísateľnou prírodou, ale nakoniec som dala na rady starších au pairiek a hľadala som ideálne miesto. Vďakabohu!“ hovorí Klára z dnešného pohľadu a my jej prístup plne podporujeme.

Väčšinu času v USA strávite s vybranou rodinou. Každá rodina je iná – má iné zvyky, iné záujmy a požiadavky… a predovšetkým iný počet detí, o ktoré sa treba starať. Preto si ujasnite priority a vyberte si rodinu, ktorá vám vyhovuje.

Pri dobrom výbere hostiteľskej rodiny spolu strávite minimálne jeden nádherný rok a aspoň čiastočne zostanete súčasťou rodiny aj po skončení au pair programu. Tak ako Radka B., ktorá sa už so svojou „hostiteľskou rodinou“ dohodla, že ju po skončení programu prídu všetci navštíviť do Českej republiky.

  1. Nezáleží na tom, či ste chlapec alebo dievča

Viete, že sme sa doteraz starostlivo vyhýbali všetkým nástrahám češtiny a tento článok sme napísali tak, aby nebol primárne určený dievčatám alebo chlapcom? Naozaj! Dôvod je jednoduchý – do programu Au Pair USA môže ísť ktokoľvek, chlapec alebo dievča.

Ak sa v poslednom čase vymazali dogmy a predsudky o tom, čo by mali robiť chlapci a čo dievčatá, v Amerike sa vymazali takmer úplne. USA sú krajinou nekonečných možností, kde môžete byť, kým chcete. Doslova.

Takže ak ste muž a máte záujem ísť do Au Pair USA, slovami čarovného slúchadla od Macha a Šebestovej, hovoríme: „Ale prosím, nie všetko!“

Aj ja chcem ísť do USA

  1. Takmer všetko dostaneš zadarmo – dokonca aj spiatočnú letenku!

Váhate, či budete mať dostatok finančných prostriedkov na splnenie tohto sna? Náš program Au Pair USA má najlepšiu cenu na trhu, stojí ťa len 7 500 Sk! To je menej ako nový mobilný telefón alebo 178 a pol cheeseburgeru v Mekáči. Teda v tom českom.

A čo cestovné náklady a náklady na mieste? Aj tam ti urobíme radosť – spiatočná letenka je v cene a za stravu ani ubytovanie nebudeš musieť nič platiť, to má na starosti tvoja hostiteľská rodina. Okrem toho dostaneš týždenné vreckové minimálne takmer 200 dolárov, ďalších 500 dolárov ako príspevok na štúdium a k tomu 2 týždne platenej dovolenky. A toľko ďalších vecí, že to tu ani nemôžeme všetko vymenovať.

Takže o financie sa naozaj nemusíte báť. Nielenže sa budete mať ako dostať za oceán, ale ani neumriete od hladu, ani nebudete chudobným príbuzným. Budete mať dosť peňazí na to, aby ste si mohli užívať Ameriku podľa vlastných predstáv, cestovať do známych destinácií alebo sa dokonca vydať na divoké nákupy.

A už sme vám povedali, že program zahŕňa 3-dňové privítanie a školenie v New Yorku? Ťažko si predstaviť lepší začiatok amerického dobrodružstva, však? Ubytovaní budete v 4-hviezdičkovom hoteli s polpenziou a súčasťou školenia sú aj prehliadky newyorských pamiatok. Takže poďme k Soche slobody!

  1. Čaká vás dobrodružstvo

Čo zahŕňa práca au pair? Budeš mať nejaký čas pre seba? Nebudeš sa celý čas starať len o deti?

Uvoľni sa. Hoci to vždy závisí od požiadaviek konkrétnej rodiny, určite budete mať dostatok času na vlastné aktivity. Zvyčajne sa budete starať o dieťa alebo deti počas pracovných dní a cez víkendy budete mať voľno. A aj počas týchto pracovných dní máte dostatok priestoru na to, aby ste robili, čo uznáte za vhodné.

Ak sa radi hráte s deťmi, je dobré vybrať si rodinu s malými deťmi, s ktorými si užijete veľa zábavy. Ak vás viac baví cestovanie, vyberte si rodinu s tínedžermi, ktorí budú viac na vašej strane a vy budete pre nich viac vodičom.

Veľké dobrodružstvá však nezažijete len vo voľnom čase, ale aj v hostiteľskej rodine, ktorá vás určite vezme na zaujímavé výlety. „Týždeň po mojom príchode ma moja hostiteľská rodina vzala na 2 týždne do domu pri jazere, kde bolo počas leta veľa ľudí v mojom veku, takže som si hneď na začiatku pobytu našla asi 15 amerických kamarátov, s ktorými som odvtedy v kontakte,“ spomína Adéla M.

A za božským zážitkom nemusíte cestovať priamo do Grand Canyonu. Budú všade okolo vás. „Väčšinu ľudí lákajú veľké mestá v USA. Mňa priťahujú každodenné zážitky – vidieť žltý školský autobus, stratiť sa v meste, ochutnať sladkosti, byť nepochopená kvôli jazykovej bariére alebo vidieť zápas NHL,“ teší sa Eva pre zmenu z maličkostí.

Aj ja sa chcem stať au pair

  1. Môžeš cestovať po celých štátoch

Akokoľvek skvelé sú každodenné zážitky, ťažko by ste našli au pair, ktorá by nechcela zažiť slávne americké mestá alebo národné parky. A tu je pre vás ďalšia skvelá správa – počas programu budete mať určite dostatok času na návštevu vytúžených miest.

Nezáleží na tom, či si typ, ktorý pozná USA z filmov a seriálov a chce ich zažiť na vlastnej koži, alebo si triezvejšia a tušíš, že nie všetko vyzerá presne tak ako v televízii. Všetci sa zhodneme na tom, že jednou z najväčších predností Ameriky je jej veľkosť a rozmanitosť, takže si tu každý nájde niečo pre seba.

Skvelé je aj to, že s rodinou alebo americkými priateľmi na návšteve uvidíte veľa miest, takže USA spoznáte trochu prirodzenejšie ako z pozície roztržitého turistu.

Kam sa teda vyberiete na svoju prvú cestu – do Yellowstonu alebo Las Vegas?

  1. Zlepšíte si angličtinu

Vo svete je populárna legenda, že nemčina sa takmer stala úradným jazykom USA. V súčasnosti, najmä v južných štátoch, pomerne často počujete španielčinu, ale hegemónom je určite angličtina.

Musíte ju vedieť, ako keď bičom práskate, skôr než sa vyberiete do Ameriky? Samozrejme, že musíte mať základné znalosti, inak by bola komunikácia s vašou novou rodinou dosť ťažká, ale inak sa od vás očakáva, že sa vydáte za rybník, aby ste si zlepšili aj jazykové znalosti.

„Určite vidím pokrok, viem povedať viac, ako som vedel pred odchodom. Viete – pri každodennej práci s deťmi, keď nemáte na výber a musíte hovoriť po anglicky, sa jednoducho musíte nechať prehovoriť!“ hovorí Adéla pobavene.

Eva potom dodáva, že hoci stále hovorí ako Maďarka, obrovský posun vidí v tom, že sa už nemusí starať o to, ako hovorí. „Predtým som vôbec nechcela hovoriť po anglicky. Vedela som, že robím chyby, že nevyslovujem slová správne. Ale počas Au Pair som zistila, že moja angličtina nie je úplne zlá a hlavne, že bez rozprávania sa ďaleko nedostanete.“

  1. V USA strávite minimálne rok, ale môžete zostať aj dlhšie

A teraz už klasika. Keď prídete na au pair, tie prvé budú vždy trochu adaptačné a pravdepodobne sa vami budú mlátiť rôzne protichodné emócie. Budú vám chýbať vaši priatelia, váš priateľ alebo priateľka a (možno) vaša skutočná rodina a určite sa vám aspoň raz za čas cnie.

Potom však všetko naberie na obrátkach a vy ani nebudete vedieť, ako sa blíži koniec vášho programu. A práve tu sa zvyčajne dostaví podobný pocit ako pri príchode, len v opačnom garde, keď vás zachváti panika, že niečo krásne sa končí a vy sa musíte vrátiť.

A my vás máme – ako inak, však? – Ďalšie skvelé správy. Program Au Pair USA si môžete predĺžiť až na dva roky a je to obľúbený spôsob, ako si čo najlepšie užiť americké dobrodružstvo.

Tak čo, vydáte sa na svojich top 730 dní pod hviezdami a pruhmi? A ak si práve zachytíte priestupný rok, dostanete bonusový deň navyše, haha!

  1. Získate zážitky, ktoré zamestnávatelia milujú

Všetko dobré sa raz musí skončiť, a tak to bude aj s vaším programom Au Pair. Aj keď sa možno budete chvíľu cítiť ako slávna Stratená generácia spisovateľov, ktorí sa po vojne snažili nájsť hlbší zmysel každodenného života, postupne si uvedomíte, že celý váš pobyt bol len začiatkom niečoho väčšieho.

Nikde nie je napísané, že nemôžete ísť na ďalší program, a ak sa po návrate rozhodnete začať svoju pracovnú kariéru, budete mať oproti ostatným uchádzačom jednu obrovskú výhodu, ktorú si možno ani úplne neuvedomujete.

Počas programu Au Pair budete osobnostne rásť. Získate prehľad, naučíte sa fungovať v cudzom prostredí a kultúre, získate sebadôveru, budete asertívnejší, zodpovednejší a osvojíte si množstvo tvrdých a mäkkých zručností. Nehovoriac o vašich znalostiach angličtiny. A to budúci zamestnávatelia naozaj ocenia!

A teraz bonus – v spoločnosti COOLAGENT vám pomôžeme so všetkým

Všetko vyššie uvedené znelo krásne, však? Ale ako začať? Kde sa prihlásiť? Koho osloviť?

Nemajte obavy! Vieme, že papierovanie, vyhľadávanie a zisťovanie všetkých informácií asi nie je najzábavnejší spôsob, ako si vyplniť dni, a preto sme tu pre vás – agentúra, ktorá vám bude po ruke, aby vám s tým všetkým pomohla.

„Ak mám byť úprimný, vôbec nerozumiem papierovačkám, a preto som sa rozhodol pre agentúru COOLAGENT. Vedel som, že nebudem musieť nikde zisťovať, čo všetko na pobyt potrebujem, ako to dostanem a čo všetko budem môcť vďaka tomu robiť. A tak sa aj stalo, vďaka vám som mala všetko naservírované na zlatom podnose. Podrobne ste ma informovali, čo a ako potrebujem, a aj keď som mala otázky, vždy som dostala rýchlu a presnú odpoveď. Ďakujem,“ chváli nás napríklad naša klientka Klára.

Tak buďte ako Klára a poďte s nami do USA!

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Mohlo by vás tiež zaujímať

Au Pair – superhrdin(k)a pre rodiny s deťmi

Au Pair – superhrdin(k)a pre rodiny s deťmi

Snaď každý Slovák alebo Slovenka pozná vo svojom okolí niekoho, kto bol na Au Pair, teda na kultúrne výmennom pobyte, kde sa stáva členom či členkou hostiteľskej rodiny. Ide o elegantnú a veľmi obľúbenú možnosť mladých ľudí, ako s trochou nadsázky skompletovať hattrick – vyraziť do zahraničia, spoznať nových priateľov na celý život a ešte si pri tom zarobiť. ...

Webinár s našou au pair Adelou z USA – 22.6.2023

11 júla, 2023 | Au Pair USA

Webinár s našou au pair Adelou z USA – 22.6.2023

Pozrite si záznam webinára s našou au pair Adelou, ktorý sa konal 22.6.2023 Veríme, že sa dozviete veľa zaujímavostí o au pair živote v USA a možno vás to inšpiruje k tomu, aby ste sa pustili do vlastného dobrodružstva:-) A o čom Adéla rozprávala? 😉 Ak máte záujem o viac informácií alebo chcete pomôcť s procesom podania žiadosti, kontaktujte nás. Naši koordinátori, ktorí...

Au Pair USA

22 decembra, 2022 | Au Pair USA

Záznam webinára o Au Pair USA s Marty a Baru – 10.11.2022

Pozrite si záznam webinára s našimi au pair Martyou a Baru, ktorý sa konal naživo 10.11.2022 Veríme, že sa dozviete veľa zaujímavých informácií o au pair a živote v USA:-) O čom sa Marta a Baru rozprávali? 😉 Ak máte záujem o viac informácií alebo chcete pomôcť s procesom podania žiadosti, kontaktujte nás. Naši koordinátori, ktorí majú osobné skúsenosti s prácou v zahraničí, vám radi...

Alebo si môžete vybrať inú kategóriu

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?