Stredná škola vo Veľkej Británii

Spojené kráľovstvo (United Kingdom), dlhý tvar Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, do roku 2000 po slovensky oficiálne v krátkom tvare nazývané Veľká Británia (po ang. Great Britain), je ostrovný štát v západnej Európe. Spojené kráľovstvo sa delí na Anglicko, Škótsko, Severné Írsko a Wales.

KATALÓG STREDNÁ ŠKOLA V ZAHRANIČÍ NA STIAHNUTIE

……………………………………………….. 

Toľko k upresneniu pojmov, ale čo Vás tam vlastne čaká? Ak Vás lákajú viktoriánske pamiatky a krásy prírody, ktoré poznáte aj z filmov či literatúry, bude pre Vás juh ostrova, kde sa nachádza aj grófstvo Dorset, ako stvorený. Lincolnshire na druhej strane ponúka krásnu prírodu, historické centrá a neďaleké pláže.

Hovorí sa, že tu môžete zažiť 4 ročné obdobia počas jedného dňa. To preto, že Veľká Británia je ostrovným štátom, ovplyvneným oceánskou klímou. Hlavným mestom je dobre známy Londýn, kde sa človek rozhodne nemôže nudiť. Pri jeho návšteve nemôžete popri ostatných pamiatkach ako London Eye, Tower Bridge, Westminster Abbey, The Houses of Parliament a mnohé iné zabudnúť na pevnosť Tower of London, ktorú strážia havrani, o ktorých sa hovorí, že pokiaľ tu sa tu budú nachádzať, Anglicko bude v bezpečí.

……………

Veľká Británia však nie je zďaleka len Londýn. Milovníci histórie by nemali vynechať škótske hrady a úchvatný Edinburgh, či Stonehenge v Anglicku. Krásnu prírodu však nájdete nielen v Škótsku, ale aj vo Walese. Všade budete obklopení zelenou, ktorá je odmenou za daždivé počasie, na ktoré sa tu treba pripraviť. Samotných Britov však dážď nikdy nerozhodí a neprekvapí i keď sa o nich hovorí, že sú chladní, nemusíte mať obavy – vždy sa radi dajú do reči s cudzincami a vždy poradia, pokiaľ si človek nevie dať rady.

…………………………………………….

Zahraniční študenti sú umiestňovaní v starostlivo vyberaných hostiteľských rodinách, kde majú zabezpečené ubytovanie a stravu. Študenti počas Vianoc a Veľkonočných sviatkov cestujú domov (ubytovanie počas sviatkov nie je súčasťou programu). Prostredníctvom svojich výmenných programov poskytuje mladým ľuďom príležitosť získať medzinárodné skúsenosti, spoznať britskú kultúru a zdokonaliť sa v znalosti angličtiny.

Prečítajte si podrobné informácie o programoch Stredná škola vo Veľkej Británii – Dorset a Lincolnshire. V prípade záujmu o ponuku ďalších škôl kontaktujte koordinátorky. 🙂

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na coolagent@coolagent.sk  nebo na tel. 0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM STREDNÁ ŠKOLA V ZAHRANIČÍ– stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

See you! 🙂

COOLAGENT – Pre Váš COOL rok vo Veľkej Británii