Stredná škola v USA

Neexistuje asi lepšia možnosť vyskúšať si americký spôsob študentského života ako študovať priamo na strednej škole. Počas školského roku študenti navštevujú typickú americkú strednú školu kde si okrem povinných predmetov (anglický jazyk, americká história a U.S. Government) môžu vybrať z mnohých ďalších predmetov od slobodných umení po pokročilé vedné obory. Po vyučovaní školy tiež ponúkajú množstvo aktivít a vynikajúce možnosti ich realizácie – rôzne športy, študentské hnutia, kultúrne aktivity, atď.

   KATALÓG STREDNÁ ŠKOLA V ZAHRANIČÍ NA STIAHNUTIE  ………………………………………………

Rok na Strednej škole v USA môže byť aj VAŠIM rokom v Amerike. Predstavte si, že v septembri alebo po Vianociach odletíte do USA, žijete v americkej rodine, chodíte na americkú strednú školu kde študujete v americkej angličtine a to všetko tak ako Vaši americký spolužiaci.

Okrem toho sa spolu s nimi venujete mnohým vzrušujúcim aktivitám, ktoré americký stredoškolský život ponúka – športy, kultúrne alebo diskusné krúžky, záujmové aktivity, atď. Spolu s „Vašou“ rodinou chodíte na výlety do okolia, spoznávate americký životný štýl, získavate neoceniteľné skúsenosti a kontakty. To všetko nemusí byť len predstava.

    

Program Stredná škola v USA s COOLAGENT ponúka možnosť vyscestovať do Spojených štátov, žiť v hostiteľskej rodine, získať nových priateľov a študovať na americkej strednej škole. Okrem týchto výhod ponúka program dohľad zástupcu americkej partnerskej organizácie počas pobytu (koordinátor), vízové dokumenty potrebné k získaniu víz kultúrnych výmien J-1, študentskú príručku, certifikát o absolvovaní programu po jeho úspešnom zakončení a samozrejme aj 24-hodinovú HELP-linku.

    

Hostiteľské rodiny sú vyberané veľmi zodpovedne a venuje sa im profesionálna pozornosť v súlade
s predpismi amerických úradov. Rodiny sa do programu hlásia dobrovoľne pretože majú záujem spoznať nových ľudí a ich kultúru. To umožňuje obom stranám aby rozvíjali toleranciu, porozumenie a obohatili svoju kultúru.

Každá rodina, rovnako ako každý študent, musí prejsť osobným interview a vypĺňa podrobný formulár o sebe, svojich záujmoch, pravidlách rodiny atď. Všetky hostiteľské rodiny sú povinné v súlade s predpismi amerických úradov poskytovať študentovi polpenziu počas školských dní a  plnú penziu počas víkendov a sviatkov. Niektoré rodiny poskytujú plnú penziu po celú dobu pobytu študenta, čo znamená, že má študent možnosť pripraviť si desiatu aj obed do školy.

Stredoškolský program sprostredkovávame od roku 1998 a vďaka viac než 20-ročným skúsenostiam prinášame mladým ľudom nie len tento výhodný program, ale aj podporu pri rozhodovaní pred vycestovaním a následne počas celého pobytu v zahraničí.

Sme tu pre Vás a pre zabezpečenie Vášho roku na škole v USA. Na akékoľvek otázky Vám radi odpovieme telefonicky, emailom, faxom alebo osobne.

See you soon!

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na coolagent@coolagent.sk  nebo na tel. 0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM STREDNÁ ŠKOLA V ZAHRANIČÍ– stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…