AU PAIR USA

Explore America – discover!

Become an Au Pair in America!

Ak máš 18 až 26 rokov, chceš spoznať USA, máš skúsenosti s deťmi a angličtinu na komunikatívnej úrovni, tak na nič nečakaj a prihlás sa hneď teraz!

Podľa nás je Au Pair program v USA nie len tým najlepším, ale aj najvýhodnejším Au Pair programom, ktorého sa naši klienti môžu zúčastniť.

Kde inde ponúknu mladému dievčaťu legálny ročný pobyt v USA, ku ktorému zadarmo získa spiatočnú letenku do USA, bezplatné školenie v New Yorku, príspevok na štúdium 500 USD a mnoho ďalších výhod?

Pobyt Au Pair s COOLAGENT je ideálnou kombináciou zábavy, vzdelávania, práce a cestovania. Čo sa dá počas pobytu stihnúť? Veľa vecí!! Au Pair žije v americkej rodine, stará sa o deti a stáva sa dôležitým členom domácnosti. Získava nových priateľov, spoznáva nové miesta, študuje alebo jednoducho len tak relaxuje a užíva si Ameriku 🙂 Za pomoc s deťmi dostáva samozrejme vreckové, teraz zvýšené na úžasných 195,75 USD týždenne – z čoho sa dá ušetriť slušná čiastka, či už na nákupy, cestovanie, alebo čokoľvek iné.

Ide o program, ktorého pravidlá stanovila americká vláda. Od predpisov na výber a preverovanie hostiteľských rodín cez dohľad nad tým, či sú dodržiavané všetky dohodnuté podmienky týkajúce sa Tvojho vreckového, poistenia, pracovnej doby, štúdia a voľného času. Počas celého pobytu sa o Teba stará lokálny koordinátor, ktorý tiež organizuje pre Teba a pre ostatné Au Pairs v okolí pravidelné mítingy.

………………………..

Program Au Pair v USA s COOLAGENT zahŕňa:

 • letenka zadarmo
 • 3-dňové školenie v New Yorku zadarmo + online kurz pred odletom do USA
 • základné poistenie zadarmo
 • odlety skoro každý týždeň
 • 12 mesiacov v USA + 13. mesiac v prípade zájmu o cestovanie
 • možnosť predĺženia programu až na 2 roky!
 • legálne Au Pair vízum J-1
 • vreckové 195.75 USD týždenne
 • 500 USD príspevok na štúdium
 • 2 týždne platenej dovolenky
 • asistencia lokálneho koordinátora priamo v oblasti, kde je au pair umiestnená
 • 2x Non-stop HELP line COOLAGENT

Môžeš sa prihlásiť, ak:

 • si dievča vo veku 18-26 rokov (vrátane) alebo chlapec vo veku 20-26 rokov
 • si bezdetná/ý, slobodná/ý
 • máš ukončené min. stredoškolské vzdelanie
 • máš vodičský preukaz
 • máš minimálne stredne dobrú znalosť angličtiny
 • máš dobrý vzťah k deťom a skúsenosti so starostlivosťou o ne
 • máš čistý výpis z registra trestov

Pozrite si úplne nové video o programe Au Pair v USA:

Povinnosti Au Pair sú zaujímavé a zodpovedné. Au Pair v USA pracuje max. 45 hodín týždenne, má min. 1 a pol dňa v týždni voľný a min. jeden celý víkend mesačne voľný. Au Pair má taktiež nárok na 2 týždne platenej dovolenky. Hlavnou povinnosťou Au Pair je starostlivosť o deti, na čo je potrebné mať najmä zodpovednosť, spoľahlivosť, optimizmus a fantáziu. Deti si Au Pair zväčša rýchlo obľúbia a čas s nimi je potom príjemne strávený. Blízky a kamarátsky vzťah s deťmi a ich rodičmi je jednou z tých výhod pobytu, ktoré sa nedajú vyčísliť konkrétnou sumou v dolároch. Sama/sám iste vieš, že láska, dôvera a úsmev sú mnohokrát podstatnejšie. A to je COOL! 🙂

Americká rodina. Z prehľadov a našich skúseností vyplýva, že sa obvykle jedná o rodiny z vyššej strednej vrstvy, ktoré si môžu dovoliť zaplatiť všetky výdavky spojené s pobytom Au Pair. Aj preto platíš v COOLAGENT tak málo. Nové rodiny sú preverované lokálnym koordinátorom priamo vo svojej domácnosti. Výber rodín je top prioritou pre nás aj pre pracovníkov amerických agentúr. Chceme sa ubezpečiť, že cesta a pobyt budú bez problémov a prinesú to, čo sa od nich očakáva. A naviac, v COOLAGENT je to vždy klient, kto má posledné slovo pri výbere rodiny. To znamená, že ty sama/sám sa rozhodneš, či ponúknutú rodinu akceptuješ, z ktorého medzinárodného letiska do USA poletíš apod. Chceme, aby Tvoj rok bol Tvojím vlastným rozhodnutím.

……………………………………….

Voľno / Prázdniny a cestovanie. Krátko po príchode sa Au Pair adaptuje na nové podmienky, takže jej zostane viac času aj pre seba, záujmy a spoločenský život. Americký voľný čas býva obvykle plný dobrej nálady, pohody a zaujímavých vecí. Podľa programových regulácii má Au Pair min. 1 a 1/2 dňa do týždňa a min. 1 víkend do mesiaca voľný. Pokiaľ nestačia víkendy, sú tu aj 2 týždne platenej dovolenky a skvelý 13. mesiac, ktorý je určený na cestovanie po USA. Navštíviť slávny Hollywood, honosné Beverly Hills, neusínajúce Las Vegas, fantastické Niagarské vodopády, historický Washington alebo len tak leňošiť na krásnych plážach Floridy či Californie – to je sen, ktorý sa dá ľahko realizovať. Viac informácií TU.

Štúdium. Ako každý účastník programu, budeš mať možnosť pokračovať vo vzdelávaní. Rodina Ti navyše poskytne aj 500 USD na školné. Zo širokej ponuky kurzov a lekcií sa dá vybrať tak, aby sa štúdium v Amerike stalo plusom k Tvojej kvalifikácii. Okrem toho, bude to ďalšie miesto, kde sa môžeš zoznámiť s novými ľuďmi. Viac informácií nájdeš TU.

My v COOLAGENT veríme, že si ho užiješ a poskytneme Ti k tomu to najlepšie zázemie. Sami sme boli Au Pair, a preto vieme, že bezpečnosť a podpora je to, čo človek v zahraničí vždy ocení.

Navyše máme pre Teba vždy pripravené aj špeciálne akcie, ktoré sú príjemným doplnkom nášho cool servisu. Zoznam akcií nájdeš TU.

Jedným z dôležitých krokov pre účasť v programe je absolvovanie stretnutia tzv. Orientácia – priateľský pohovor u nás v agentúre, kde Ti bude kompletne predstavený celý program, poradíme Ti s prípravou Tvojich materiálov a budeš mať možnosť opýtať sa na všetko, čo Ťa zaujíma a oznámiť nám všetky podmienky a preferencie. Kontaktuj koordinátorky programu a dohodni si termín, ktorý Ti najviac vyhovuje. Termíny týchto orientačných stretnutí nájdeš TU.

Ďalší postup. Hneď po kompletizácii Tvojich materiálov a overení dokumentov zašleme všetko do centrály americkej agentúry, na pobočku v Londýne, aby sa ihneď mohlo začať pracovať na hľadaní čo najvhodnejšej rodiny pre Tvoj pobyt. Keď sa nájde americká rodina, ktorá prejaví záujem, zavolá priamo Au Pair. To je skvelá vec, pretože si s nimi môžeš pohovoriť osobne a opýtať sa na všetko, čo Ťa zaujíma. Pokiaľ sa Ti rodina zapáči, potvrdíme im Tvoj záujem a zariadime všetko potrebné. S COOLAGENT sú formality bez starostí, pomôžeme Ti s vybavením víz, zariadením poistenia, letenky a zorganizujeme predodletovú Orientáciu, kde získaš všetky potrebné dokumenty a dozvieš sa všetky praktické informácie potrebné pre Tvoj odlet.

Welcome to New York! Po prílete do USA (New York-u) stráviš prvé 3 dni (pondelok-streda) na školení pre Au Pair. Naučíš sa viac o americkej kultúre, bezpečnosti detí, o ochrane zdravia alebo o vývoji dieťaťa, ako sa s deťmi zahrať a byť kreatívna a získaš mnoho ďalších praktických rád pre svoj rok v USA. Školenia sa zúčastníš spolu s desiatkami ďalších Au Pair, ktoré priletia na školenie z celého sveta. Svoje najlepšie kamarátky môžeš v Amerike stretnúť už v priebehu prvých dní pobytu. Budeš mať taktiež čas na poznávanie mesta New York alebo na nákupy.

Bezpečnosť a podpora. COOLAGENT bola jednou z prvých agentúr prezentujúcich programy Au Pair hneď potom, čo americká vláda umožnila zúčastnit sa na týchto programoch i mladým ľuďom zo Slovenska a ČR. Ide o oficiálny program, ktorý sa riadi predpismi US Department of State. Ich dodržovanie je základom našej práce. COOLAGENT si zakládá na osobnom a individuálnom prístupe, pomôžeme Ti so všetkými praktickými záležitosťami a formalitami. Zároveň to platí i v priebehu Tvojho pobytu v USA, kde lokálni koordinátori venujú pozornosť všetkým Au Pair v danej oblasti. Sú nablízku s radou, pochopením a podporou. Okrem koordinátora sa môžeš obrátiť samozrejme i na nás v COOLAGENT, pred odletom obdržíš kontakt na našu 24-hodinovú linku pomoci – helpline.

COOLAGENT – Bezpečnejšie a istejšie.

Rok strávený v USA sa teraz môže stať i Tvojim skvelým dobrodružstvom!

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky:

Bratislava: Soňa, usa@coolagent.sk
Košicekosice@coolagent.sk

Alebo zavolajte na bezplatnú linku COOLAGENT zadarmo celej SR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

Ak Ti je všetko jasné a spĺňaš podmienky, môžeš sa rovno na účasť do programu prihlásiť, stačí vyplniť a odoslať Predbežnú prihlášku (klikni na REGISTRÁCIA – stránka obsahuje informácie k vyplneniu a on-line formulár).

It’s easy. COOLAGENT – Tvoja cesta do sveta