Ako vybrať jazykový pobyt

Výber jazykového kurzu v zahraničí v 5 krokoch

 1. Vyberte, pre koho je jazykový kurz určený. Veľa škôl dnes ponúka kurzy koncipované špeciálne pre malé deti, teenagerov, dospelých, starších dospelých aj celé rodiny.
  V rámci kurzov určených pre deti je možnosť vyberať aj z takých, ktoré sú zamerané na rôzne druhy športu (basketbal, futbal, tenis, surfovanie, outdoorové aktivity) a umnie (fotografia, film, divadlo, tanec), či kde sa deti stretnú s ,,native speakrom“ v ich veku.
  Jazykové kurzy pre dospelých môžu byť zamerané na obchod, cestovný ruch, zdravotníctvo, letectvo, armádu atď. Obľúbené sú aj kurzy určené priamo pre učiteľov jazykov.

KanadaStudents3 HS125  StudentsTeen1

 1. Porozmýšľajte, akú intenzitu kurzu zvoliť. Štandardom je kurz v rozsahu 20 lekcií týždenne, to znamená, že budete do školy chodiť najčastejšie zhruba od 9 do pol 1. Táto intenzita umožňuje posun v jazyku, ale i dostatok voľného času. Pokiaľ si chcete predovšetkým užiť krajinu a relaxovať, odporúčame prázdninový kurz v rozsahu 5-15 lekcií týždenne. Tým, ktorí sa chcú zlepšiť čo najviac a v čo najkratšom čase, odporúčame intenzívne kurzy v rozsahu 25-40 lekcií týždenne, prípadne kurzy One-to-one, pri ktorých máte lektora len pre seba.

 1. Lokalitu môžete zvoliť podľa želania. Premyslite si, kde by sa Vám absolvovanie kurzu páčilo, či pri mori, v teple, v historickom alebo naopak modernom meste, či obklopený prírodou. Kurzy sme schopný zaistiť takmer po celom svete. Požiadajte naše koordinátorky o rady a tipy!

London_Wimbledon3  NewYork_TH1  Malta_first

 

 1. Dôležitou súčasťou jazykového pobytu je aj ubytovanie. Odporúčame predovšetkým hostiteľské rodiny, a to preto, že máte jedinečnú možnosť zažiť život tak, ako ho žijú miestni, ale i kvôli príležitosti zlepšiť sa v jazyku prirodzenou komunikáciou. Okrem toho je v rodinách väčšinou ponúkaná polopenzia, vďaka čomu ušetríte a navyše sa nemusíte o nič starať. Najčastejšie ide o jednolôžkové a dvojlôžkové izby. Hostiteľské rodiny sú vždy preverené.
  Ďalšou možnosťou sú rezidencie, hotely, hostely, či štúdiá, byty k prenájmu. Hlavne ubytovanie v rezidencii ponúka oveľa viac kontaktu so spolužiakmi, takže si môžete naplno užiť spoločne strávený čas a spoznávať ľudí z najrôznejších krajín sveta, či už pri varení spoločného jedla, alebo pri večernom posedení. Naopak ubytovanie v hotely poskytuje súkromie a pokoj študentom, ktorí si chcú odpočinúť a ocenia luxusnejšie zázemie.

 1. Nebojte sa nás opýtať, pokiaľ máte špeciálne požiadavky! Sme schopný ponúknuť kurzy na mieru takmer pre všetkých.

Tip:

Sledujte COOL akcie – veľa škôl ponúka veľmi výhodné ceny v zimnom období, či pri registrácii v predstihu!  😉

Razitko Jaz kurz razítko SK thumbup-01