Barbora – Londýn

Som ako Au-pair v Londýne vyše pol roka. Nemohla som zvoliť lepšie ako ísť cez agentúru. Nie som veľmi dobrodružný typ a do zahraničia som sa rozhodla odísť, aby som získala samostatnosť a sebavedomie. Musím povedať, že som zvolila skvelú cestu. Coolagent mi vždy poskytne dôležité informácie, jednajú priateľsky, príjemne  a presne to potrebujem. Potrebujem vedomie, že aj keď som na pobyt sama, stále mám možnosť sa na nich obrátiť a vždy sa dočkám zrozumiteľnej a prívetivej odpovede. Čo sa týka výberu rodiny a umiestnenia do rodiny, myslím, že Coolagent vždy spraví najlepšie čo môže. Ja som mala niekoľko ponúk, rôznych ponúk, bolo len na mne koho som si vybrala. To je ďalšie pozitívum, mala som voľnosť, ponuky chodili zo dňa na deň ďalšie a ďalšie, až pokým som ja nepovedala: „Áno, túto chcem.“ A tak som tu už 7. mesiac. S rodinou si rozumiem  sú chápaví a tolerantní aj voči mojej angličtine J aj voči mojim požiadavkám. Nakoniec  vždy sa dá dohodnúť. Voľného času mám veľa a vždy sa ho snažím zmysluplne využiť. No a angličtina, dôvod asi každého kto sa pre túto prácu rozhodne, sa zlepšuje či chcem či nechcem. Aj keď nenavštevujem kurz, tlačí sa to na mňa z každej strany a zrazu rozprávam.

Čo by som odporučila je hlavne sa nebáť a ísť, jednoducho sa treba rozhodnúť a Coolagent je skvelá barlička, ktorá pomôže. Veľmi dobré je mať aj nejakú oporu z vášho okolia, ktorá vás podporuje a nenechá vás  len tak vzdať sa. Ak máte problém s angličtinou, tak nech vás neodradia myšlienky ako: „Oni mi nebudú rozumieť! Ja sa tam stratím! Ako sa s nimi budem rozprávať! … a pod. “ Keby bola vaša angličtina perfektná, asi by ste neuvažovali o pobyte. A na druhej starne, tie rodiny to vedia a sú si vedomé, že sa tam idete učiť.

Keď už budete volať s rodinou, nebojte sa pýtať otázky, nech už sa týkajú čohokoľvek. Ak je to pre vás dôležitá vec, tak sa opýtajte, ide predsa o vás. Budete tam rok alebo pol, to je jedno, vy tam budete žiť s nimi v jednom dome, tak nech sa tam cítite dobre. A keď vám to nevyhovuje, nemajte obavy rodinu odmietnuť.

 

V každom prípade ja osobne neľutujem jediného kroku, ktorý som spravila aby so dosiahla svoj cieľ. Coolagent je moja rýchla a bezpečná cesta do sveta.