Čo Vás primälo stať sa Au Pair a prečo ste si vybrali práve USA?
Bol to môj cieľ už na strednej škole. Chcela som vycestovať, zažiť niečo nové a zároveň sa naučiť po anglicky, aby som mohla robiť svoju vysnívanú prácu! V tom čase som mala priateľa, s ktorým sme plánovali inú budúcnosť a tento sen sa začal vytrácať. Po nejakom čase som si uvedomila, že nešťastný vzťah nestojí za to, aby som zahodila svoje sny. USA som si vybrala, pretože to bola najjednoduchšia cesta.
Ako vyzeral Váš prvý deň/týždeň v USA? Spomeniete si na prvé dojmy a pocity?
Kým som odletela do USA, som si vôbec neuvedomovala, že sa to naozaj deje. Ani na letisku nie. Prvé také uvedomenie bolo, keď som videla z okienka lietadla tie NewYorkské mrakodrapy a začala som plakať. Prvý deň som bola tak unavená z cesty, že som išla hneď spať a druhý deň sme mali školenie a výlet do NYC, kde som spoznala úžasné slečny a tretí deň som už čakala pred hotelom na svoju hostiteľskú rodinu so stresom väčším než pri skúškach v škole. Stres však nebol potrebný, pretože ma všetci privítali s otvorenou náručou a potom už išlo všetko prirodzene, pretože sme si s rodinkou naozaj sadli po všetkých stránkach.
Ako vyzerá Váš bežný pracovný deň? Aké povinnosti máte v rodine?
Moje smeny sa striedajú ako „ranné“ a „popoludňajšie“ po týždňoch. Keď mám rannú, môj deň prebieha nasledovne: vstanem a pripravím sa, následne čakám, kým sa deti zobudia, ranná hygiena a následne ideme urobiť raňajky – deti mi občas pomáhajú, potom ideme von alebo sa doma hráme – závisí od počasia, potom si dáme obed a malého uložím spinkať, medzitým sa so starším urobíme úlohy a robíme veci, ktoré s mladším sú ťažšie – napr. maľujeme temperami, potom už väčšinou deti odovzdávam rodičom. Tri dni v týždni má malá školu, takže ju vozím ja alebo host mum po obede do školy. Keď mám popoludňajšiu, tak to prebieha nasledovne: Keď sa malý zobudí a malá vráti zo školy, tak ideme robiť športové aktivity von alebo sa hráme doma, potom máme večeru a po večeri pokračujeme v hraní, potom večerná rutina a po prečítaní rozprávok idú deti spinkať. Je to trochu jednoduchšie v tom, že je moja host mum stále doma s bábätkom, ktoré je mladšie ako 3 mesiace, takže sa ja ako aupair o ňu nemôžem ešte starať. Každý deň je samozrejme iný, ale toto je taký základ. K tomu mám za povinnosť prať deťom prádlo a upratovať hračky. Chcela by som len upresniť, že chlapčekovi sú 2 a dievčatku 4 roky.
Emília Michálková
koordinátorka
Všedný deň 9 - 17h
Odpovieme do 24 hodín
Emília Michálková
koordinátorka
Všedný deň 9 - 17h
Odpovieme do 24 hodín
Máme viac ako 29 rokov skúseností
História COOLAGENTu sa začala písať roku 1995 a odvtedy sme zažili a úspešne vyriešili toľko vecí, že už nás niečo len tak neprekvapí, a my vám tak s čímkoľvek dokážeme bleskovo pomôcť. Ruku na to!
Pomohli sme viac ako 20 000 spokojným klientom
Našimi prvými klientkami boli Zuzana J. a Mária M., ktoré už v roku 1995 vyrazili na Au Pair do Británie. Odvtedy plníme životné priania a sny vás všetkých ako na bežiacom páse a veľmi nás to baví!
Ku každému klientovi máme individuálny prístup
Dobre vieme, že každý z vás má svoje špecifické potreby, túžby, plány i ciele, ktoré si vždy starostlivo vypočujeme, aby sme vám mohli pomôcť vybrať ten najlepší program pre vás. A tým to nekončí, k ruke sme Vám po celý program.
Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?