Sydney

Tipy COOLAGENT:

• príjemné klíma
• nádherné pláže
• výborné nákupy
• bohatý kultúrny život
• stovky reštaurácií, klubov, kaviareň
• veľmi dobré možnosti štúdia a práce

Sydney je nepochybne jednou z najobľúbenejších austrálskych destinácií pre tisíce zahraničných študentov. Je známe svojím kozmopolitným životným štýlom, skvelou atmosférou a čistým prostredím. Nie je príliš nutné predstavovať fascinujúcu budovu Opery, svetoznámy most Harbour Bridge, nádherný prístav či pláže so zlatým pieskom.

124576670

Sydney je hlavné mesto austrálskeho štátu Nový Južný Wales a tiež najväčšie a najstaršie mesto v Austrálii, založené roku 1788. S predmestím má dnes viac ako 4 milióny obyvateľov a je jedným z dvoch najvýznamnejších austrálskych finančných, dopravných, obchodných a kultúrnych centier, pričom tým druhým je Melbourne.

Sydney je taktiež významným svetovým turistickým lákadlom a je pravidelne vyhlasované za jedno z najvhodnejších miest pre život na svete. Obdiv si získalo vďaka svojmu prístavu, prekrásnemu pobrežiu, teplému a príjemnému podnebiu a kozmopolitnej kultúre. V posledných rokoch si Sydney zlepšilo svoje dobré meno ako hostiteľské mesto Olympiády roku 2000.

Sydney je mestom na svetovej úrovni, rafinovanou metropolou s nádherným prostredím, teplým podnebím a priateľskými obyvateľmi. Vydajte sa k Protinožcom a nikdy nezabudnete na jedno z najfantastickejších miest sveta! Pieskové pláže na Bondi a Manly sú ako stvorené na surfovanie, plachtenie a paragliding. Baviť sa môžete v kluboch na Oxford Street. Pohlaďte koalu v Australian Wildlife Park a poznajte vnútrozemí tohoto kontinentu na víkendovom výlete. Učte sa anglicky austrálskym štýlom, len pár krokov od slávneho Opera House v srdci centra Sydney!

Sydney je pulzujúca, moderná metropola, ktorá má čo ponúknuť aj tím najnáročnejším. Či už uprednostňujete šport, zábavu, dobrodružstvo alebo jednoducho radi len tak relaxujete – vždy môžete nájsť niečo pre seba. Nesmiete aj zabudnúť na obvykle výborne počasie, príjemné azúrové more a super pláž Bondi, ktorá je na dosah!

200405679-001 71057143

Čo ešte – pokiaľ budete chcieť na chvíľu uniknúť z ruchu velkomesta, ľahko sa dostanete napríklad do blízkych Blue Mountains (Modré Hory) alebo do niektorého z národných parkov s výbornými možnosťami turistiky, kempovanie alebo prípravy pikniku pre priateľov. Pikniky a tzv. barbies – teda barbecue (BBQ) sú veľmi populárne aj medzi samotnými Austrálčanmi – a môžete ich organizovať takmer všade. Vo väčšine parkov sú k dispozícii volne prístupné grily, kde si môžete pripraviť najrôznejšie pochúťky – a väčšinou úplne zdarma!

Sydney sa nachádza na východnom pobreží Austrálie. Z východu je obklopené Tichým oceánom a zo západu je ohraničené Modrými horami. V Sydney sa nachádza najväčší prírodný prístav na svete, Port Jackson, tak ako aj viac než 70 pláží, vrátane svetoznámej pláže Bondi. Rozlohou 1687 km2 sa Sydney s predmestím približuje rozlohe širšieho Londýna, ale má len 50% jeho populácie. Metropolitnú oblasť Sydney zahrňuje až 12145 km2, ale väčšina tohoto územia spadá pod národné parky a neobývané oblasti.

Sydney Harbor Bridge

Školy: Keďže je Sydney najobľúbenejšou a asi aj najznámejšou destináciou v Austrálii, môžete tu nájsť najširšiu ponuku škôl, teda aj školy s najnižšími cenami, konkurenčný boj je silný. Tiež je tu najväčšia komunita Čechov a Slovákov, čo môže niekedy vytvoriť nevhodné prostredie na štúdium cudzieho jazyka. Na druhej strane to môže byť výhodné, keď si nieste istý s vycestovaním tak ďaleko sami :-).
Volný čas: Svojou polohou je Sydney ideálnym miestom na organizovanie rôznych výletov do okolia, rôznych párty, atď. V okolí mesta je množstvo pláží a národných parkov. Pokiaľ sa vydáte ktorýmkoľvek smerom, môžete obdivovať krásy Austrálie aj bez dlhých ciest.
Práca a životné náklady: Tak ako je Sydney najväčším mestom Austrálie, ponúka aj najväčší pracovný trh a zároveň aj najvyššie životné náklady, ako to už vo veľkých mestách býva. Kto však chce, prácu si nájde a môže viesť spokojný život. 

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…