Perth

Tipy COOLAGENT:
• slnečné teplé podnebie
• nízke životne náklady
• vysoká kvalita kurzov
• dobrá infraštruktúra, vzrušujúci mestský a študentský život
• považuje sa za najizolovanejšie mesto Austrálie
• Rottnest Island leží asi 20 minút plavby loďou z Fremantle a nájdete tu bohatý podmorský život, farebné korály a úchvatné biele piesočné pláže

Perth je hlavným mestom Západnej Austrálie, najväčšieho austrálskeho štátu. Rýchlo sa rozvíjajúca metropola s 1,6 miliónmi obyvateľov. Nádherné, slnečné počasie a čisté, bezpečné prostredie urobili z Perthu priateľskú a obľúbenú destináciu pre tisíce medzinárodných študentov.

In Australia in the city of Perth View of Georges Cathedral an old building in the street of the same name

Perth má z hlavných miest austrálskych štátov v priemere najdlhšiu dobu slnečného počasia a príjemné klíma – suché, teplé leto a krátku miernu zimu. Životný štýl sa vďaka tomu zameriava na aktivity na čerstvom vzduchu, vodné športy, pláže a barbecue.

Centrum mesta sa nachádza na oboch brehoch rieky Swan River (Labutia rieka). Nájdete tu historické budovy, moderné mrakodrapy aj príjemné záhrady a zahrádky na posedenie. V meste sú výborne možnosti nákupov a konajú sa tu umelecké festivaly, koncerty a výstavy. Životné náklady v Perthu sú obvykle nižšie ako vo východných štátoch Austrálie. Vláda Západnej Austrálie tiež vydáva striktné zákony ohľadom vzdelávania zahraničných študentov. Vďaka tomu býva kvalita kurzov výborná a študentom sa poskytuje prekvapujúca podpora.

Kings Park wildflowers series 3 Perth City Aerial View 2

Školy: V Perthu je menšia ponuka škôl ako v iných mestách, avšak každý si nájde pre seba to pravé. Na druhej strane sa tu kladie dôraz na vysokú kvalitu štúdia. Taktiež tu platí, že tu nie je vysoká koncentrácia študentov z Česka a Slovenska a teda budete mať skvelé prostredie na štúdium angličtiny.
Volný čas: Okolie Perthu a samotný štát Západnej Austrálie je vzrušujúca a zaujímavá oblasť. Skúste objaviť a vychutnať si chvíle mimo ruch veľkomesta, nádherné scenérie austrálskeho pobrežia či typického austrálskeho vidieka, kryštálovo čistú vodu na ostrove Rottnest Island alebo Pinnacles – bizarné prírodné útvary na severe Perthu, kŕmenie delfínov na Monkey Mia, ochutnávky známych austrálskych vín v oblasti Margaret River a o mnoho viac.
Práca a životné náklady: Životné náklady v Perthu sú najnižšie, dá sa napríklad nájsť ubytovanie v porovnaní so Sydney aj o polovinu lacnejšie. Vďaka rozvoji mesta v posledných rokoch je to už v Perthu podstatne lepšie aj s prácou a väčšinou platí, že kto prácu hľadá, nájde ju.

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…