Melbourne

Tipy COOLAGENT:
• bláznivé „aprílové“ počasie 🙂
• najkulturnejšie mesto Austrálie – miešajú sa tu vplivy a kultúry všetkých prisťahovalcov, vďaka tomu tu vzniká veľký multikulturny mix. Na uliciach budete stretávať okrem angličtiny aj čínštinu, španielčinu, gréčtinu, taliančinu či portugalčinu, miešajú sa tu rôzne náboženstvá, životné štyly a kuchyne
• veľa zaujímavých pracovných príležitostí
• Observatórium – Melbourne Observation Deck – asi 250 m vysoká budova, ktorá ponúka jedinečný výhľad na mesto
• jazda električkov 00 – jazdí po celom meste, zastavuje na mnohých miestach a môžete nastúpiť a vystúpiť, kde chcete

Melbourne je druhé najväčšie austrálske mesto a nachádza sa v štáte Viktoria. Aj keď má menej obyvateľov než Sydney, rozlohou je väčšie. Žije tu okolo 3,8 miliónov obyvateľov a ich počet stále narastá vďaka pracovným príležitostiam.

Winter in Melbourne, view on Yarra River

V centre sa nachádzajú vysoké moderné budovy, kde majú svoje sídla veľké národné aj medzinárodné spoločnosti. Melbourne je tiež známe šialeným podnebím, ráno sa prebudíte pri šestnástich stupňoch a poobede sa budete potiť v štyridsiatkach. Za jeden deň tu môžete zažiť štyri ročné obdobia a teplota sa veľmi rýchlo mení :-). Slnečný a jasný deň sa za pár hodín môže zmeniť na búrku či hurikán so studeným vetrom priamo z južného pólu. Preto predtým než niekam vyrazíte, zistite si najprv predpoveď počasia a v kufru auta alebo v batohu majte so sebou vždy dáždnik a pláštenku.

Melbourne sa nazýva austrálskym New Yorkom, mestom, kde sa najväčší dôraz kladie na obchod, peniaze a prácu. Mesto preto priťahuje mnoho imigrantov, pretože mesto je známe rozsiahlou ponukou práce. Sídlo tu má množstvo veľkých či menších firiem a počet reštaurácií, barov či zábavných podnikov neustále rastie.

Southbank Parklands Beach, Brisbane on a winters afternoon Long exposure shot of Brisbane city at night

Školy: rovnako ako u väčšiny ostatných miest sú školy sústredené v centru mesta. Melbourne ponúka veľmi kvalitné školy za výhodne ceny. Stáva sa ale viac a viac populárnym medzi našimi študentmi, ale ešte stále tu nenájdete veľa našincov, takže sa môžete veselo pustiť do štúdia angličtiny.
Volný čas: Melbourne sa právom nazýva „hlavným mestom športu“, pretože ponúka široké možnosti aktívneho trávenia volného času. Nájdete tu všetkých milovníkov lyžovania a hôr. V blízkosti mesta sa nachádza najvyššie pohorie Austrálie spolu s jedinými austrálskymi lyžiarskymi strediskami. Južne od Melbourne sa nachádza Tasmánia, ktorá je pre milovníkov turistiky „druhým Novým Zélandom“.
Práca a životné náklady: Počtom obyvateľov a veľkostí sa Melbourne radí medzi mestá s najlepšími možnosťami pre hľadanie práce. Životné náklady sú priemerné a aj preto je Melbourne výbornou alternatívou pre Váš pobyt.

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…