Cairns

Tipy COOLAGENT:
• Tjapukai Aboriginal Cultural Park – tématický park zachytávajúcí históriu a kultúru pôvodných domorodých obyvateľov Austrálie – môžete si tu vyskúšať aj hod oštepom alebo bumerangom 🙂
• Nočné trhy – jedny z najpopulárnějších atrakcií Cairns
• Veľká útesová bariéra – Great Barrier Reef – obľúbený korálový masív vyhľadávaný hlavne potápačmi
• Zaujímavá vegetácia, dažďové pralesy

120740319 101393671

Mesto Cairns leží v oblasti tropického pásma, preto sa tu teploty pohybujú celý rok medzi 18-30°C. Najideálnejšie podmienky na návštevu a hlavne obľúbené potápanie je v novemberi a decembri

. Cairns sa nazýva tropickou kráskou štátu Queensland a zároveň je považované za hlavnú bránu k jednému z divov sveta – Veľkej útesovej bariére. Žije tu asi 130 tisíc obyvateľov. Behom turistickej sezóny sa vďaka turistom populácia mesta znásobuje. Cairns je menším mestom, kde najčastejším dopravným prostriedkom študentov je bicykel. Vďaka Veľkej útesovej bariére sa toto inak kľudné mesto mení behom sezóny na rušné turistické stredisko. Najviac turistov sem prúdi z Japonska a Ázie, ale nemalé množstvo tiež z ostatných častí sveta.S tým, že Cairns nemá vlastnú prirodzenú pláž sa mesto vysporiadalo po svojom – kúsok od centra si vybudovali vlastnú umelú pláž :-).

Rocky stream in forest Seashore Zen

Školy: Ponuka škôl je značne obmedzená, za čo môže hlavne veľkosť mesta. Nájdete tu rôzne školy ponúkajúce štúdium angličtiny. Čo sa týka odborných škôl, tak väčšina z nich neponúka lacnejšie formy štúdia, ktoré sú obľúbené u našich študentov.
Volný čas: Cairns sa považuje za jedno z hlavných turistických centier. Výlety na ostrovy, vodné športy, potápanie na najlepších svetových lokalitách, mnohé atrakcie v pralesoch vo forme vodopádov, turistických chodníkov Vám zaručí, že sa v Cairns nebudete nudiť.
Práca a životné náklady: Behom hlavnej turistickej sezóny je viac pracovných príležitostí, hlavne v oblasti cestovného ruchu. O niečo horšie je to mimo sezónu, kedy pozícií nie je až tak mnoho a uchytí sa hlavne uchádzači s dobrou angličtinou. Čo sa týka životných nákladov, tak v porovnaní s ostatnými mestami Austrálie, sú priemerné.

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…