Brisbane

Tipy COOLAGENT:
• subtropická klíma
• kombinácia štúdia a pobytu u mora
• priateľská mentalita
• nízke životné náklady
• výborné možnosti výletov i mimo mesto

Brisbane je hlavným mestom druhého najväčšieho štátu Austrálie – Queenslandu. Queensland je v Austrálii známy pod názvom The Sunshine State – Slnečný štát, takže pokiaľ túžite po stále priaznivom počasí a zároveň po živote vo veľkomeste, bude pre Vás Brisbane tou správnou voľbou. Mesto má približne 1,5 miliónov obyvateľov a príjemné subtropické klíma s priemernými teplotami 9-29 °C.

Brisbane, Queensland. Beautiful city and the river. Australia summer.

Brisbane ponúka skvelý mix pohodlného životného štýlu a výborných možností nakupovania, kultúrneho vyžitia, príjemného prostredia a priateľskej mentality obyvateľov. Najživšie časti mesta je South Bank, kde nájdete veľké množstvo atrakcií vrátane dažďového pralesa!

Hlavné mesto slnečného štátu Queensland je zaliate slnkom 243 dní v roku. Úžasné počasie umožňuje užívať si všetky aspekty tohoto mesta. Nasledujte mohutnú rieku Brisbane peši, na korčuliach, loďou alebo na skútri. Preskúmajte okolné oblasti známym CityCat vysoko rýchlostným trajektom. Po zatmení vyrazte do South Bank a bavte sa pouličným tancovaním Salsy na Little Stanley Street. Pre jedinečný pohľad na toto mesto vyskúšajte nočnú jazdu kajakom. Toto centrum zábavy bolo zvolené za najobľúbenejším mestom pre bývanie na svete.

Brisbane je vstupnou bránou k pobrežiu Gold Coast a Sunshine Coast. Kúsok od mesta sa nachádza medzinárodné letisko a v samotnom Brisbane je výborná sieť mestskej dopravy. Stredom mesta pretéká rieka Brisbane. Exotickou atrakciou je Lone Pine Koala Sanctuary – ktorá ponúka možnosť zblízka pozorovať klokany, papagáje a sympatické medvedíky koala – daľší symbol Austrálie.

Koala on branch, eating eucalyptus

FAKTY:
Brisbane je hlavné a najľudnatejšie mesto austrálskeho štátu Queensland a tretie najväčšie mesto v Austrálii. Má rozlohu 4768 km² a 1,8 miliónov obyvateľov. Mesto sa nachádza v blízkosti Tichého oceánu, na brehoch rieky Brisbane, na planine medzi zátokou Moreton a Velkým predelovým pohorím (niekedy nazývaným aj Austrálske Kordillery), v juhovýchodnom Queenslandu.

Mesto je pomenované po síru Thomasovi Brisbaneovi, guvernérovi Nového Južného Walesu v rokoch 1821-1824. Mesto vzniklo z tvrdé trestaneckej kolónie v Redcliffe (dnes súčasť Brisbane) roku 1824. Brisbane bolo vyhlásené hlavným mestom novo vzniklé, osamostatnenej kolónie Queensland roku 1859. Do konca Druhej svetovej vojny sa mesto rozvíjalo pomaly. Najvýraznejší rozmach začal po úspešných Hrách Spoločenstva roku 1982 a svetovej výstave roku 1988. Dnes je Brisbane jedným z najrýchlejšie rastúcich austrálskych miest.

Školy: V Brisbane nájdete bohatú ponuku škôl ponúkajúcich hlavne štúdium angličtiny. Odborných
škôl tu nie je až tak veľa, neznamená to však, že si tu nenájdete svoj odbor. Výhodou je, že tu nežije veľké množstvo slovenských študentov, čo vytvára lepšie predpoklady a podmienky na štúdium cudzieho jazyka.

Volný čas: Mesto je strediskom turistiky. Vyhľadávanými sú pláže Sunshine Coast a Gold Coast. Nachádzajú sa tu 2 univerzity (štátna, založená r. 1910; Griffithová r.1971), štátne múzeum (1871), galéria, štátna knižnica, observatórium, parky, zoologická a botanická záhrada. Z dominánt mesta vyniká moderná budova parlamentu a v najstaršej časti mesta zachované budovy starej architektúry (Wolston House, Ormiston House a iné).

Práca a životné náklady: Brisbane sa radí k najrýchlejšie rozvíjajúcim sa mestám Austrálie a ponúka dostatok pracovných príležitostí rôznych odborov. Čo sa týka životných nákladov, Brisbane patrí medzi priemer a je jedným z miest, ktoré sa určite vyplatí vidieť.

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…