Adelaide

Tipy COOLAGENT:
• moderné, ale zároveň kľudné veľkomesto
• jedny z najlepších trhov s čerstvým ovocím a zeleninou všetký farieb a chutí
• obľúbené miesta surferov s dobrými vlnami sú napríklad Point Sinclair, York Peninsula alebo Pondalowic Point
• jedna z najstarších ZOO v Austrálii
• Kengurí ostrov a pobrežie Južnej Austrálie sa vyznačuje jedným z najčastejších výskytov bieleho žraloka na svete – surferi POZOR! 🙂

Adelaide Sunset

Adelaide je hlavné a najľudnatejšie mesto austrálskeho štátu Južnej Austrálie a piate najväčšie mesto v Austrálii. Má skoro 1,3 miliónov obyvateľov, je to pobrežné mesto pri Južnom oceáne a nachádza sa na Adelaide Plains, severne od poloostrova Fleurieu, medzi zálivom Sv. Vincenta a nízkym pohorím Mount Lofty Ranges. Toto mesto ponúka bohatú zmes kultúrnych, športových a turistických príležitostí. Mesto má dosť európsku atmosféru vďaka nemeckým a juhoeurópskym menšinám, ktoré tu žijú. Tiež je známe rôznymi festivalami a divadelno-hudobnými akciami. Parky v centre mesta Vám ponúkajú možnosti golfu či tenisu. Po hodinovej ceste sa dostanete na tzv. Kangaroo Island, kde môžete pozorovať tulene, klokany alebo koále.

Blanche Point Maslin Beach Fleurieu Peninsula Adelaide South Australia Adelaide3

Adelaide sa pokladá za jedno z najkonzervatívnejších miest štátu. Aj naprieč svojmu pokoju a kľudu je však Adelaide moderné a dynamické mesto. Adelaide je na rozdiel od iných veľkomiest tiché a pokojné. Neuväznete v dopravných zápchach a mesto je veľmi bezpečné. Mestská doprava je veľmi efektívna a bez problémov sa dostanete kamkoľvek. Nájdete tu množstvo zelene, parkov a otvorených priestorov.

71057143 Adelaide4

Školy: Odborné kurzy nie sú až tak rozšírené. V tejto oblasti je nutné počítať s vyššou koncentráciou študentov z Ázie.
Volný čas: V Adelaide si prídu na svoje hlavne milovníci nočného života a kultúry. Hovorí sa, že v Adelaide je vyšší počet reštaurácií na jedného obyvateľa než kdekoľvek inde. Ak milujete ázijské špeciality a výborné vína, tak bude Adelaide tým pravým miestom pre Vás. Adelaide je tiež mestom austrálskeho vína. Štát Južnej Austrálie je jedným z najsuchších štátov Austrálie. Vďaka suchému počasiu tu rastie vínarský priemysel, oblasti ako Barossa Valley a nebo Coonawarra sú známe po celom svete vynikajúcimi vínami. Nachádza sa tu i jedna z najstarších ZOO v Austrálii, ktorá Vám umožní spoznať pravú flóru a faunu Austrálie.
Práca a životné náklady: Tak ako u ostatných menších miest aj tu platí, že si prácu musíte hľadať veľmi intenzívne a najväčšiu šancu majú ľudia s dobrou angličtinou. Životné náklady sú podobné ako v ostatných mestách na juhu Austrálie. Mesto je výborne prepojené s ostatnými mestami modernou a rozvinutou infraštruktúrou.

logo_coolagent10perc

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky na praca@coolagent.sk  alebo na tel.  0908 724 368 . Veľmi radi Vám so všetkým poradia 🙂

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (kliknite na ZAREGISTRUJTE SA NA PROGRAM PRACOVNEJ PRAXE V AUSTRÁLII – stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…