Working holiday (International Experience Class)

­čçĘ­čçŽ Working holiday Kanada ­čçĘ­čçŽ

─îO JE PROGRAM WORKING HOLIDAY (IEC)?

IEC je najob─ż├║benej┼í├şm programom do Kanady, preto┼że umo┼ż┼łuje ┼żiadate─żom vo veku 18-35 rokov cestova┼ą a leg├ílne pracova┼ą v Kanade po─Źas doby a┼ż 1 rok. Typy pracovn├Żch miest siahaj├║ od pohostinstva a┼ż po firemn├ę st├í┼że.

Pre ka┼żd├ęho sa nie─Źo n├íjde!

Pr├íve TERAZ je najvy┼í┼íia ┼íanca z├şska┼ą Working holiday v├şza na rok 2023 – POOL je otvoren├Ż. Tak nev├íhaj a prihlas sa!

Priemern├í doba spracovania v┼íetk├Żch n├íle┼żitost├ş k programu IEC je min. 8 t├Ż┼żd┼łov.

Tis├şcky ─żud├ş, ktor├ş sa z├║─Źastnia programu Working Holiday sa nakoniec stan├║ trval├Żmi rezidentmi Kanady. Sk├║senosti z programu prispievaj├║ k vylep┼íeniu si CRS sk├│re (syst├ęm hodnotenia pre z├şskanie trval├ęho pobytu).

WORKING HOLIDAY V├ŹZA KANADA 2023

V├şza spadaj├║ do kateg├│rie ÔÇ×Pracovn├ę pr├ízdninyÔÇť. O tento typ v├şz je mo┼żn├ę ┼żiada┼ą on-line. ┼Żiadatelia si musia vytvori┼ą profil na str├ínkach ambas├ídy a bud├║ priebe┼żne vyzvan├ş, aby dolo┼żili potrebn├ę dokumenty, Job Offer a po┼żiadali si o pracovn├ę povolenie. Pre rok 2023 je kv├│ta vo─żn├Żch miest stanoven├í na 315 a bola otvoren├í 16.1.2023.

Inform├ície o po─Źte podan├Żch a udelen├Żch ┼żiadost├ş a ─Źi je st├íle mo┼żn├ę prihl├í┼íky pod├íva┼ą n├íjdete na str├ínkach kanadsk├ęho ve─żvyslanectva . Doporu─Źujeme taktie┼ż sledova┼ą facebook kanadsk├ęho ve─żvyslanectva.

Z├üKLADN├ë PODMIENKY PRE IEC V├ŹZA DO KANADY

 • vek 18 ÔÇô 35 rokov (vr├ítane)
 • by┼ą ob─Źan SR s trval├Żm pobytom
 • finan─Źn├ę prostriedky na pokrytie po─Źiato─Źn├Żch n├íkladov na pobyt 2500 kanadsk├Żch dol├írov
 • finan─Źn├ę prostriedky na zak├║penie spiato─Źn├ę letenky
 • zaplaten├ę cestovn├ę poistenie na cel├║ dobu pobytu
 • ─Źist├Ż register trestov
 • uhraden├Ż v├şzov├Ż poplatok 250 CAD
 • uhraden├Ż poplatok za biometrick├ę ├║daje 85 CAD

   

AKO ZA┼ŻIADA┼Ą O IEC V├ŹZA DO KANADY?

 1. Zaregistrujte sa do programu COOLAGENT, kde V├ím bude poz├şcia zabezpe─Źen├í e┼íte pred podan├şm ┼żiadosti o v├şza.
 2. Je potrebn├ę vyplni┼ą dotazn├şk „Come to Canada“ ktor├Ż ur─Ź├ş, ─Źi ste vhodn├Ż kandid├ít / kandid├ítka a spl┼łujete podmienky pre udelenie Working holiday v├şz. Nezabudnite si zap├şsa┼ą osobn├ę ─Ź├şslo (personal reference code), ktor├ę sa V├ím vygeneruje.
 3.  Pri splnen├ş podmienok si vytvorte profil myCIC (kliknite na Sign in to your account) pomocou osobn├ęho ─Ź├şsla, kde uvediete z├íkladn├ę ├║daje ako n├írodnos┼ą, identifika─Źn├ę ├║daje at─Ć., potom budete zaraden├í/├Ż do pr├şslu┼ínej kateg├│rie (poolu). V poolu m├┤┼żete by┼ą registrovan├Ż/├í po─Źas doby maxim├ílne jedn├ęho roka odo d┼ła prihl├ísenia.
 4. Aplik├ícia CIC bude potom v priebehu roka (12 mesiacov) poz├Żva┼ą kandid├ítov, aby sa do programu prihl├ísili a dodali zvy┼ín├ę dokumenty. Toto pozvanie (Invitation to Apply) dostanete na V├í┼í email, ale doporu─Źujeme sa pravidelne prihl├ísi┼ą do V├í┼ího ├║─Źtu a kontrolova┼ą ho. Toto pozvanie v┼íak negarantuje, ┼że Working holiday v├şzum z├şskate.
 5. Akon├íhle z├şskate pozvanie, m├íte 10 dn├ş na to ho akceptova┼ą. Ak pozv├ínku do 10 dn├ş neakceptujete, ani neodmietnete, tak prepad├í. Akcept├ícia pozv├ínky – kliknite na Continue my profile / application – Work Permit – Star Application.
 6. Po akcept├ícii pozv├ínky m├íte 20 dn├ş na to, aby ste nahrali potrebn├ę dokumenty a uhradili imigra─Źn├ę poplatky. Dokumenty sa do syst├ęmu nahr├ívaj├║ on-line a ide hlavne o:
  ÔÇó v├Żpis registra z trestov a jeho ├║radne overen├Ż preklad
  ÔÇó pasov├║ fotografiu v rozmeroch 32 x 45 mm
  ÔÇó skenovan├Ż pas
  ÔÇó ┼żivotopis v angli─Źtine
  ÔÇó vyplnen├Ż formul├ír „Family Information 5707
  ÔÇó vyplnen├Ż formul├ír „Schedule 1 – Application for a temporary resident visa made outside of Canada
  ÔÇó ─Ćalej je potrebn├ę uhradi┼ą platobnou kartou ├║─Źastn├şcky poplatok vo v├Ż┼íke 150 CAD + 100 CAD pr├şplatok za Working Holiday v├şzum. Celkom teda 250 CAD.
  ÔÇó je potrebn├ę uhradi┼ą poplatok za vybavenie biometrick├Żch ├║dajov 85 CAD
  ÔÇó elektronicky podp├ş┼íete a prihl├í┼íku odo┼ílete
 7. V priebehu n├ísleduj├║cich 24 hod├şn dostanete ozn├ímenie do svojho „MyCIC ├║─Źtu“, kde bude potrebn├ę doda┼ą biometrick├ę ├║daje. V┼íetky in┼ítrukcie bud├║ uveden├ę v dokumente. Biometrick├ę ├║daje mus├şte poda┼ą iba osobne v ┼ípeci├ílnych kancel├íri├ích v Eur├│pe do 30 dn├ş. Kam sa m├ím dostavi┼ą.
  Teraz u┼ż ost├íva len dr┼ża┼ą palce, aby Va┼ía ┼żiados┼ą bola kladne vybaven├í, lehota pre udelenie v├şz je pribli┼żne 8 t├Ż┼żd┼łov.  Po schv├ílen├ş ┼żiadosti obdr┼ż├şte dopis Port of Entry (POE). Na ├║zemie Kanady je potom potrebn├ę vst├║pi┼ą do 12 mesiacov od schv├ílenia ┼żiadosti (d├ítum do kedy je potrebn├ę do Kanady vst├║pi┼ą, bude uveden├ę v POE).
 8. M├┤┼żete letie┼ą ­čÖé
 9. Po vstupe do Kanady V├ím bude na imigra─Źnom oddelen├ş udelen├ę pracovn├ę povolenie. Nezabudnite si preto vzia┼ą so sebou v┼íetky potrebn├ę dokumenty ako:
  ÔÇó Port of Entry (POE) /Letter of Introduction a Job Offer
  ÔÇó cestovn├Ż pas
  ÔÇó
  potvrdenie o zak├║penom cestovnom poisten├ş na cel├║ dobu pl├ínovan├ęho pobytu v Kanade
  ÔÇó potvrdenie, ┼że m├íte dostatok finan─Źn├Żch prostriedkov na bankovom ├║─Źte – 2500 CAD
  ÔÇó spiato─Źn├║ letenku
  alebo extra finan─Źn├ę prostriedky
  ÔÇó k├│pie dokumentov, ktor├ę ste dokladali v priebehu Va┼íej ┼żiadosti o v├şza

PRÁCA V KANADE

COOLAGENT V├ím pon├║ka n├ísleduj├║ci bal├ş─Źek (po kliknut├ş na obr├ízok sa zobraz├ş viac inform├íci├ş):

Nenechajte si ujs┼ą nezabudnute─żn├ę sk├║senos┼ą a precestujte Kanadu! So v┼íetk├Żm V├ím porad├şme a pom├┤┼żeme ­čÖé

Pre detailnejšie informácie kontaktujte našu koordinátorku: Tel: 00421 948 896 304, email: praca@coolagent.sk

COOLAGENT
Vaša cesta do Kanady