Postup prihlásenia k štúdiu

Rozhodli ste sa pre štúdium v Kanade a radi by ste vedeli ako na to? Tu sme pre Vás spísali krátke zoznámenie s postupom prihlásenia k štúdiu 🙂

Potom, čo si vyberiete college alebo univerzitu a daný obor, je potrebné následujúce:

 1. Študent nám pošle vyplnený registračný formulár, kópiu pasu a kópiu diplomu alebo maturitného vysvedčenia (niektoré školy diplom nepožadujú, záleží v akej provincii sa škola nachádza).
  _
 2. Študent následne dostane tzv. token (kód), skrz ktorý bude môcť vykonať online Cambrigde test, alebo iný požadovaný test od danej školy, ktorým sa zistí úroveň angličtiny. Väčšina škôl uznáva certifikát IELTS či TOEFL, ktorý nie je starší viac ako rok. Podľa výsledku škola rozhodne, či je úroveň angličtiny dostačujúca.
  _
 3. Následne prebehne krátky Skype pohovor v angličtine a po celkovom zhodnotení dostane študent feedback, či je priamo akceptovaný (záleží na úrovni jazyka podľa daného programu) alebo podmienečne akceptovaný (v tomto prípade sú študentovi doporučené hodiny angličtiny priamo na danej škole pred začiatkom kurzu).
  _
 4. Po prijatí študent dostane faktúru a uhradí zálohu (vo výške 20%). Po prijatí zálohy študent ďalej dostane LOA (letter of acceptance) a je možné, aby si zažiadal o víza. Viac o študentských vízach tu.
  _
 5. Študentovi je následne zaslaná zmluva na podpis (Entrolment Contract), kde sa vyžaduje elektronický podpis.
  _
 6. Podľa toho, v akej provincii sa škola nachádza, musí študent vyplniť Wonderlic test (test logiky), ktorý zaberie približne 8 min. Tento test je vyžadovaný ministerstvom školstva napríklad v Ontariu (Toronto). V provincii ako je napríklad Britská Kolumbia (Vancouver) stačí diplom alebo maturitné vysvedčenie.
  _
 7. Väčšina škôl vyžaduje minimálne 4 týždne pred nástupom na študijný program doplatiť školné. O presnom dátume doplatku školného informuje daná škola.

Nenechajte si ujsť nezabudnuteľnú skúsenosť a spojte štúdium s platenou stážou na plný úväzok v Kanade! 🙂 Naše koordinátorky Vám so všetkým pomôžu.

Pre detailnejšie informácie kontaktujte našu koordinátorku:

00 421 908 724 368, coolagent@coolagent.sk

alebo zavolajte na bezplatnú linku COOLAGENT zadarmo z celej SR: 0800-1-AGENT (tj. 0800-1-24368).

COOLAGENT

Vaša cesta do sveta…