Študentské víza v Kanade

🇨🇦 Študentské víza do Kanady 🇨🇦

COOLAGENT robíme všetko preto, aby vybavenie formalít bolo jednoduché, rýchle a samozrejme bezproblémové. 

Študentské víza do Kanady sú potrebné v prípade, ak idete študovať na dobu dlhšiu než 6 mesiacov. V opačnom prípade je nutné si zažiadať o Electronic Travel Authorization (eTA).

ELECTRONIC TRAVEL AUTHORIZATION (eTA)

Ak Váš kurz alebo študijný program trvá menej než 6 mesiacov, nepotrebujete povolenie k štúdiu. Kurz či program musíte potom dokončiť do šiestich mesiacov (vhodné pre napr. jazykové kurzy). Pre vstup do Kanady budete potrebovať elektronické cestovné povolenie (eTA).

Žiadosť o eTA je jednoduchý online proces. Väčšina žiadateľov obdrží schválenie eTA (prostredníctvom e-mailu) počas niekoľkých minút.

 1. Pripravte si cestovný pas, kreditnú alebo debetnú kartu a prečítajte si pokyny k vyplneniu (k dispozícii v niekoľkých jazykoch).
 2. K podaniu žiadosti použite online formulár.
 3. Po vyplnení formulára zaplaťte 7 USD za eTA.
 4. Príde Vám e-mail s Vašou žiadosťou o eTA.
 5. Väčšina žiadostí je schválená počas niekoľkých minút, ale niektoré môžu trvať dlhšie.
 6. Než bude Vaša žiadosť schválená, možno budete musieť predložiť ďalšie dokumenty. V takom prípade Vám bude do 72 hodín zaslaný e-mail s ďalšími pokynmi.

Viac informácií o žiadosti eTA nájdete zde.

Aj keď povolenie k štúdiu nepotrebujete, je možné si o neho budete chcieť požiadať. Ak chcete pracovať počas štúdia alebo sa rozhodnete študovať dlhšie, budete potrebovať študijné povolenie.

ŠTUDENTSKÉ VÍZA

O študentské víza je možné žiadať pred príchodom do Kanady a potom čo ste boli prijatý/á k štúdiu na kanadskú škole (jazyková, odborná college či vysoká). V procese žiadosti o víza bude potrebné doložiť dokument potvrdzujúci Vaše prijatie na školu v Kanade.

K podaniu žiadosti o povolenie k štúdiu potrebujete tieto dokumenty pripravené v elektronickej podobe:

 • doklad o prijatí k štúdiu
 • platný cestovný pas
 • dve pasové fotografie s dátumom a miestom narodenia
 • doklad o finančnom zabezpečení – výpis z účtu za posledné 4 mesiace, na 1 rok by finančné krytie malo byť min. 10 000 CAD + čiastka za štúdium alebo doklad o zaplatení školného a poplatkov za bývanie
 • dopis, v ktorom vysvetlíte, prečo chcete študovať v Kanade a ste si vedomá povinností študenta
 • biometrické údaje – od 31.7.2018 musia všetci žiadatelia odovzdať svoje biometrické údaje vo Viedni, Berlíne, Varšave, či na inom oficiálnom mieste k tomu určenom.

Žiadosť o študentské víza do Kanady prebieha online.

 1. Zaregistrujete sa do systému Kanadskej vlády zde. Vytvoříte si profil, přes který si budete podávat žádost, provádět platbu poplatků a zkontrolujete svůj status.
 2. Přečtěte si příručku s pokyny k vyplnění žádosti o studentská víza do Kanady.
 3. Pečlivě si připravte odpovědi na otázky v dotazníku žádosti o studentská víza.
 4. Uhradíte poplatek za zpracování žádosti ve výši 150 CAD.
 5. Odešlete žádost o studentská víza a vyčkáte na její zpracování. Doba vyřízení víz trvá většinou 1-4 týdny, liší se to však případ od případu.
  (update 16.2.2021 – v době covidu může vyřízení studentského víza trvat i 8 týdnů, stránky ambasády uvádějí až 18 týdnů)

Součástí studentských víz jsou také eTA víza (resp. eTA cestovní registrace) a není třeba, abyste si o eTA zvlášť žádali.

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na emailu praca@coolagent.sk  alebo tel. čísle +421 948 896 304

Nenechte si ujít nezapomenutelnou zkušenost a prožijte několik měsíců v Kanadě! 🙂