Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Kurz angličtiny - Dublin

Kurz angličtiny – Dublin Jazykový kurz v priateľskom a zábavnom Dubline!  

Nezáväzný dopyt
Kurz angličtiny - Dublin

Kurz angličtiny – Dublin

Jazykový kurz v priateľskom a zábavnom Dubline!

 

Lokalita

Dublin je hlavné a najväčšie mesto Írska. Leží na pobreží Írského mora a jeho centrumom preteká rieka Liffey. Jej meno je odvodené od Dubh Linn, čo znamená Čierne jazero. Podnebie je prímorské s pomerne teplou zimou a chladným letom. Priemerná ročná teplota je 10 °C. V januári je to 5 °C, v júli 15 °C. Dublin má bohatú kultúru, od klasickej írskej až po tu súčasnú. Hlavnými kulturnými udalosťami je Dublinský divadelný festival na prielome septembra a októbra a Dublinský filmový festival v marci. Najviac pamiatok sa nachádza na brehu rieky Liffey. Je to napr. prestížna univerzita Trinity College, kde študovali významné osobnosti ako Oscar Wilde, Samuel Beckett, a mnohí ďalší. Blízko univerzity je ulica zvaná Temple Bar. Nájdete tu galériu, ktorá prezentuje práce írskych umelcov. Určite nevynechajte posedenie v niektorom tradičnom ískom pube.

    

 

Škola

Škola CES má výbornú polohu, priamo v srdci historického centra Dublinu, na tej rovnakej ulici ako hlavné dublinské atrakcie – Trinity College, Dublin Castle, Temple Bar. Škola má otvorených 24 tried počas zimnej sezóny, v lete je k dispozícii až 40 učební. Priemerný počet študentov v triede je 10. Škola i triedy sú moderne zariadené, nájdete tam aj 2 „multi-mediálne“ centrá – s 25 počítačmi a 15 tabletmi. Pre odpočínok využívajú študenti veľkú odpočinkovú miestnosť, kde môžu hrať rôzne spoločenské hry alebo len tak trénovať angličtinu a zoznamovať sa s ďalšími študentmi. Škola má ešte druhý kampus, kúsok od hlavnej budovy. Blízko tohoto kampusu je Grafton street, plná rôzných obchodných centier, obchodkov pre nákupných maniakov. Škola je taktiež akreditovaná ako miesto, kde je možné absolvovať testy pre získanie certifikátu First Certificate, CAE certificate, IELTS certificate, atď.       

Ubytovanie

Škola zabezpečuje ubytovanie v hostiteľských rodinách, kde môžete zažiť pravú írsku atmosféru, ich zvyky, tradície a hlavne neustále si trénovať Vašu angličtinu. Väčšina rodín býva cca 30-40 minút cesty od školy. Rodiny poskytujú polpenziu – raňajky i večere v priebehu týždňa a ľahké obedy v priebehu víkendov. Ďalšiou možnosťou je ubytovanie v rezidencii. Na výber sú 1 a 2-lôžkové izby s vlastnou kúpeľňou a WC. Všetky izby majú TV, písací stôl a zadarmo je i prístup na wifi pripojenie. Študenti majú spoločnú kuchyňu. Pre náročnejších je škola schopná zabezpečiť i ubytovanie v hoteloch/hosteloch, ktoré sú v pešej dostupnosti od školy. Ceny sú však mnohokrát vyššie než ubytovanie v hostiteľských rodinách alebo rezidenciách.

     

Ubytovanie (Nedeľa-Sobota)

Ceník - Ubytování - Dublin

Ceny v EUR za týden a osobu + Poplatek za nalezení ubytování: 85 EUR
Hostitelská rodina - polopenze (1 bed)270*
Rezidence Auburn and Crestfield (2 bed)255
Rezidence Auburn and Crestfield (1 bed)290
Rezidence Heyday (1 bed)395

*v období od 01.06. do 15.09.2024 sa platí príplatok 35 €/týždeň *min. požadovaný vek je 18 rokov Možnosť špeciálnych diét (gluten free, caoeliac, lactose free, vegan) za príplatok 35 €/týždeň

Cena

Ceník - Kurz angličtiny - Dublin

Ceny v EUR + Zápisné: 85 EUR2-4 týdny5-11 týdnů12-23 týdnů24-35 týdnů
Standard Course
20 hodin týdně /
335/týden300/týden270/týden250/týden
Intensive Course
26 hodin týdně /
405/týden380/týden365/týden325/týden
Combination Course
20 hodin týdně +5 hodin One to One /
700/týden665/týden640/týden640/týden
Sandard Course + Business English
26 hodin týdně / dostupné pouze v červnu a srpnu
405/týden380/týden
 Ďalšie možné kurzy: Long Term, University Pathway Program, IELTS, FCE, CAE, Cambridge, Overseas Teacher Training Course, CELTA, General English with Business, English Language, One-to-One Lessons. Možné pobyty i na dlhšie obdobie. Pre konkrétne kalkulácie kontaktujte naše koordinátorky.

Cena zahrnuje: 

 • zápisné
 • kurz podľa výberu
 • ubytovanie podľa výberu
 • stravovanie podľa výberu
 • certifikát o absolvovaní kurzu
 • informačný balíček školy

Učebnice je možné zakúpiť za cca 45 €.

      

Typ

Všeobecný kurz

Všeobecný kurz angličtiny denne pondelok až piatok dopoludnia, takže študenti majú poobede dostatok času na spoznávanie Dublinu. Kurz sa orientuje na rozvoj gramatické i lexikálne znalosti jazyka a zahŕňa i sekcie o britskej kultúre

 • začiatok: každý pondelok mimo sviatkov
 • dĺžka kurzu: minimálne 2 týždne
 • počet lekcií: 20 lekcií týždenne
 • úroveň: základná až pokročilá

Rozvrh: Po – Pia 9:00-13:00

Intenzívny kurz

Veľmi intenzívny kurz zameraný na všeobecný pokrok aktuálnej vedomostnej úrovne študenta

 • začiatok: každý pondelok okrem sviatkov
 • dĺžka kurzu: minimálne 2 týždne
 • počet lekcií: 26 hodín týždenne
 • úroveň: od základnej až po pokročilú

Rozvrh: Po – Pia 9:00-13:00 + Út – Št 14:00-16:00

Kombinovaný kurz – Combination course

Kombinácia všeobecného kurzu v skupine spolu s individuálnymi lekciami one-to-one,  zameraný na všeobecný pokrok aktuálnej úrovne študenta, plus individuálné potreby na samostatných lekciách. Každý deň od pondelka do piatku v čase od 9,00 do 13,00 + 2 poobede v čase od 14,00 do 16,30

 •  začiatok: každý pondelok okrem sviatkov
 •  dĺžka kurzu: minimálne 2 týždne
 •  počet lekcií: 25 lekcií týždenne = 20 lekcií Standard course + 5 lekcií one-to-one, 1 lekcia 55 minút
 • úroveň: od základnej až po pokročilú

Často se nás ptáte

Ako poznám svoju jazykovú úroveň?

Po príchode do školy budú študenti rozradení podľa jazykovej úrovne na základe úvodného testu – budete teda študovať so študentmi s podobnou znalosťou jazyka. Veľké množstvo škôl posielam rozraďovací test online už pred odchodom do zahraničia.

Ako prebieha prvý deň kurzu?

V prípade, že v pondelok nie je štátny sviatok, kurz začína vždy v pondelok. Po príchode do školy prebehne rozradenie do skupín. Väčšina škôl posiela test z daného jazyka ešte pred kurzom, aby už dopredu vedeli približnú úroveň daného cudzieho jazyka. Prvý deň školy potom už len dochádza ku konečnému rozradeniu a prebiehajú väčšinou už prvé lekcie.

Rozradenie do skupín – je možné požiadať o zmenu skupiny?

Áno, je to možné. Záleží na jazykovej škole, či má miesto v ďalších skupinách. Pri posudzovaní, či študent môže vymeniť skupiny, je dôležité aj stanovisko vyučujúceho, ktorý posúdi, či študent zvládne skupinu s vyššou úrovňou. Je možný aj posun do nižšej úrovne.

Môžu sa juniori mimo školy alebo ubytovania pohybovať samostatne?

Niektoré školy to povoľujú pre študentov starších ako 16 rokov. V prípade ubytovania u hostiteľskej rodiny sa študenti dopravujú do školy a zo školy sami.

Sú pobyty pre juniorov bezpečné?

 Pri kurzoch pre juniorov škola zaisťuje dohľad koordinátorov/team leaderov, ktorí sa starajú o študentov v ich voľnom čase. Koordinátori majú na starosť svoju skupinu študentov, plánujú pre nich aktivity, dohliadajú na dodržiavanie večierky, pomáhajú im s adaptáciou na nové prostredie, atď. Ďalej každá škola má svoje pravidlá, ktoré študentom predstavia počas prvého dňa kurzu.

Niektoré školy povolia študentom (nad 16 rokov) opustiť areál školy alebo ubytovanie v menšej skupine s ďalšími študentmi. Možnosti voľného pohybu je vždy možné overiť s koordinátormi školy.

Od koľkých rokov je možné na kurzy cestovať?

Kurzy pre dospelých sú od 16 rokov, kurzy pre juniorov sú od 10 rokov. V ponuke máme aj kurzy pre rodičov s deťmi, kedy je veková hranica od 6 rokov.

Sú v ponuke aj kurzy pre starších? Napr. 30+ alebo 50+ ?

Pre tých z vás, ktorí sú vo veku 30+, 40+, 50+ a nechcú byť v triede so žiakmi 16-30 rokov, je možné nájsť kurz špeciálne určený pre študentov starších ako 30 alebo 40 rokov.

Ponúkate aj kurzy, ktoré sú dotované z erasmus fondov?

Áno, časť partnerských jazykových škôl ponúka kurzy dotované z Erasmus + programu.

Aké typy jazykových kurzov si môžem vybrať?

Ponuka kurzov je široká, každá škola ponúka niekoľko typov. Medzi najčastejšie typy kurzov patrí všeobecný kurz, intenzívny kurz, business kurz, príprava na medzinárodné skúšky, kurz angličtiny zameraný na pedagogický personál škôl, kombinovaný kurz a súkromné ​​lekcie. Všeobecný kurz sa zameriava na všetky aspekty cudzieho jazyka – slovná zásoba, gramatika, písanie, počúvanie. Intenzívny kurz sa skladá zo všeobecného kurzu + niekoľkých lekcií zameraných viac na komunikáciu a počúvanie.

Pomáhate s vybavením víz?

Áno. Jazyková škola zasiela potvrdenie o akceptácii do kurzu a COOLAGENT pomáha s vyplnením a ďalšími krokmi na získanie víz.

Ako zvládnuť pohovor v cudzom jazyku like a boss

OMG, čože? Pohovor? V angličtine? Alebo inom jazyku? POMOC PROSÍM! Ale jasné, bez problémov. Veď dobre vieme, že pohovory – a už v cudzom jazyku – nie sú práve obľúbenou zábavou a na žebre najobľúbenejších koníčkov by sme ich asi hľadali márne. Úroveň stresu stúpa a vo výhernom jackpotu pohovoru sú všetky tvoje túžby a životné sny. Čo ak to…

12 septembra, 2023 | Práca v Grécku

Práca v Grécku? Prečítaj si skúsenosti Krištofa

Ahoj, volám sa Krištof, mám 19 rokov a rozhodol som sa svoje prázdniny stráviť v zahraničí. Po doštudovaní strednej školy ma totiž čakali tie najdlhšie prázdniny, rovnako ako raz čakali alebo budú čakať teba. To bol jeden z dôvodov, prečo som sa pre tento krok rozhodol – až príliš veľa voľného času. Tými hlavnými dôvodmi však boli zisk…

11 januára, 2024 | Kemp Amerika

WEBinár s Magdou – choď na Kemp Amerika!

Chceš zistiť, čo je to Kemp Amerika? Láka Ťa spoznať USA? Nevieš, čo od programu čakať? Pripoj sa na náš webinár s Magdom dňa 16.1.2024 o 18. hodine, kde sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o tomto skvelom programe! Webinárom Ťa prevedie naša koordinátorka Emília s Magdou, ktorá s nami na Kemp Amerika vycestovala a povie Ti množstvo praktických rád a skúseností….

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?