História COOLAGENT

COOL HISTORY

Agentúra COOLAGENT je prevádzkovaná spoločnosťou:
EuroPair, s.r.o.,
Hrozňatova 2642/25
615 00 Brno
IČO: 26489881

Na trhu je od roku 1995 a zameriava sa na sprostredkovanie Au Pair pobytov, programov pracovnej praxe, jazykových pobytov a programov stredná škola v zahraničí.

 • 04/1995 – BABY COOLAGENT – Jeho rodné meno bolo EuroPair – zCOOLovateľ až neskôr. Pre tých, ktorých zaujímajú detaily: COOLAGENT fungoval najskôr ako malá agentúra a z právnej stránky ako fyzická osoba.
 • 06/1995COOLAGENT‘S FIRST HAPPY CLIENTS – do Británie cestujú prví dvaja klienti – Zuzana J. a Mária M. na krátkodobý letný pobyt Au Pair. Vtedy mali okolo 20 rokov – ktovie, čo robia dnes. Mária neskôr plánovala cestu na Nový Zéland. Baby, ozvite sa ak chcete, a dajte nám o sebe vedieť! :-)
 • 01/1996COOLAGENT WANTS TO BE THE NUMBER 1 – a je priekopníkom hneď od začiatku – ako prvý prinášame do ČR a SR program Au Pair USA (AuPairCare) hneď potom, čo nový americký zákon umožnil zúčastniť sa tohto COOL programu aj mladým ľudom z našich krajín. Do USA odleteli aj 4 kamarátky z mesta Senica. Jednu z nich – Juditu Z. sme navštívili počas jej pobytu na jar 1997 v Las Vegas! :-)
 • 07/1996COOLAGENT GOES BIGGER – rastie a sťahuje sa do novej – svojej prvej ozajstnej kancelárie v Bratislave. Možno si ju niektorí z Vás pamätajú – sídlila na Pražskej ulici 11 na prízemí! V budove mali svoje kancelárie i rôzne iné mládežnícke organizácie a spoločnosti – Stredoškolský parlament, Strom života atď.
 • 12/1996COOLAGENT GOES TO PRAGUE – je z nás medzinárodná agentúra a tiež PRAŽÁK :-) – otvára sa prvá pobočka v Prahe! Pobočka sa nachádzala na Husineckej ulici číslo 11 na 1. poschodí. Naši prví českí coolegovia boli Milan R. a Markéta C. – Milan teraz študuje FAMU a Markéta sa vydala – žije v San Diegu v USA! :-)
  Aj v ČR bol COOLAGENT najskôr pár rokov fyzickou osobou so živnostenským oprávnením, a i tam používal svoje rodné meno – EuroPair :-)
 • 01/1997COOLAGENT GOES ON-LINE – začína fungovať naša prvá emailová adresa!Detail: Fakt sme sa snažili spomenúť si, ale už vôbec netušíme, aká tá adresa bola – niečo ako europair@telecom.cz alebo tak dáko … Spomínate na tie časy? Neboli sme síce internetový priekopníci, každopádne sme boli jedna z prvých agentúr s vlastným emailom a www stránkami! :-)
 • 12/1997 – HEY MORAVA, GIVE IT UP FOR COOLAGENT! :-) – otvárame prvú pobočku na Morave – samozrejme v Brne – v samotnom centre vo veľmi príjemnom dome Josefínka v Josefskej ulici. Do COOL teamu vtedy pribudla Jana B. – a je jeho súčasťou  dodnes (s 2 menšími prestávkami na svadbu a pobyt v Austrálii :-).
 • 03/1998COOLAGENT GOES LTD. – na Slovensku sa transformuje na právnicku osobu – S.R.O. – vtedy EuroPair, s.r.o., a taktiež získava povolenie Národného Úradu práce na sprostredkovanie práce v zahraničí, ktoré sa v tomto roku začalo vyžadovať. Taktiež sa rozrastá jeho ponuka, počet pracovníkov, www stránky, katalógy atď. atď. :-)
 • 04/1998 – EF GOES COOL! :-)COOLAGENT má nového partnera – najväčšiu jazykovú agentúru na svete – EF a začína spoluprácu hlavne s jej divíziou programov Au Pair. Teraz sa program volá Au Pair in America a aj naďalej ho nájdete v ponuke COOLAGENT. Prečo? No pretože je proste cool! :-) … Informácie o programe nájdete v sekcii AU PAIR USA.
 • 08/1998 – COOL UPDATE – FROM ŽIŽKOV TO VINOHRADY :-) – zo Žižkova sa sťahujeme na nóbl Vinohrady – do Mánesovej ulice 2. Možno si niekto pamätá, že kancelária mala celkom príjemnú záhradu a terasu!
 • 1999COOLAGENT IS BIG – už dávno to nie je len malá Au Pair agentúra – v ponuke sú Au Pair programy v Európe, USA, jazykové kurzy v zahraničí, štúdium na stredných školách v zahraničí, cestovateľské služby, atď. Tiež ste sa obávali kolapsu počítačov Y2K? :-) Zálohovali sme všetky možné dáta a nakoniec – nedialo sa našťastie nič! :-).
 • 08/2000COOLAGENT MOVES TO A BETTER PLACE – ďalšie pražské sťahovanie – do lepšieho a viac v centre – z Vinohradu do “Jungmannky” úplne v centre (Jungmannova 28, Praha 1 – COOLAGENT tu sídli aj dnes). Praha bola v to leto COOL! :-) Nielen že začalo 21. storočie, ale možno si pamätáte našu masívnu kampaň v metre a v rádiách: “Ahoj Markéta, deti sú v škole, tak mám chvíľu voľno …” :-). V to leto taktiež vznikla značka COOLAGENT a COOLAGENT bol konečne naozaj COOL!
 • 01/2001COOLAGENT GOES TO TV!!! – začala súťaž E!PAIR – v spolupráci s JoPom a hitparádou DEKA na TV Markíza vyhral každý mesiac jeden súťažiaci COOL jazykový pobyt v zahraničí – v New Yorku, Londýne a dokonca v Austrálii! O súťaži informovala raz za mesiac v DEKE naša bratislavská coolegyňa Danka – bola z nej fakt tak trochu star, dostávala emaily od fanúšikov a bola veľmi CHIC!
 • 10/2001COOLAGENT GOES LTD. IN CZECH – ďalšia transformácia – z fyzickej osoby sa stala právnická EuroPair, s.r.o. aj v ČR. Ponuka je už naozaj veľká. Bol vydaný aj náš prvý veľký katalóg Austrália a Nový Zéland, a zorganizovaná prvá séria úspešných COOL prednášok o pobytoch u protinožcoch. A vlastne ešte niečo: www.coolagent.cz a www.coolagent.sk dostali nový design :-).
 • 04/2002COOLAGENT GOES NORTH & EAST! – otvára sa pobočka Košice a pobočka Ostrava. …a tiež výrazne narastá počet nových členov COOL teamu – pricháza Mária, Romana, Peťa H., Aďa, Valika, Katka M., Miriam atď. BTW Peťa H. bola ako Au Pair v Amerike a Miriam tam ešte stále je! :-)
 • 08/2002COOLAGENT GOES CENTRAL – ďalšie sťahovanie – tentokrát v Bratislave do pekných nových priestorov v renesančnom centre – na COOL pešiu zónu “pod Michalskou”. Kto bol v tom čase, v letnom Starom Meste v Bratislave vie, o čom je reč – celé historické centrum hlavného mesta sa zmenilo na COOL korzo plné kaviarní, reštaurácií, krásnych ľudí a laserových efektov! WOW! :-) A okrem toho – všetky ambasády sú “za rohom”, takže to klienti majú “na skok”! :-)
 • 10/2002COOLAGENT GOES TO THE CINEMA – a to doslova – ako generálny partner prináša v spolupráci s SPI International pohodový film Erasmus a spol. do českých a slovenských kín. Všetci diváci sa mohli zúčastniť COOL súťaže o jazykový pobyt v Španielsku!
 • 1/2004 – HEY LONDON, HERE WE GO!!! :-) – otvára sa naše prvé kontaktné miesto mimo ČR a SR – a to priamo v Londýne! Contact Point London sa zameriava prevažne na záujemcov o program Au Pair USA, ktorí sú práve v Británii.
 • 1/2004COOLAGENT HAS A NEW COOL FRIEND :-) – v spolupráci s cestovnou kanceláriou CONDOR môžu záujemcovia o programy COOLAGENT získať viac informácií aj vo všetkých pobočkách tejto cestovnej kancelárie!
 • 5/2004COOLAGENT GOES TO EU! – no jasné, kto by nevedel, že v máji 2004 sme vstúpili do EU my a všetci občania ČR a SR :-). COOLAGENT výrazne rozšíril svoju ponuku – hlavne o programy rôznych asistenčných služieb, ubytovania v Londýne, pracovných programov v Británii, programov Mother’s Help a Living with Elderly atď. Odvtedy sa ponuka neustále rozširuje.
 • 01/2005COOLAGENT GOES TO OZ – vďaka nášmu stálemu reprezentantovi v Sydney vzniká ďalší zahraničný CONTACT POINT – tentokrát v Austrálii! :-) OZ [ou zi:] = skratka používaná v angličtine pre Austráliu, Austrálčana :-)
 • 01/2010COOLAGENT GOES to a BETTER AND BIGGER OFFICE – a predsalen ďalšie sťahovanie, v Bratislave, väčšie a krajšie priestory, tentokrát hneď “vedľa” Obchodnej ulice, na Mickiewiczovej. Viac miesta pre klientov, bližšie parkovanie pre klientov s autom a stále v centre! :-)
 • 02/2014 – COOLAGENT GOES TO CHICAGO – tentokrát sa sťahovala pražská pobočka. A rovno do Chicaga…vlastne paláca Chicago na Národní. Príjemnejšie prostredie pre nás aj pre klientov a tiež…sídliť v Chicagu je jednoducho COOL! 
 • 07/2014COOLAGENT AND NEW E-STYLE – nový web COOLAGENT pre väčší prehľad, nový a samozrejme stále COOL design! :-)