Vyhledávání

Najčastejšie hľadáte: aupair, irsko

Jazykový kurz pred Erasmusom? Najlepší life hack pre tvoje zahraničné dobrodružstvo

Všetci vieme, že Erasmus je jazda. Nová krajina, noví kamaráti, prvá legendárna international party, možno aj prvá láska s prízvukom. Ale než si začneš naplno užívať zahraničný semester, skús si dopriať malý upgrade. Čo tak jazykový kurz? Nie ako školská nuda, ale ako zábavný skok rovno do reality – s COOLAGENTom to zvládneš ľavou zadnou a navyše spoznáš svet ešte skôr, než ti pristane prvý welcome drink.

Erasmus nie je Google Translate

Jasné, dnes zvládneš polovicu života s prekladačom v vrecku. Ale pre plynulú komunikáciu to nie je dvakrát praktické, navyše hrozí, že niečo pomýliš a namiesto „I am bored“ (nudím sa) povieš „I am boring“ (som nudný), a tým si na Erasme veľa nových kamarátov nezískaš.

Jazykový kurz ťa pripraví na tie malé miny, ktoré číhajú vo vetách. A hlavne ti dodá sebadôveru – pretože rozumieť je fajn, ale vedieť sa vyjadriť bez smiešnych pantomím a gest, to je superpower.

Prečo ísť na jazykový kurz ešte pred Erasmom?

Jo, učíš sa. Ale zároveň objavuješ pláže na Malte, popíjaš kávu v talianskej kaviarni, blúdiš magickými anglickými uličkami alebo degustuješ cider v pube v Dubline. Jazyk ťa tam nečaká za lavicou, ale na každom kroku. A to ťa pripraví na Erasmus oveľa lepšie než hocijaká učebnica.

Takže… kam vyraziť?

COOLAGENT ti ponúka jazykové kurzy v top destináciách – Anglicko, Malta, Írsko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Nemecko… Vyber si jazyk, ktorý ťa baví alebo ten, ktorý budeš potrebovať na Erasme, a môžeš baliť svoj kufor/luggage/valise/maleta/čemodan.

Mrkni na pár rýchlych faktov:

Jazykové kurzy je možné prispôsobiť podľa požiadaviek a potrieb, aby si si vybral ideálnu destináciu.

Ide ti z týchto ponúk hlava okolo? Kontaktuj našu ústretovú koordinátorku Šárku a spoločne určite vyberiete topovku!

Ready na všetky situácie, ktoré ti Erasmus prinesie


Nalievajme si čistého vína – Erasmus nie je len nekonečná párty. Má aj svoje temnejšie stránky, najmä hneď na začiatku, keď sa ešte len rozkukávaš v novej krajine a nikoho ešte poriadne nepoznáš.

Budeš sa potrebovať ubytovať na študentskej internáte, a tým pádom aj rozumieť, ako to napríklad chodí s posteľnou bielizňou. Alebo ti v izbe prestane odtekať odpad a budeš to musieť nahlásiť na vrátnici. Takúto konkrétnu lekciu v žiadnej učebnici jazyka nenájdeš.

Čaká ťa aj nejaká byrokracia na študijnom oddelení, kde niektoré referentky príliš nezaujíma, že daným jazykom nemluvíš – na rozdiel od nich – od narodenia, a podobne zábavné kolečko ťa čaká napríklad pri zakladaní účtu v miestnej banke, pri vybavovaní poistenia alebo štipendia, ktoré niektoré krajiny študentom ponúkajú.

Potkať ťa môže aj vstupná lekárska prehliadka, kde sa hodí vedieť pomenovať aspoň základné choroby alebo alergie. A keď už prekonáš všetky počiatočné nástrahy a dostaneš sa na prvú párty, hodí sa zase vedieť, ako sa povie napríklad obyčajný otvárač alebo následná opica.

Než ti začnú erasmácke prednášky, daj si vlastný rozjazd


Erasmus je nielen o zábave, ale predovšetkým o príležitostiach. A jazykový kurz je prvá z nich. Naučíš sa rozprávať o všetkom možnom, zvýšiš si sebavedomie, spoznáš nových ľudí a stihneš „mini Erasmus“ ešte pred tým oficiálnym.

A hlavne – je to cool. Rovnako ako COOLAGENT.

Tak čo, pripravený/pripravená na jazykový výlet?
Vyber si jazykový kurz podľa svojej chuti a vyraz skôr, než ti ujde vlak (alebo lietadlo). Nečakaj na zázrak – rozprávaj sa s COOLAGENTom!

Chcete zažiť niečo podobné?
Tak neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Nezáväzný dopyt

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všedný deň 9 - 17h

Odpovieme do 24 hodín

Mohlo by vás tiež zaujímať

Ako si vybrať ten najlepší jazykový kurz v zahraničí

2 septembra, 2024 | Jazykové kurzy v zahraničí

Ako si vybrať ten najlepší jazykový kurz v zahraničí

Konečne si sa rozhodol/a vyraziť za hranice a zlepšiť si svoj jazyk? Skvelá voľba! Ale než začneš baliť kufre, je tu pár vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Výber toho správneho jazykového kurzu totiž nie je len tak. Je to skoro ako výber životného partnera – musíš sa zamyslieť, čo od toho očakávaš, čo Ti prinesie a hlavne,...

Alebo si môžete vybrať inú kategóriu

newsletter

Zostaňte s nami
v kontakte

Chcete si vybrať nejaký kurz alebo prácu v zahraničí a stále ešte váhate?