Au Pair Veľká Británia

🇬🇧 Au Pair vo Veľkej Británii 🇬🇧

Spoľahnite sa na nás v COOLAGENT – poradíme ti od A do Z!
Sme tím mladých Ľudí, Ktory sami žili nejakú tú dobu v zahraničí.


Pre podrobnejšie informácie kontaktuj naše koordinátorky
na emailu 📧 coolagent@coolagent.sk  nebo na tel. 📞 0908 724 368


UPDATE 2021 – program momentálne pozastavený z dôvodu Brexitu. Ako alternatívy anglicky hovoriacich krajín momentálne ponúkame Au Pair v Holandsku.

Získaš skvelú angličtinu, samostatnosť a cenné skúsenosti… staň sa Au Pair vo Veľkej Británii!

Programy Au Pair si vyberá najviac našich klientov. 100%-ná úspešnosť umiestnenia aj so základmi angličtiny, cestovať môžu 2 kamarátky, chlapci a dokonca aj páry!! 

Sú tu skvelé a dostupné príležitosti pre štúdium, získanie certifikátov a ďalšieho vzdelávania. Okrem toho neuveriteľne dobré možnosti pre cestovanie, poznávanie histórie, shopping, výlety do Londýna (ak si ho rovno nevyberieš ako miesto pobytu), Oxfordu, Manchesteru alebo napríklad Dublinu.

Výhody Au Pair pobytu vo Veľkej Británii:

 • strava a ubytovanie v rodine zadarmo, vlastná izba je samozrejmosť
 • vreckové min. 80 libier, výška závisí od výberu konkrétnej pozície (priemerné vreckové 80-120 libier týždenne, Mother’s help pozícia pre skúsenejšie kandidátky 120-200 libier týždenne a viac)
 • voľno 1-2 dni v týždni, opäť záleží od typu pozície
 • možnosť navštevovať jazykovú školu

Podmienky Au Pair pobytu vo Veľkej Británii :

 • vek min. 18 rokov, horná veková hranica nie je obmedzená 🙂
 • predchádzajúce skúsenosti s deťmi – môžu byť od známych alebo príbuzných
 • znalosť angličtiny na minimálne mierne pokročilej úrovni (pri základnej znalosti je nutná flexibilita na lokalite, rodine, veku detí atď)
 • dobrý zdravotný stav a čistý trestný register
 • slobodná i vydatá
 • dĺžka pobytu ideálne 6-12 mesiacov, pri letných pobytoch min. 2 mesiace
 • vodičský preukaz je veľkou výhodou, ale nie je podmienkou
 • väčšina rodín preferuje nefajčiarky
 • chuť osamostatniť sa, cestovať a získať perfektnú angličtinu 🙂

Program Au Pair Veľká Británia zahŕňa:

V COOLAGENT je to v prvom rade individuálny prístup a podpora od prvého kontaktu – podrobné informácie, pomoc s kompletizáciou prihlášky, zabezpečenie kontaktu s hostiteľskými rodinami. Si to Ty, kto si vyberá rodinu a rozhoduje sa o akceptácii, ako aj o tom, kedy chceš odcestovať (samozrejme po predchádzajúcej dohode s rodinou 🙂 ). Taktiež ti zabezpečíme cestu a ostávame v kontakte po vycestovaní.

Povinnosti Au Pair zahŕňajú starostlivosť o deti (voľný čas a aktivity s deťmi, školské povinnosti, hygiena apod.) a pomoc v domácnosti (napríklad riady, pranie, žehlenie, utieranie prachu, vysávanie apod.). Konkrétne povinnosti a pomer tzv. childcare / cleaning závisí od profilu a potrieb rodiny. Au Pair sa práve podľa profilu rodiny rozhoduje a vyberá si tú správnu rodinu pre seba. Au Pair vo Veľkej Británii pomáha cca 25-40 hodín týždenne a 1-2 dni v týždni má voľné. Počet hodín je vopred dohodnutý a závisí od potrieb rodiny. Čím viac hodín pomáha, tým vyššie má vreckové 🙂 Rodina môže požadovať 2-3x týždenne o večerný babysitting.

Čo znamená Au Pair, Au Pair+, Mini Mother’s help a Mother’s help ?

 • Au Pair (+) pomáha 25-30 hodín týždenne. Minimálne 2 dni sú voľné. Výška vreckového je 80-90 libier.
 • Mini Mother’s help pomáha 35-40 hodín týždenne. Minimálne 1,5 dňa je voľno. Výška vreckového je 100-110 libier.
 • Mother’s help pomáha 40-45 hodín týždenne. Minimálne 1 deň je voľný. Výška vreckového je 120-250 libier. Pobyty Mother’s help sú vhodné najmä pre žiadateľky od 21 rokov, ktoré majú veľmi dobré predošlé skúsenosti s deťmi a chcú si v priebehu pobytu ušetriť vyššiu čiastku. Väčšinou majú aj veľmi dobrú angličtinu a vodičský preukaz.

Najčastejšie Au Pair otázky:

Čo znalosť angličtiny? Musím vedieť dobre po anglicky?
Dobrá angličtina nie je podmienka. Niektoré klientky majú len základnú znalosť a zvládnu pobyt výborne, aj keď začiatok môže byť trochu ťažší. Umiestnenie v tomto prípade môže trvať dlhšie, záleží na období, kedy sa prihlásiš. Ak si ale dosť trpezlivá, určite to pre Teba nebude zložité. Dôležité je, aby si nám poskytla pravdivé informácie o svojej znalosti angličtiny, to znamená neprehnať to, ale ani nebyť zbytočne skromná.

Môžem navštevovať jazykovú školu?
Samozrejme! Stačí si v prihláške túto požiadavku zaškrtnúť. My Ti nájdeme rodinku, kde budeš mať čas navštevovať školu. Väčšina Au Pair chodí do školy 2x týždenne na 2-3 hodiny. Cena sa odvíja od kvality výučby, počtu hodín a samozrejme lokality.

A ako dlho je dobré v Anglicku ostať?
Opäť záleží na Tebe. Ak si chceš zdokonaliť angličtinu, ideálne je zostať 6-12 mesiacov. Väčšina rodín preferuje pobyt na 1 rok – tento pobyt sa dá kedykoľvek predĺžiť alebo skrátiť. Dokážeme sprostredkovať i kratší pobyt (3-5 mesiacov), ale nedá sa vopred garantovať.

Kedy je najlepšie sa zaregistrovať?
KEDYKOĽVEK. Vďaka našim kontaktom a rozsiahlej sieti spolupracujúcich agentúr odchádzajú prostredníctvom COOLAGENT do Británie stovky Au Pair po celý rok. Vždy máme dostatok voľných rodín. Je možné sa zaregistrovať pár týždňov, resp. dní pred plánovaným odjazdom alebo dlhodobo dopredu.

Môžem si vybrať mesto, v ktorom chcem žiť?
Áno, urobíme všetko pre to, aby sme Ti sprostredkovali pobyt tam, kde by si chcela byť. Nemal by byť žiaden problém nájsť Ti rodinu v Londýne, Manchestri alebo napríklad v Brightone. Sieť našich spolupracujúcich agentúr nám umožňuje pokryť celé Anglicko a Škótsko, Wales, Severné Írsko a ostrovy.

Môžem sa prihlásiť s kamarátkou?
Samozrejme. Je výborné, ak máš kamarátku, ktorá chce taktiež cestovať do Anglicka alebo Škótska. Garantujeme, že vynaložíme čo najvyššie úsilie, aby sa nám podarilo nájsť rodiny blízko seba alebo tak, že sa budete môcť navštevovať veľmi často, napr. cez víkend apod.

Je vodičský preukaz potrebný?
Pre Au pair Anglicko a Škótsko NIE JE. V COOLAGENT máme dostatok rodín, ktoré nevyžadujú vodičský preukaz. Naopak aktívne šoférky môžu mať auto k dispozícii aj pre súkromné účely! 🙂

Ako to je s poistením?
Na občanov EÚ, cestujúcich do zahraničia s európskym preukazom zdravotného poistenia (EPZP), sa vzťahuje poistenie podľa podmienok jednotlivých členských štátov EÚ, platné pre občanov konkrétneho členského štátu. Vybavenie EPZP v SR trvá do 30 dní a je vydaný zdarma. COOLAGENT odporúča aj komerčné pripoistenie liečebných nákladov v zahraničí pre prípad spoluúčasti pacienta na poistnej udalosti, nákladov na prevoz do SR, alebo pre prípad ošetrenia v zdravotných zariadeniach mimo systému štátneho verejného zdravotného poistenia. Celoročné poistenie stojí okolo 94 EUR.  Poistenie Ti môžeme vystaviť aj na počkanie pred vycestovaním. Po príchode do Anglicka/Škótska sa doporučuje zaregistrovať u rodinného lekára.

OK. Takže, ako dlho trvá zariadenie?
Sme schopní Ti dať ponuky ihneď. Ak vieme, že chceš odcestovať narýchlo, dáme Ti prednosť a je možné, že už v priebehu niekoľkých dní budeš v Anglicku. Na to slúži zoznam URGENT Au Pairs, kde sú vedené klientky, ktoré chcú odcestovať do Anglicka/Škótska čo najskôr. Naopak, iné dievčatá preferujú vybavenie dostatočne vopred, preto im ponúkame možnosť sa do programu prihlásiť dlhšiu dobu pred vycestovaním. V tomto smere sme veľmi flexibilní. Akonáhle sa po zaregistrovaní rozhodneš odcestovať v inom termíne alebo zmeniť dĺžku pobytu, je to len otázka jedného telefonátu alebo emailu do agentúry.

COOL AU PAIR COUPLE – program pre páry

Program COOL COUPLE je Au Pair pobyt, kde je dvojica (chlapec a dievča) umiestnená do rovnakej rodiny. Úlohou dievčaťa sú domáce práce spojené so starostlivosťou o deti, zatiaľ čo chlapec vykonáva záhradné a a iné práce okolo domu, tiež najmä šoféra pre deti, prípadne pre rodinu.
Dvojice, ktoré majú o tento typ pozície záujem, majú väčšinou dlhodobejší vzťah a preferujú spolu pracovať ako Au Pair v jednej rodine.

Cesta

Akonáhle budeš umiestnená, pošleme Ti pozývací /akceptačný list od rodiny, zmluvu, odchodové materiály a ponuku letenky / lístkov a poistenie. Všetko si samozrejme môžeš zakúpiť priamo u nás.

Nikdy nebolo prihlásenie do programu tak rýchle a jednoduché

 • zaslať FOTOGRAFIE – 1-2 foto Teba, 2-6 foto s deťmi, priateľmi, rodinou (môžeš  si pripraviť fotokoláž)
 • dodať lékarske potvrdenie (stačí neskôr, pred vycestovaním, formulár na stiahnutie TU)
 • dodať výpis z registra trestov (stačí neskôr, pred vycestovaním)

Hneď po prijatí prihlášky Ti začíname hľadať vhodnú rodinu a Tvoje dobrodružstvo v zahraničí sa môže začať 🙂

NEVÁHAJ ! REGISTRUJ SA !

Pre podrobnejšie informácie kontaktuj naše koordinátorky na coolagent@coolagent.sk  nebo na tel. 0908 724 368. Veľmi radi Ti so všetkým poradia 🙂

Ak Ti je všetko jasné a spĺňaš podmienky, môžeš sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (klikni na REGISTRÁCIA NA PROGRAM AU PAIR– stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT
Tvoja cesta do sveta…