Cestovanie

PRECESTUJ USA!

Na spoznávanie USA budeš mať dosť času o víkendoch s kamarátkami alebo rodinou, o dovolenke a hlavne môžeš po skončení Au Pair pobytu podniknúť road trip a precestovať celý mesiac.

COOLAGENT odporúča! NAJ miesta, ktoré sa oplatí vidieť počas Vášho pobytu v USA!

Nechaj sa inšpirovať…

 • SAN FRANCISCO-CALIFORNIA: San Francisco je situované na polostrove o rozlohe 120 km2, ktorý je ohraničený na západe Tichým oceánom, na severe Golden Gate Strait a na východe zálivom San Francisco. Príroda vytvorila jeden z najkrajších prístavov, ktorý je uzavretý okolitou pevninou. Záliv je charakterizovaný dvoma orientačnými bodmi: Golden Gate Bridge a San Francisco–Oakland Bay Bridge. Pôvab zálivu dotvárajú i štyri ostrovy – Alcatraz, Angel, Yerba Buena a Treasure. Mesto je poznačené históriou, ktorú formoval mix španielskeho kolonializmu a americký romantizmus. Mesto je vybudované na skupine kopcov (viac než 40), takže z mnohých ulíc je panoramatický výhľad na záliv. Vďaka siedmym hlavným kopcom si mesto vyslúžilo prezývku ‘Mesto siedmych kopcov’.
 • LAS VEGAS – NEVADA: Čaro tohto miesta má vlastný charakter. Väčšinu návštevníkov tvoria vlasatí ľudia so zlatými reťazami v polyesterových oblekoch, dívajúci sa na neónové reklamy ako jelene zhypnotizované reflektormi áut. Serióznejšou časťou Las Vegas sú milióny dolárov na stoloch herní a megarezortov. Aj keď tu je dostatok atrakcií na ich ignorovanie, podľahnete im. Ak vás neustály hluk hracích automatov unaví, Las Vegas leží v jednej s najkrajších scenérií amerického juhozápadu.

 • NEW YORK- NEW YORK: New York je ekonomicky najvýznamnejším a zároveň najľudnatejším mestom USA. Rozkladá sa v južnom cípe na východe krajiny pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceánu. Nachádza sa v strede megalopolisu Boswash, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D.C.Rozkladá sa na rozlohe 1214 km² a žije v ňom 8 108 040 obyvateľov (2005), v celej metropolitnej oblasti 18,7 miliónov. Vlastné mesto pozostáva z piatich častí: najstarší Manhattan, ďalej Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Z nich iba Bronx je spojený s pevninou, ostatné obvody ležia na ostrovoch.Metropola bola vždy kozmopolitným mestom, v ktorej sa hovorí viac ako 80-timi jazykmi.
 • NEW ORLEANS – LOUISIANA: New Orleans bol založený v r. 1718 a pomenovaný po Philippe Duc D’Orléans. Dnes sa prezýva „The Big Easy“ niečo ako „Veľké uvoľnenie“, alebo „Veľký a uvoľnený“. Mesto je svetoznáme džezovou hudbou, kreolskou kuchyňou, riečnymi člnmi a karnevalmi. Muzikanti vytvárajú integrujúcu časť jedinečnej atmosféry New Orleansu. Starí muzikanti hrajú klasické melódie počas raňajok a večere, pouliční hudobníci sa zhromažďujú pri vchodoch veľkých budov. Na francúzskom námestí sa konajú bezplatné koncerty.
 • VANCOUVER – CANADA: Možno to znie prekvapujúco, ale geograficky je Vancouver situovaný podobne ako Slovensko, s tým rozdielom že počasie tam ovplyvňuje Pacifik ako i blízke pohorie – vďaka tomu je počasie veľmi premenlivé.
 • BOSTON – MASSACHUSETTS: Boston je mesto kontrastov, jemnou miešaninou nového a starého. V meste vládne anglicky vplyv. Mesto je situované na kopcovitom teréne, vyskytujú sa tu kľukaté cestičky vyložené kamennými dlaždicami. Na trávnatých priestranstvách sú postavené útulné Victorianske mestské domčeky s vyleštenými mosadznými klopadlami na dverách. Mesto zohralo významnú úlohu voči koloniálnej vláde počas vojny za nezávislosť. Na Ceste slobody, ktorá je vyznačená červenou linkou, sa nachádza 16 historických zaujímavosti.
 • DENALI – ALASKA: Denali Národný park leží na juhu Aljašky. Súčasťou parku je aj najvyššia hora Severnej Ameriky Mount McKinley (Denali) s 6194 metrami nad morom. Park sa rozkladá na ploche 24,585 km ². Slovo Denali znamená v domorodom jazyku kmeňa Athabaskan „veľký“. Hora bola pomenovaná po prezidentovi William McKinley v roku 1897. Národným parkom bol vyhlásený roku 1917. V parku žijú medvede Grizli, čerňou medvede, sobi karibu, losi, vlci, polárne zemný veveričky, bobry, líšky, lososy, a iné.

 • MOUNT RAINIER – WASHINGTON: Rainier je stratovulkán ležiaci v štáte Washington v USA, asi 87 km juhovýchodne od Seattlu. Je to najvyšší vrch Kaskádových vrchov – 4 392 m. Vrchol je pokrytý ľadom. Meno pochádza od britského admirála Petra Rainiera, ale pre svoju dominanciu je nazývaný aj jednoducho Hora. Posledná zdokumentovaná erupcia sa odohrala v roku 1825, ale neustála hydrotermálna aktivita a teplo stúpajúce z krátera nútia vedcov považovať ju za aktívnu sopku.
 • YELLOWSTONE – WYOMING, MONTANA, IDAHO: Je len veľmi málo miest na svete, kde môže človek vidieť teplé pramene a gejzíry či bublajúce priezračné jazierka alebo fantastické vodopády na jednom integrovanom území. Na potulkách v rozľahlých lesoch alebo na náhorných plošinách môžete pri troche šťastia stretnúť aj stáda bizónov alebo rodinky medveďov. Toto všetko umožňuje americký Yellowstonský národný park, ktorý je držiteľom slávneho primátu: pred 134 rokmi, 1. marca 1872 sa stal prvým národným parkom na svete. Dnes dve tretiny územia pokrývajú ihličnaté lesy, nad ktorými sa týčia trojtisícové kopce. Medzi viac než 200 gejzírmi je najznámejší Old Faithful (Starý verný), ktorý svojmu menu hanbu určite nerobí. Od svojho objavenia v roku 1870 pravidelne v 67-minútových intervaloch tryská do výšky 40 metrov.
 • YOSEMITE – CALIFORNIA: Je rozsiahlejšie územie, spravidla s výmerou nad 1 000 ha, prevažne s ekosystémami podstatne nezmenenými ľudskou činnosťou alebo v jedinečnej a prirodzenej krajinnej štruktúre, tvoriace nadregionálne biocentrá a najvýznamnejšie prírodné dedičstvo, v ktorom je ochrana prírody nadradená nad ostatné činnosti. V roku 1872 bol založený Yellowstonský Národný Park ako prvý skutočný národný park sveta.
 • MONUMENT VALLEY – UTAH: MONUMENT VALLEY, alebo ak chcete POMNÍKOVÉ ÚDOLIE sú vysoké skalné útvary, ktoré sa týčia k oblakom. Sú to skaly, ktoré sú symbolom amerického západu. Myslím si, že vôbec to nepreženiem keď napíšem, že toto údolie je najslávnejšou scenériou na svete. Monument Valley preslávili mnohé westernové filmy, natočili ich tu, čo ja viem deväť. Keď si pozeráte toto údolie, tak máte pocit, že skaly Vám pripomínajú rôzne staré stavby, hrady, či pevnosti, alebo zvieratá, resp. tváre rôznych osobností. Ako sa mení osvetlenie, menia sa aj skaly a vám sa zdá, že ožívajú. V tomto údolí sa nachádza indiánska rezervácia NAVAJO s rozlohou cez 80 km.

 • GRAND CANYON – ARIZONA: Veľký kaňon má výstižné pomenovanie: Svojou dĺžkou 445 km, hĺbkou 1,6 km a šírkou 30 km je najväčším kaňonom na Zemi. Roklina sa začala formovať pred 10 miliónmi rokov, v čase keď Pacifická doska narazila na Severoamerickú a potopila sa pod ňu. Keď sa vztýčili Skalisté hory, rieka Colorado sa valila dolu svahom a čoskoro vyhĺbila žľab, ktorý prerástol do obrovského kaňonu. Súčasní návštevníci kaňonu môžu vidieť takmer polovicu geologickej histórie Zeme. Rovnomerný tok rieky poodhalil vrstvy hornín. Spodné vrstvy sú staré až 1,7 miliardy rokov.

Niekoľko tipov detailne:

Alaskan Denali (9 dní) – 1 359 USD tj. 7 – týždenné vreckové Au Pair

 • Divočina v pravom aljašskom štýle – horské jazerá, rieky plné lososov a nádherné fjordy – to sú len niektoré z atrakcií Aljašky. Budeš mať možnosť pozorovať medvede, losy, delfíny a morské vydry alebo závody psích záprahov. Pozrieš sa do neuveriteľných národných parkov Kenai Fjord a Wrangell-St. Elias, a najvyšší vrch Aljašky – Denali
 • Cena zahŕňa: dopravu, 8 nocí kempovania, sprievodcu, zapožičanie vecí na kempovanie, vstupné do národných parkov podľa cestovného plánu. Plnú penziu je možné zakúpiť za 15 USD/ deň.
 • Miesto odchodu: Anchorage

Atlantic Dream (14 dní) – 1 899 USD tj. 2,5 – mesačné vreckové Au Pair

 • Zrejme to najlepšie z východného pobrežia Ameriky – od vzrušujúcích veľkomiest po nádherné floridské pláže. Navyše – New Orleans – jeho známa časť French Quarter, Bourbon Street a samozrejme, all that jazz! 🙂 Z New Yorku cez Philadelphiu, Washington DC, Apalačské pohorie do Tennessee. Možnosť raftingu pred odchodom na „Deep South“. Cestou do New Orleans zastávka v Mississippi. Výlet do Lousianských bažín, možnosť windsurfingu v Panama City, Disneyworld a na záver odpočinok na pláži v Miami.
 • Cena zahŕňa: dopravu, 11x kempovanie, 2x ubytovanie v hostely, sprievodca, zapožičanie vecí na kempovanie, vstupné do národných parkov podľa cestovného plánu. Plnú penziu je možné zakúpiť za 10 USD/ deň.
 • Miesto odchodu: New York ; Miesto návratu: Miami

Z New Yorku k Niagarským vodopádom (3 dni) – 496 USD  tj. 2,5 – týždenné vreckové Au pair

 • Pôjdeš cez Delaware Water Gap, navštíviš ohromujúce mesto Finger Lakes v Seneca Falls, zažiješ scénické Pocono Mountains a Niagara Falls a mnoho ďalšieho.
 • Cena zahŕňa: 2x ubytovanie v hotely, sprievodcu, bez stravy
 • Miesto odchodu: New York

Mnoho ďalších tipov na výlety nájdeš tu: https://www.trekamerica.com/

A pre Teba, ako Au Pair, ponúkajú ešte zľavu na celý trip – COOL!

Pre podrobnejšie informácie kontaktuj našu koordinátorku Pavlu na studium@coolagent.cz nebo na tel.  0948 124 376 . Veľmi rada Ti so všetkým poradia 🙂

Ak Ti je všetko jasné a spĺňaš podmienky, môžeš sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (klikni na REGISTRÁCIA NA PROGRAM AU PAIR– stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).