Cestovanie

PRECESTUJTE USA!

COOLAGENT odporúča! NAJ miesta, ktoré sa oplatí vidieť počas Vášho pobytu v USA! Nechajte sa inšpirovať…

AP_cest

 

 • SAN FRANCISCO-CALIFORNIA: San Francisco je situované na polostrove o rozlohe 120 km2, ktorý je ohraničený na západe Tichým oceánom, na severe Golden Gate Strait a na východe zálivom San Francisco. Príroda vytvorila jeden z najkrajších prístavov, ktorý je uzavretý okolitou pevninou. Záliv je charakterizovaný dvoma orientačnými bodmi: Golden Gate Bridge a San Francisco–Oakland Bay Bridge. Pôvab zálivu dotvárajú i štyri ostrovy – Alcatraz, Angel, Yerba Buena a Treasure. Mesto je poznačené históriou, ktorú formoval mix španielskeho kolonializmu a americký romantizmus. Mesto je vybudované na skupine kopcov (viac než 40), takže z mnohých ulíc je panoramatický výhľad na záliv. Vďaka siedmym hlavným kopcom si mesto vyslúžilo prezývku ‘Mesto siedmych kopcov’.
 • LAS VEGAS – NEVADA: Čaro tohto miesta má vlastný charakter. Väčšinu návštevníkov tvoria vlasatí ľudia so zlatými reťazami v polyesterových oblekoch, dívajúci sa na neónové reklamy ako jelene zhypnotizované reflektormi áut. Serióznejšou časťou Las Vegas sú milióny dolárov na stoloch herní a megarezortov. Aj keď tu je dostatok atrakcií na ich ignorovanie, podľahnete im. Ak vás neustály hluk hracích automatov unaví, Las Vegas leží v jednej s najkrajších scenérií amerického juhozápadu.
 • NEW YORK- NEW YORK: New York je ekonomicky najvýznamnejším a zároveň najľudnatejším mestom USA. Rozkladá sa v južnom cípe na východe krajiny pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceánu. Nachádza sa v strede megalopolisu Boswash, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D.C.Rozkladá sa na rozlohe 1214 km² a žije v ňom 8 108 040 obyvateľov (2005), v celej metropolitnej oblasti 18,7 miliónov. Vlastné mesto pozostáva z piatich častí: najstarší Manhattan, ďalej Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Z nich iba Bronx je spojený s pevninou, ostatné obvody ležia na ostrovoch.Metropola bola vždy kozmopolitným mestom, v ktorej sa hovorí viac ako 80-timi jazykmi.
 • NEW ORLEANS – LOUISIANA: New Orleans bol založený v r. 1718 a pomenovaný po Philippe Duc D’Orléans. Dnes sa prezýva „The Big Easy“ niečo ako „Veľké uvoľnenie“, alebo „Veľký a uvoľnený“. Mesto je svetoznáme džezovou hudbou, kreolskou kuchyňou, riečnymi člnmi a karnevalmi. Muzikanti vytvárajú integrujúcu časť jedinečnej atmosféry New Orleansu. Starí muzikanti hrajú klasické melódie počas raňajok a večere, pouliční hudobníci sa zhromažďujú pri vchodoch veľkých budov. Na francúzskom námestí sa konajú bezplatné koncerty.
 • VANCOUVER – CANADA: Možno to znie prekvapujúco, ale geograficky je Vancouver situovaný podobne ako Slovensko, s tým rozdielom že počasie tam ovplyvňuje Pacifik ako i blízke pohorie – vďaka tomu je počasie veľmi premenlivé.
 • BOSTON – MASSACHUSETTS: Boston je mesto kontrastov, jemnou miešaninou nového a starého. V meste vládne anglicky vplyv. Mesto je situované na kopcovitom teréne, vyskytujú sa tu kľukaté cestičky vyložené kamennými dlaždicami. Na trávnatých priestranstvách sú postavené útulné Victorianske mestské domčeky s vyleštenými mosadznými klopadlami na dverách. Mesto zohralo významnú úlohu voči koloniálnej vláde počas vojny za nezávislosť. Na Ceste slobody, ktorá je vyznačená červenou linkou, sa nachádza 16 historických zaujímavosti.
 • DENALI – ALASKA: Denali Národný park leží na juhu Aljašky. Súčasťou parku je aj najvyššia hora Severnej Ameriky Mount McKinley (Denali) s 6194 metrami nad morom. Park sa rozkladá na ploche 24,585 km ². Slovo Denali znamená v domorodom jazyku kmeňa Athabaskan „veľký“. Hora bola pomenovaná po prezidentovi William McKinley v roku 1897. Národným parkom bol vyhlásený roku 1917. V parku žijú medvede Grizli, čerňou medvede, sobi karibu, losi, vlci, polárne zemný veveričky, bobry, líšky, lososy, a iné.
 • MOUNT RAINIER – WASHINGTON: Rainier je stratovulkán ležiaci v štáte Washington v USA, asi 87 km juhovýchodne od Seattlu. Je to najvyšší vrch Kaskádových vrchov – 4 392 m. Vrchol je pokrytý ľadom. Meno pochádza od britského admirála Petra Rainiera, ale pre svoju dominanciu je nazývaný aj jednoducho Hora. Posledná zdokumentovaná erupcia sa odohrala v roku 1825, ale neustála hydrotermálna aktivita a teplo stúpajúce z krátera nútia vedcov považovať ju za aktívnu sopku.
 • YELLOWSTONE – WYOMING, MONTANA, IDAHO: Je len veľmi málo miest na svete, kde môže človek vidieť teplé pramene a gejzíry či bublajúce priezračné jazierka alebo fantastické vodopády na jednom integrovanom území. Na potulkách v rozľahlých lesoch alebo na náhorných plošinách môžete pri troche šťastia stretnúť aj stáda bizónov alebo rodinky medveďov. Toto všetko umožňuje americký Yellowstonský národný park, ktorý je držiteľom slávneho primátu: pred 134 rokmi, 1. marca 1872 sa stal prvým národným parkom na svete. Dnes dve tretiny územia pokrývajú ihličnaté lesy, nad ktorými sa týčia trojtisícové kopce. Medzi viac než 200 gejzírmi je najznámejší Old Faithful (Starý verný), ktorý svojmu menu hanbu určite nerobí. Od svojho objavenia v roku 1870 pravidelne v 67-minútových intervaloch tryská do výšky 40 metrov.
 • YOSEMITE – CALIFORNIA: Je rozsiahlejšie územie, spravidla s výmerou nad 1 000 ha, prevažne s ekosystémami podstatne nezmenenými ľudskou činnosťou alebo v jedinečnej a prirodzenej krajinnej štruktúre, tvoriace nadregionálne biocentrá a najvýznamnejšie prírodné dedičstvo, v ktorom je ochrana prírody nadradená nad ostatné činnosti. V roku 1872 bol založený Yellowstonský Národný Park ako prvý skutočný národný park sveta.
 • MONUMENT VALLEY – UTAH: MONUMENT VALLEY, alebo ak chcete POMNÍKOVÉ ÚDOLIE sú vysoké skalné útvary, ktoré sa týčia k oblakom. Sú to skaly, ktoré sú symbolom amerického západu. Myslím si, že vôbec to nepreženiem keď napíšem, že toto údolie je najslávnejšou scenériou na svete. Monument Valley preslávili mnohé westernové filmy, natočili ich tu, čo ja viem deväť. Keď si pozeráte toto údolie, tak máte pocit, že skaly Vám pripomínajú rôzne staré stavby, hrady, či pevnosti, alebo zvieratá, resp. tváre rôznych osobností. Ako sa mení osvetlenie, menia sa aj skaly a vám sa zdá, že ožívajú. V tomto údolí sa nachádza indiánska rezervácia NAVAJO s rozlohou cez 80 km.
 • GRAND CANYON – ARIZONA: Veľký kaňon má výstižné pomenovanie: Svojou dĺžkou 445 km, hĺbkou 1,6 km a šírkou 30 km je najväčším kaňonom na Zemi. Roklina sa začala formovať pred 10 miliónmi rokov, v čase keď Pacifická doska narazila na Severoamerickú a potopila sa pod ňu. Keď sa vztýčili Skalisté hory, rieka Colorado sa valila dolu svahom a čoskoro vyhĺbila žľab, ktorý prerástol do obrovského kaňonu. Súčasní návštevníci kaňonu môžu vidieť takmer polovicu geologickej histórie Zeme. Rovnomerný tok rieky poodhalil vrstvy hornín. Spodné vrstvy sú staré až 1,7 miliardy rokov.

Váš rok Au Pair & mesiac cestovania v Amerike

Hi there!
Ak sa práve teraz rozhodujete ako zmeniť svoj život, nechce sa Vám ostať doma na Slovensku a naopak Vás to láká ďalej do sveta, skúste zvážiť možnosť pobytu Au Pair v USA. Je len na Vás, kedy budete chcieť odcestovať, v COOLAGENT  sú i naďalej odlety každý pondelok, procedúra je jednoduchá ako vždy, …a výhody? See below 🙂

COOLAGENT má pre Vás okrem všetkých bežných výhod programu v USA – to znamená:

uni_32_m

spiatočná letenka zadarmo, finančná podpora 500 USD na štúdium v USA, 2 týždne platenej dovolenky, 13. miesac na cestovanie, legálne vízum J-1, na ktoré podklady Vám zabezpečíme, vreckové až 848 USD / mesačne, prvé 3 dni školenie v New Yorku, atď. aj super ponuku TREK AMERICA – zistíte, kam všade a za koľko sa môžete počas Vášho pobytu v USA pozrieť.
Ceny sú prepočítané na týždne vreckového, aby ste mali predstavu, aké ľahké bude uvedenú sumu našetriť – ceny v USD sa vám môžu zdať na prvý pohľad vysoké. Ale – ako sami uvidíte – napríklad na super okruh Kaliforniou s návštevou 2 národných parkov budete ako Au Pair dostávať. Cool or not? 🙂 Už teraz si teda môžete plánovať nielen Váš rok ako Au Pair, ale aj Váš 13. cestovateľský mesiac.

Upozornenie: Uvedené cestovné plány sú len tipy. Po ukončení Vášho pobytu môžete po USA samozrejme cestovať aj individuálne, kamkoľvek či s kýmkoľvek budete chcieť.

Niekoľko tipov detailne:

Alaskan Kenai (1 týždeň)                                                                                                                   699 USD tj. 3,5 – týždenné vreckové Au Pair

 • Divočina v pravom aljašskom štýle – horské jazerá, rieky plné lososov a nádherné fjordy – to sú len niektoré z atrakcií Alaskan Kenai. Budete mať možnosť poznávať oblasť Exit Glacier (ľadovec) i Harding Icefields (ľadové polia), a ak sa rozhodnete, môžete si zájsť na výlet po pobreží a pozorovať kosatky.
 • Cena zahŕňa: dopravu, 7x flexibilná možnosť nocľahu podľa dohody v rámci trekovej skupiny pri odchode, výlet lietadlom, morské kajakárstvo, 1 nocľah v populárnom Luxury Wilderness Camp s plnou penziou, vstupné do všetkých národných parkov a monumentov podľa cestovného plánu.
 • Miesto odchodu: Anchorage

Atlantic Dream (2 týždne)                                                                                                                  765 USD tj. 4 – týždenné vreckové Au Pair

 • Zrejme to najlepšie z východného pobrežia Ameriky – od vzrušujúcích veľkomiest po nádherné floridské pláže. Navyše – New Orleans – jeho známa časť French Quarter, Bourbon Street a samozrejme, all that jazz! 🙂 Z New Yorku cez Philadelphiu, Washington DC, Apalačské pohorie do Tennessee. Možnosť raftingu pred odchodom na „Deep South“. Cestou do New Orleans zastávka v Mississippi. Výlet do Lousianských bažín, možnosť windsurfingu v Panama City, Disneyworld a na záver odpočinok na pláži v Miami.
 • Cena zahŕňa: dopravu, 12x flexibilná nožnosť nocľahu podľa dohody v rámci trekovej skupiny pri odchode, vstupné do Disneyworldu, výlet do Lousianských bažín, prehliadka washingtonských pamiatok.
 • Miesto odchodu: New York alebo Miami.

Western Wonder (1 týždeň)                                                                                                               649 USD tj. 3,5 – týždenné vreckové Au Pair
uni_37_m

 • 2 nádhorné parky – Yosemitský a Grand Canyon, 2 veľké mestá – San Francisco a Los Angeles a k tomu bláznivý Las Vegas a nádherná púštná oblasť Colorado River. Čo eště? Jazda luxusnou dlhou limuzínou po lasvegaskom bulvári Strip je tiež v cene! 🙂
 • Cena zahŕňa: dopravu, 5x flexibilná možnosť nocľahu podľa dohody v rámci trekovej skupiny pri odchode, vstupné do všetkých národných parkov a monumentov podľa cestovného plánu, prehliadka bulváru Strip v Las Vegas luxusnou limuzínou.

Niektoré ďalšie tipy:

Southwest Trail (10 dní, 739 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 4
Trasa: Denver – Arkansas River – Colorado Rocky Mountains – Národný Park Mesa Verde – Monument Valley – Lake Powell – Národný Park Grand Canyon – Las Vegas – Los Angeles

Route 66 (14 dní, 849 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 4,5
Trasa: Chicago – St. Louis – Meramec Caverns – Lake o‘ the Cherokees – Oklahoma City – Amarillo – Santa Fe – Canyon de Chlly – Monument Valley – Grand Canyon – Las Vegas – Los Angeles

Coast to Coast (28 dní, 1305 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 6,5
Veľká cesta: Miami – Orlando – Golfský záliv – New Orleans – Dallas – Amarillo – Santa Fe – Národný park Rocky Mountains – Aspen – Národný park Canyonlands – Národný park Arches – Monument Valley – Národný park Grand Canyon – Národný park Zion – Las Vegas – Sierra Nevada – Yosemitský národný park – San Francisco

Eastern Highlights (7 dní, 439 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 2,5
Trasa: New York – Washington DC – Bear Country – Niagarské vodopády – Berkshire Mountains – Boston – New York

Dixieland (14 dní, 839 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 4,5
Trasa: Miami – Orlando – Panama Beach – New Orleans – Memphis – Nashville – Atlanta – Florida Keys – Miami

USA – KANADA

Pioneer Trail (14 dní, 935 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 5
Trasa: New York – Cape Cod – Boston – Národný park Acadia – Quebec City (Kanada) – Montreal (Kanada) – Toronto (Kanada) – New York

MEXIKO
Mexican Adventure (14 dní, 679 USD)
Počet týždnov vreckového Au PAir – 3,5
Trasa: Mexico City – Teotihuacan (pyramídy) – Guanajuato – Michoacan – Guadalajara (tequila!) – Puerto Vallarta (pláže, Pacifik) – Playa Azul – Acapulco – Taxco – Mexico City

V prípade akýchkoľvek nejasností nás môžete samozrejme kontaktovať na našu bezplatnú linku 0800-1-AGENT (tj. 0800-1-24368), tel/fax: 02 / 5443 4375, poslať SMS (0908 724 368) alebo e-mailom : usa@coolagent.sk
Prajeme Vám príjemný deň a príjemné rozhodovanie o Vašich cestovateľských plánoch.

Pozn.: Uvedené ceny sú môžu podliehať zmenám. Počty týždňov vreckového sú zaokrúhlené na celé týždne.

COOLAGENT
Vaša cesta do sveta 🙂