Letné Au Pair pobyty

Pozrite si cenník Au Pair pobytov

Otvorená registrácia do programu SUMMER AU PAIR 2017! Prihlášky prijímame od novembra 2016 🙂

Stráviť leto ako Au Pair, spoznať novú krajinu, zlepšiť si jazykové znalosti, v krajine kde sa ním hovorí, získať nových priateľov a cestovať je snom mnohých mladých ľudí.

Ideálne najmä pre študentky stredných a vysokých škôl, ktoré môžu vycestovať na konci mája alebo v priebehu júna.

Umiestnenie je často až na poslednú chvíľu. Sme schopní umiestniť dievčatá i od júla, ale zo strany rodín je v tomto mesiaci už menší záujem. Prihlášky začíname prijímať už v novembri 2015. V prípade termínu odjazdu na začiatku júna a dobrá znalosť cudzieho jazyka sú vysokou šancou na umiestnenie.

S COOLAGENT máte možnosť sa takýchto Au Pair pobytov zúčastniť v:

 • Anglicku, Škótsku, Írsku,
 • Taliansku,
 • Španielsku a Francúzsku, kde sú veľmi veľké šance na umiestnenie, flexibilný je aj dátum odchodu, možnosť ísť aj na 1-2 mesiace
 • Nemecku a Rakúsku.

happyPeople popleHuddle summerGirl

Každý rok dostávame množstvo prihlášok práve na letné Au Pair pobyty v zahraničí. Záujem zo strany rodín však nie je taký veľký, a naviac majú na letné Au Pair i vyššie požiadavky ako na Au Pair, ktoré cestujú do zahraničia na dlhšie obdobie. Taktiež je potrebné počítať s tým, že ak sa počas leta vyskytne nejaký problém, nemusí byť garantovaná výmena rodiny (samozrejme, že sa o to pokúsime) 🙂

Umiestniť je možné len dievčatá (o chlapcov nie je bohužiaľ zo strany rodín záujem), ktoré majú:

 •  dobré jazykové znalosti
 •  ideálne i vodičský preukaz
 •  majú výborné skúsenosti s deťmi – sú staršie ako 20 rokov (vo Veľkej Británii)
 •  nekladú si nároky na lokalitu, či iné podmienky
 •  sú otvorené a flexibilné.

Dobrým typom je pridať životopis, rôzne certifikáty a pekné usmievavé fotky:) Tiež je dôležité si uvedomiť, že v čase letných prázdnin rodiny potrebujú pomoc na viac hodín denne. Možnosť účastniť sa jazykových kurzov je taktiež menšia.

Viac informácií o kompletizácii Au Pair prihlášky:

mallorcaplazZ dôvodu náročnosti rodín na žiadosti uchádzačiek o letný Au Pair program, a následne zvýšenej náročnosti spracovania žiadosti, pre registrácie na letné Au Pair pobyty platí nevratný administratívny poplatok vo výške 14 EUR. Poplatok je vyberaný len v prípade letných Au Pair pobytov v Európe v trvaní 2-5 mesiacov. Ide o administratívny poplatok za spracovanie žiadosti, ako napríklad: kontrola vyplnených formulárov, ich scanovanie, poradenstvo v prípade potrebných úprav, overenie referencií apod. Veríme, že týmto opatrením zvýšime Vaše šance na letné Au Pair umiestnenie! POPLATOK 14 EUR JE POTREBNÉ UHRADIŤ:

 • pred zaslaním registračných formulárov na letné Au Pair pobyty na účet vedený vo VÚB, číslo účtu: 2339712153/0200
 • variabilný symbol – rodné číslo
 • do poznámky je potrebné uviesť svoje meno

Pre lepšiu evidenciu doporučujeme priložiť doklad o zaplatení k registračným formulárom.

Až po nájdení rodiny a vzájomnom akceptovaní sa uhradíte poplatok za sprostredkovanie v sume 152 EUR.

I napriek maximálnemu úsiliu zo strany COOLAGENT nie je žiaľ možné umiestniť všetky žiadateľky o letné krátkodobé Au Pair pobyty. Avšak pobyty od 6-12 mesiacov sú bez registračného poplatku a umiestnenie je jednoduché a veľmi rýchle 🙂

Vyplnené formuláre a doklad o úhrade pošlite na našu adresu:

 • Mickiewiczova 4, 81635 Bratislava alebo
 • Murgašova 3, 04321 Košice a my vám môžeme začať hľadať rodinu.

I napriek maximálnemu úsiliu zo strany COOLAGENT nie je možné umiestniť všetky žiadateľky o tieto pobyty. Doporučujeme si v žiadosti vybrať viac krajín, pretože tak sa Vaše šance na umiestnenie môžu zvýšiť!!! Pobyty od 6-12mesiacov je možné umiestniť na 100% 🙂

Pred tým ako podáte svoju prihlášku je dobré sa zamyslieť, či spĺňate prísne kritéria letného pobytu a či vaším cieľom je zdokonalenie v jazyku, cestovanie, či zábava.

vBazeneVašu žiadosť s Vami radi preberieme a v prípade, že nesplníte všetky kritéria alebo sa pre Vás nenájde vhodná hostiteľská rodinka, radi Vám ponúkneme alternatívne riešenie akým by mohol byť jazykový kurz v danej krajine-napr. Au Pair and Study v Írskom Dubline . Viac informácii o tomto programe nájdete TU. , či niektorý s pracovných pobytov (v závislosti od aktuálnej ponuky).

Ak potrebujete detailnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky :

Bratislava: Petra, Bratislava@coolagent.sk a
Košice: Lucia, Kosice@coolagent.sk

alebo zavolajte na bezplatnú linku COOLAGENT zadarmo z celej SR: 0800-1-AGENT (tj. 0800-1-24368).

Ak Vám je všetko jasné a spĺňate podmienky, môžete sa rovno na účasť do programu prihlásiť, stačí vyplniť a odoslať Predbežnú prihlášku (kliknite na REGISTRÁCIA – stránka obsahuje informácie k vyplneniu a on-line formulár).

GOOD LUCK / Veľa šťastia na Tvojom letnom dobrodružstve 🙂
It’s easy. COOLAGENT – Tvoja cesta do sveta