Au Pair Čína – bez poplatku :-)

AKCIA!! AKCIA!! NEPLATÍŠ POPLATOK AGENTÚRE 🙂 AKCIA!! AKCIA!!

Láka ťa cestovať do netradičných destinácií a spoznať rozdielnu kultúru? Tento program je potom pre Teba ten pravý. Program Au Pair v Číne ponúka mladým ľuďom z celého sveta pohľad na život a kultúru v Číne. Záujemci bývajú v hostiteľských rodinách a majú tak možnosť zblízka spoznať životný štýl tejto bájnej zeme – kolísky východnej civilizácie!

Čína sa nachádza vo východnej časti Ázie a je najľudnatejším štátom sveta ( v roku 2012 bol odhad okolo  1 354 040 000 obyvateľov, čo je takmer 20% svetovej populácie). Viac ako 30% obyvateľov žije v mestách, zvyšok na vidieku. Úradným jazykom je čínština, ktorá sa radí k najstarším jazykom sveta. Čína je svojou rozlohou 3. najväčšou krajinou.  Na severozápade Číny sa prevažne nachádzajú púšte. Vo východnej časti Číny ležia nížiny a oproti sa juhozápadne rozkladajú Himaláje a Tibetská náhorná plošina. Väčšina územia sa nachádza v miernom až subtropickom pásme. Pre Čínu je typická vlhká jar a teplé leto. Priaznivé počasie je na jar a na jeseň. Vysoko položené oblasti na severe Číny zažívajú leto len na niekoľko dní v roku, južné oblasti majú teplých dní až osem mesiacov. Najchladnejšie je na severe i vrátane hlavného mesta Číny, Pekingu.

Chinese dragon Chinese opera character (Mu Gui Ying) (2)

Podmienky Au Pair pobytu v Číne:

– vek 18-29 rokov
– kladný vzťah k deťom
– dĺžka pobytu 3, 6 alebo 12 mesiacov
– veľmi dobrá znalosť  angličtiny
– čistý výpis z registra trestov, dobrý zdravotný stav
– flexibilita a zodpovednosť

Nemáš záujem starať sa o deti? Potom sa môžeš prihlásiť do programu Internship v Číne, ktorý je naviac lepšie platený 😉

Výhody Au Pair pobytu v Číne:

– strava a ubytovanie v hostiteľskej rodine zadarmo
– vreckové 1000-1500 RMB /mesiac (cca 140 – 200 EUR / mesiac)
– bonus na konci pobytu (3 mesiace = 1 200 RMB, t.j. cca 170 EUR, 6 mesiacov = 2 500 RMB, t.j. cca 360 EUR, 12 mesiacov =
5 000 RMB, t.j. cca 730 EUR)
– jazykové kurzy čínštiny preplácané rodinou (2 x 4 lekcie týždenne)
– vyzdvihnutie z letiska zadarmo
– kultúrne aktivity mesačne organizované partnerskou agentúrou
– úrazové poistenie zadarmo
– kontakt na help linku 24/7
– uvítací balíček po prílete zadarmo
– popríletová orientácia v Pekingu (zahŕňa uvítaciu večeru, SIM kartu, lístok na MHD, ubytovanie na 2 noci, stravu po dobu orientácie, prehliadku Pekingu atď.)

China Shanghai Pudong skyline at sunset. Chang An Street, Tiananmen, Beijing, China

Program Au Pair Čína zahŕňa:

Hlavnou náplňou Au Pair v Číne je učiť členov rodiny anglicky. Preto by si mala mať min. stredne pokročilú znalosť angličtiny a mala by si dobre ovládať gramatiku. Tvoje ďalšie povinnosti môžu byť starostlivosť o deti a výpomoc v domácnosti ako umývanie riadov, pranie, žehlenie, utieranie prachu, vysávanie a pod. Konkrétne povinnosti záležia vždy na potrebách rodiny. Au Pair v Číne pracuje 25 – 30 hodín týždenne a min. 1,5 dní v týždni by mala mať voľné. Rodina Ťa môže požiadať 2-3x týždenne o babysitting. Výhodou je, že pri pobyte na rok má Au Pair 12 dní platenej dovolenky.

Štúdium čínštiny 
V Číně je štúdium čínštiny nepovinné, ale väčšina našich klientov kurzy navštevuje. Rodiny hradia 2 x 4 lekcie čínštiny týždenne, tak prečo to nevyužiť 🙂

GE DIGITAL CAMERA GE DIGITAL CAMERA

Lokality
V Číně spolupracujeme s partnerskou agentúrou, ktorá je členom asociácie IAPA. Partnerská agentúra má v databáze rodiny z rôznych lokalít od veľkých miest až po malé mestečká. V prípade, že si s rodinou nesadneš, partnerská agentúra ti hľadá novú rodinu. Dĺžka nájdenia rodiny trvá približne 2 týždne.
Kto by odolal prežitiu niekoľkých mesiacov v krajine s Veľkým čínskym múrom? 🙂

Poistenie
Au Pair v Číně je programom kultúrnej výmeny, takže pokiaľ cestuješ na dlhšiu dobu než 6 mesiacov, môžeš sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne v SR. V rámci programu máš základné poistenie ZADARMO. po návrate nemusíš poistenie v SR spätne doplácať, pokiaľ preukážeš, že si bola v Číne poistená. Môžeš si tiež zariadiť pripoistenie. Orientačné ceny pripoistenia- 3 mesačný pobyt – od 160 EUR, 6 mesačný pobyt od 300 EUR alebo ročný pobyt od 200 EUR.

Cesta
Akonáhle budeš umiestnená, pošleme Ti pozývací list od rodiny, zmluvu, pred odjazdové materiály a ponuku letenky. Cena spiatočnej letenky sa pohybuje od 500 EUR. Vyzdvihnutie na letisku v mieste pobytu máš samozrejme zadarmo 🙂

Víza
Po nájdení vhodnej hostiteľskej rodiny partnerská agentúra zašle potrebné dokumenty pre udelenie víz. O víza je nutné požiadať na Čínskej ambasáde v Bratislave. Víza, o ktoré je nutné požiadať je typ F – víza kultúrnej výmeny. Informácie nájdeš  TU

Viac informácií o kompletizácii Au Pair prihlášky:

Vyžiadajte si od svojej najbližšej pobočky COOLAGENT formulár Žiadosť Au Pair – radi Ti ho zašleme poštou
Pripravíš si ďalšie podklady:
list rodine – tzv. Dear Family Letter, motivačný list o Tebe, Tvojich záujmoch, skúsenostiach, dôvodoch, kvôli ktorým chceš pracovať ako Au Pair a pod.
aspoň 2 referencie – odporúčanie na Tvoje predchádzajúce skúsenosti s deťmi a minimálne 1 charakterovú referenciu. Referencie musia byť v angličtine alebo preložené do angličtiny
1 usmievavú fotografiu tváre   – pošli emailom
fotokoláž – fotografie s deťmi, priateľmi, rodinou s popisom (cca 2-3 strany A4), možno poslať emailom z digitálneho fotoaparátu
potvrdenie od lekára a výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace ( je možné dodať po umiestnení )
– akékoľvek ďalšie certifikáty, vysvedčení, ktoré pomôžu presvedčiť tvoju budúcu hostiteľskú rodinu, že si ten najlepší kandidát pre nich ( napr. – osvedčenie o kurze prvej pomoci, Cambridgeský certifikát apod.)

Všetky podklady zašli do najbližšej pobočky COOLAGENT. Po ich spracovaní a zaslaní do partnerskej agentúry sa začne ihneď hľadať rodina pre Tvoj pobyt. akonáhle sa objaví prvá ponuka, budeme Ťa ihneď kontaktovať.

Pre detailnejšie informácie kontaktujte naše koordinátorky  :
Bratislava: Petra, bratislava@coolagent.sk
Košice:   kosice@coolagent.sk
Londýn: londyn@coolagent.cz

alebo zavolajte na bezplatnú linku COOLAGENT zadarmo z celej SR: 0800-1-AGENT (tj. 0800-1-24368).

Pokiaľ Ti je všetko jasné a spĺňaš podmienky, môžeš sa rovno do programu prihlásiť, stačí vyplniť a odoslať Predbežnú prihlášku  (klikni na REGISTRÁCIA – stránka obsahuje informácie k vyplneniu on-line formuláru).