Au Pair Čína

🇨🇳 Au Pair v Číně 🇨🇳

Spoľahnite sa na nás v COOLAGENT – poradíme ti od A do Z!
Sme tím mladých Ľudí, Ktory sami žili nejakú tú dobu v zahraničí.

Program momentálne POZASTAVENÝ z dôvodu malého množstva rodín! Ako alternatívu ponúkame Au Pair v USA.


Pre podrobnejšie informácie kontaktuj naše koordinátorky
na emailu 📧 coolagent@coolagent.sk  nebo na tel. 📞 0908 724 368


Láka ťa cestovať do netradičných destinácií a spoznať rozdielnu kultúru?
Tento program je potom pre Teba ten pravý.

Skvelá možnosť ako zažiť a precestovať Čínu. Prihlás sa ako Au Pair v Číne ! 🙂

Čína sa nachádza  vo východnej časti Ázie a je najľudnatejším štátom sveta. Viac ako 30 % obyvateľov nájdete v mestách, zvyšok populácie obýva vidiek. Úradným jazykom je čínština, ktorá sa radí k najstarším jazykom sveta. Čína poskytuje všetky krásy prírody, od púšti na severozápade Číny až po Himaláje a Tibetskú náhornú plošinu na juhozápade. Čína ponúka jedinečnú kultúru, plnú starodávnych tradícií, farieb a zvykov. Vycestujte do tejto krajiny ako učiteľ angličtiny a navštívte napr. čajové plantáže, Zakázané mesto alebo čínsky múr!

Výhody Au Pair pobytu v Číne

 • strava a ubytovanie v hostiteľskej rodine zadarmo
 • vreckové 1000-1500 RMB /mesiac (cca 140 – 200 EUR / mesiac)
 • bonus na konci pobytu (3 mesiace = 1 200 RMB, t.j. cca 170 EUR, 6 mesiacov = 2 500 RMB, t.j. cca 360 EUR, 12 mesiacov = 5 000 RMB, t.j. cca 730 EUR)
 • jazykové kurzy čínštiny preplácané rodinou (2 x 4 lekcie týždenne)
 • vyzdvihnutie z letiska zadarmo
 • kultúrne aktivity mesačne organizované partnerskou agentúrou
 • úrazové poistenie zadarmo
 • kontakt na help linku 24/7
 • uvítací balíček po prílete zadarmo
 • popríletová orientácia v Pekingu (zahŕňa uvítaciu večeru, SIM kartu, lístok na MHD, ubytovanie na 2 noci, stravu po dobu orientácie, prehliadku Pekingu atď.)

 Podmienky Au Pair pobytu v Číne

 • vek 18-29 rokov
 • kladný vzťah k deťom
 • dĺžka pobytu 3, 6 alebo 12 mesiacov
 • veľmi dobrá znalosť  angličtiny
 • čistý výpis z registra trestov, dobrý zdravotný stav
 • flexibilita a zodpovednosť

Povinnosti Au Pair v Číne

Hlavnou náplňou Au Pair v Číne je učiť členov rodiny anglicky. Preto by si mala mať min. stredne pokročilú znalosť angličtiny a mala by si dobre ovládať gramatiku. Tvoje ďalšie povinnosti môžu byť starostlivosť o deti a výpomoc v domácnosti ako umývanie riadov, pranie, žehlenie, utieranie prachu, vysávanie a pod. Konkrétne povinnosti záležia vždy na potrebách rodiny. Au Pair v Číne pracuje 25 – 30 hodín týždenne a min. 1,5 dní v týždni by mala mať voľné. Rodina Ťa môže požiadať 2-3x týždenne o babysitting. Výhodou je, že pri pobyte na rok má Au Pair 12 dní platenej dovolenky.

Proces prihlásenia

Rodinu v Číne je možné nájsť v priebehu niekoľkých týždňov. Záleží to na Tvojej prihláške, znalosti jazyka a skúsenostiach s deťmi. Môžeš si vybrať oblasť, kde by si chcela stráviť svoj Au Pair pobyt a my urobíme všetko preto, aby sme Ti vyhoveli, avšak ak nebudeš trvať na žiadnej lokalite, umiestnenie bude určite rýchlejšie 🙂

V Číně spolupracujeme s partnerskou agentúrou, ktorá je členom asociácie IAPA. Partnerská agentúra má v databáze rodiny z rôznych lokalít od veľkých miest až po malé mestečká. V prípade, že si s rodinou nesadneš, partnerská agentúra ti hľadá novú rodinu. Dĺžka nájdenia rodiny trvá približne 2 týždne.
Kto by odolal prežitiu niekoľkých mesiacov v krajine s Veľkým čínskym múrom? :-

Štúdium čínštiny 

V Číně je štúdium čínštiny nepovinné, ale väčšina našich klientov kurzy navštevuje. Rodiny hradia 2 x 4 lekcie čínštiny týždenne, tak prečo to nevyužiť 🙂

Cesta

Akonáhle budeš umiestnená, pošleme Ti pozývací list od rodiny, zmluvu, pred odjazdové materiály a ponuku letenky. Cena spiatočnej letenky sa pohybuje od 500 EUR. Vyzdvihnutie na letisku v mieste pobytu máš samozrejme zadarmo 🙂

Poistenie

Au Pair v Číně je programom kultúrnej výmeny, takže pokiaľ cestuješ na dlhšiu dobu než 6 mesiacov, môžeš sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne v SR. V rámci programu máš základné poistenie ZADARMO. po návrate nemusíš poistenie v SR spätne doplácať, pokiaľ preukážeš, že si bola v Číne poistená. Môžeš si tiež zariadiť pripoistenie. Orientačné ceny pripoistenia- 3 mesačný pobyt – od 160 EUR, 6 mesačný pobyt od 300 EUR alebo ročný pobyt od 200 EUR.

Víza

Po nájdení vhodnej hostiteľskej rodiny partnerská agentúra zašle potrebné dokumenty pre udelenie víz. O víza je nutné požiadať na Čínskej ambasáde v Bratislave. Víza, o ktoré je nutné požiadať je typ F – víza kultúrnej výmeny. Informácie nájdeš  TU

Tipy na výlet 

 • Čínsky múr – jeden zo 7 mich divov sveta je potrebné raz za život určite navštíviť
 • Šanghaj – moderné mesto s tradičnou čínskou kultúrou
 • Peking – hlavné mesto, dejisko olympijských hier
 • Čajové plantáže a čínsky vidiek – určite navštívte čínsky vidiek a rozsiahle čajové plantáže, je to jedinečný zážitok

Viac informácií o kompletizácii Au Pair prihlášky:

Vyžiadajte si od svojej najbližšej pobočky COOLAGENT formulár Žiadosť Au Pair – radi Ti ho zašleme poštou
Pripravíš si ďalšie podklady:

 • list rodine – tzv. Dear Family Letter, motivačný list o Tebe, Tvojich záujmoch, skúsenostiach, dôvodoch, kvôli ktorým chceš pracovať ako Au Pair a pod.
 • aspoň 2 referencie – odporúčanie na Tvoje predchádzajúce skúsenosti s deťmi a minimálne 1 charakterovú referenciu. Referencie musia byť v angličtine alebo preložené do angličtiny
 • 1 usmievavú fotografiu tváre   – pošli emailom
 • fotokoláž – fotografie s deťmi, priateľmi, rodinou s popisom (cca 2-3 strany A4), možno poslať emailom z digitálneho fotoaparátu
 • potvrdenie od lekára a výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace ( je možné dodať po umiestnení
 • akékoľvek ďalšie certifikáty, vysvedčení, ktoré pomôžu presvedčiť tvoju budúcu hostiteľskú rodinu, že si ten najlepší kandidát pre nich ( napr. – osvedčenie o kurze prvej pomoci, Cambridgeský certifikát apod.)

Všetky podklady zašli do najbližšej pobočky COOLAGENT. Po ich spracovaní a zaslaní do partnerskej agentúry sa začne ihneď hľadať rodina pre Tvoj pobyt. akonáhle sa objaví prvá ponuka, budeme Ťa ihneď kontaktovať.

NEVÁHAJ ! REGISTRUJ SA !

Pre podrobnejšie informácie kontaktuj naše koordinátorky na coolagent@coolagent.sk veľmi radi Ti so všetkým poradia 🙂

Ak Ti je všetko jasné a spĺňaš podmienky, môžeš sa do programu hneď prihlásiť – stačí vyplniť a odoslať predbežnú prihlášku (klikni na REGISTRÁCIA NA PROGRAM AU PAIR– stránka obsahuje informácie na vyplnenie a on-line formulár).

COOLAGENT
Tvoja cesta do sveta…