Info ku Koronavírusu

Dobrý deň,

radi by sme Vás informovali o aktuálnej situácii ohľadom Koronavírusu (COVID-19), zhrnuli sme tie nejdôležitejšie informácie.

Registrácie na pracovné, Au Pair a jazykové pobyty prebiehaju normálne a nie je dôvod k ich rušení. Vzhľadom k súčasnej situácii sa iba posunie Váš termín odletu. Veríme, že opatrenia, ktoré jednotlivé štáty majú, pomôžu čo najskôr obnoviť bežnú situaciu.

Pre všetkych našich klientov ponúkame: 

V prípade zmeny situácie v zemi (napr. pokiaľ sa krajina dostane na zoznam rizikových oblastí z dôvodu vírusu COVID-19), do ktorej sa chystáte cestovať, ponúkame pre našich klientov ZDARMA zmenu termínu (cestovať môžete až do konca roku 2021) alebo destinácie 14 a viac dní pred nástupom na pobyt tak, aby ste si plánovanú dobu v zahraničí užili a všetko prebiehalo tak, ako má ☺

Pozitivna správa je tá, že počet uzdravených osôb se každý deň zvyšuje. Doposiaľ je známých viac než 30 tisíc úspěšne vyliečených ľudí. 

V COOLAGENT sme v kontakte s partnerskými školami a zahraničnými agentúrami, ktoré sledujú aktuálnu situáciu vo svojich domovských lokalitách a študentov a dalšie vycestované osoby informujú ohľadom preventívnych opatrení. 

Pokiaľ ste premýšľali / premýšľate nad vycestovaním do zahraničia behem niektorých ďalších mesiacov, prečítajte si naše tipy:

COOLAGENT doporučuje:

  • Pravidelne sledovať stránky Ministerstva zahraničných vecí a Ministerstva vnútra 
  • Je vhodné sledovať i Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO).
  • Dodržiavať doporučenia, ktorá sú vyhlásené v súvislosti so šírením vírusu
  • Po otvorení hraníc cestovat do destinácií s minimom či žiadnym počtom nakazených 
  • Dôležité je dodržiavať zásady prevencie: hygiena rúk, umývanie mydlom po dobu aspoň 20 sekund alebo nanesenie alkoholovej dezinfekcie na suché ruky, posilňovať imunitu dostatkom vitamínov, vyhýbať se blízkosti osôb, ktoré kýchajú, kašlú.
  • Neprichádzajte do vedomého kontaktu s ľudmi, ktorí sa práve vrátili z rizikových destinácii
  • Pokiaľ ste cestovali do niektorej z rizikových zemí a chystáte se cestovať letecky do zahraničia, skontrolujte si prosím, či Vám nemôže být odmietnutý do této zeme vstup. Omedzenia jednotlivých krajín najdete tu.

Veríme, že aktuálne striktné opatrení sú správne rozhodnutia, ktoré pomôžu k opätovnému ustáleniu situácie a už čoskoro si opäť budeme môcť užívať cestovanie plnými dúškami 🙂

V prípade akýchkoľvek dotazov nás neváhejte kontaktovať.

S pozdravom,

Váš team COOLAGENT 🙂

Využite možnosť nezáväznej registrácie do programov COOLAGENT. Registrujte sa ešte dnes!

Mohlo by Vás zaujímať...